Dzisiaj jest piątek 4 grudnia 2020, imieniny: Barbary, Krystiana, Berny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17351) SPORT FORUM FIRMY (5550) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 4oC
Jutropogoda
8 / 7oC
Pojutrzepogoda
9 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finał zbiórki w ZS CKU. Do szpitala trafiły dary d ... (0)Nagroda dla MZGOK za działalność ekologiczną „EkoS ... (0)

Cmentarz komunalny w Koninie zostanie zamknięty o północy

Dodano: 30.10.2020 18:33

Po ogłoszeniu decyzji w sprawie cmentarzy, mieszkańcy Konina masowo ruszyli żeby „odwiedzić” zmarłych tuż przed zamknięciem nekropolii (31.10 - 2.11.2020).

W krótkim czasie zakorkowały się więc drogi prowadzące na konińskie cmentarze. W wyniku decyzji rządowych, odwołana została bowiem zmiana organizacji ruchu i specjalne bezpłatne linie MZK, które miały kursować w tym czasie między konińskimi cmentarzami. 

- Jest tak dużo osób w tej chwili na cmentarzu, a ich liczba tak szybko przyrasta, że nawet jeżeli byśmy chcieli zamknąć Cmentarz Komunalny przy ulicy Staromorzysławskiej wcześniej to i tak nie będzie to technicznie możliwe – informuje Michał Zawadzki, prezes PGKiM, które administruje cmentarzem. - Na ten moment ustaliliśmy z kierownikiem -  Andrzejem Pachulskim, że od godz. 24.00 będziemy próbowali cmentarz zamknąć. Niestety, w sobotę od rana, będziemy obsługiwać jedynie pogrzeby. A na jutro zaplanowane są 4 uroczystości pogrzebowe.

Fot. Archiwum 

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:cmentarz komunalny,   cmentarz Konin,   Wszystkich Świętych,  



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

a Wawel też zamkną czy znów "Twój ból jest większy niż mój" ///
Dodano: 30.10.2020 19:57    Przez: hiena45
no widzisz, twój kochany pisik ci takiego suprajsa zapodał
Dodano: 30.10.2020 20:31    Przez: Arkadiusz
A wczoraj Sasin mówił, że nie zamkną cmentarzy...najważniejsze ,że maja wszystko pod kontrolą....
Dodano: 30.10.2020 19:59    Przez: Miki
W jakim kraju my żyjemy, zamknęli cmentarze na 3 dni-parę h przed wielkim swietem, więc wszyscy rzucili się dziisiaj na hura, efekt- odwrotny od zamierzonego. A ludziom którzy handlują kwiatami szczerze współczuję, nic tylko rzeczywiście iść na ulicę razem z walczącymi kobietami.
Dodano: 30.10.2020 21:25    Przez: Dzordz
Przecież to nie chodzi o samo pójście na cmentarz. Nie wiem jak Was ale mnie kur*ica strzela na to, w jaki sposób nasz rządź zabezpieczył się na drugą falę epidemii. Decyzję podejmowane z dnia na dzień, ale jakby w niedzielę miały być wybory to mówiliby nam "nie ma czego się bać, wirusa już nie ma". Zobaczcie co się dzieje dzisiaj w Warszawie, to wszystko musi niedługo pier.., bo inaczej sami siebie zniszczymy.
Dodano: 30.10.2020 23:06    Przez: Dzordz

KOMENTARZE

avatar Bez sensu.Lewactwo na ulicach w setkach tysięcy zaraża i morduje niewinnych ludzi a tu na chwilę nawet świeczki nie można zapalić.
Dodano: 30.10.2020 19:46    Przez: Tomasz Kobrzycki
no widzisz, twój kochany pisik ci takiego suprajsa zapodał
Dodano: 30.10.2020 20:31    Przez: Arkadiusz
czym zarażają? grypą ? wirusy były są i bedą, umrą najsłabsi, takie prawo natury . Lockdown w domu? właśnie w domu to się umiera!A niwinnych to nie ma , są tylko niezłapani jeszcze.
Dodano: 31.10.2020 03:32    Przez: fryzjer
a Wawel też zamkną czy znów "Twój ból jest większy niż mój" ///
Dodano: 30.10.2020 19:57    Przez: hiena45
A wczoraj Sasin mówił, że nie zamkną cmentarzy...najważniejsze ,że maja wszystko pod kontrolą....
Dodano: 30.10.2020 19:59    Przez: Miki
PiS walczy z naszymi tradycjami więc w Dzień Zaduszny idźmy wszyscy na cmentarze w "spontanicznym spacerze". Nie dajmy się zastraszyć. Weźmy drabiny do przejścia przez mur. Niech to będzie powszechna akcja obywatelskiego nieposłuszeństwa przeciwko antypolskiej władzy. Jeśli ktoś nie chce przechodzić po drabinie przez mur to może w bramie przeciąć kłódkę sekatorem i zostawić tam nową, przyniesioną przez siebie kłódkę (otwartą) by nikt nie czepiał się o niszczenie mienia.
Dodano: 30.10.2020 20:04    Przez: Łukasz Seidlitz
Do czego Ty człowieku zamawiasz?????
Dodano: 30.10.2020 20:41    Przez: ~M.Ś
Naród dostał małpiego rozumu . Co za bzdury piszecie . Jak zachorujecie to zdanie zmienicie. Mój znajomy przeszedł virusa . Przestrzega wszystkich przed tą chorobą. Nie dajcie się manipulować lewakom
Dodano: 30.10.2020 20:45    Przez: ~Edek
Edek - mój znajomy też i żyje no i co z tego ? A manipulują to nami zje..bani politycy. Wszyscy zresztą.
Dodano: 31.10.2020 10:09    Przez: J..ćPiS
Od północy na cmentarzu będzie cisza, a zawdzięczać to możemy naszemu nieudolnemu Rządowi, który przygotowuje Nas w ten sposób na nadciągający lockdown...!!! Mieli tyle czasu na poinformowanie Nas o tym, a jak zwykle podjeli decyzję pod ochroną Nocy i w ostrym cieniu mgły...!!! Tylko w Polsce mamy tradycję zapalania zniczy... a polski Rząd, jak ma to w swoim zwyczaju, zakpił sobie z Nas Polaków...- Ich ból jest większy niż Nasz...!!!
Dodano: 30.10.2020 21:09    Przez: Wiedźma
W jakim kraju my żyjemy, zamknęli cmentarze na 3 dni-parę h przed wielkim swietem, więc wszyscy rzucili się dziisiaj na hura, efekt- odwrotny od zamierzonego. A ludziom którzy handlują kwiatami szczerze współczuję, nic tylko rzeczywiście iść na ulicę razem z walczącymi kobietami.
Dodano: 30.10.2020 21:25    Przez: Dzordz
A co Wam po pójściu na cmentarz jak stracicie życie kto będzie odwiedzał cmentarze .Życie jest ważniejsze niż święto . Na cmentarz można pójść przez cały rok . Najgorsze jest to że Ci co tak dużo krzyczą nie idą na cmentarz przez cały rok albo nie byli od kilku lat , a teraz przypomnieli sobie o cmentarzu . Chcesz iść na cmentarz to idź ale żebyś za tydzień nie żebrał o oddech
Dodano: 30.10.2020 21:43    Przez: ~Edek
Dzordz! 100/100! Nie tylko ludzie handlujący kwiatami pójdą na ulicę z walczącymi Kobietami...!!! To dopiero początek tego wielkiego buntu, sprzeciwu wobec tego co wyprawia Nasza pseudo Władza...!!! Dołączą się Wszystkie grupy zawodowe, bez względu na to, że wprowadzą lockdown...!!! To już jest rewolucja..., a partia PIS i Rząd znikną w czeluściach Piekła...!!!
Dodano: 30.10.2020 21:53    Przez: Wiedźma
wiedźma nie życz tego co Tobie nie miłe uważaj żebyś Ty nie zginęła w tych czeluściach .
Dodano: 30.10.2020 23:04    Przez: ~Edek
avatar Przeciez ty jestes chora hybryda,feministka z pitolem i ze zrytym łbem,dobrze ktos wczoraj napisał,bab nie bijemy ale gazem w ryj jak najbardziej😂.Mi by sie na ciebie raczej gaz skonczył 🙂
Dodano: 31.10.2020 09:54    Przez: Brejza Czadomen
avatar cytuję "mi by sie na ciebie" - to taki pisiorowy poziom ....daj sobie tym gazem w ten swój ryj...
Dodano: 31.10.2020 10:19    Przez: zx
...naczelnik sprawdza wytrzymałość suwerena, każdy niekontrolowany chaos prowadzi do upadku państwa.Czas na próbę solidarności i zgody narodowej , żeby zatrzymać pandemię i zgony bliskich - wprowadzenie stanu wyjątkowego może spowodować nieprzewidziane skutki "ubocze" - warto studzić emocje i postępować rozsądnie.
Dodano: 31.10.2020 13:18    Przez: Andrzej Pachulski
Przecież to nie chodzi o samo pójście na cmentarz. Nie wiem jak Was ale mnie kur*ica strzela na to, w jaki sposób nasz rządź zabezpieczył się na drugą falę epidemii. Decyzję podejmowane z dnia na dzień, ale jakby w niedzielę miały być wybory to mówiliby nam "nie ma czego się bać, wirusa już nie ma". Zobaczcie co się dzieje dzisiaj w Warszawie, to wszystko musi niedługo pier.., bo inaczej sami siebie zniszczymy.
Dodano: 30.10.2020 23:06    Przez: Dzordz
Ale przecież w TVP mówił gościu z długim nosem że ten wirus jest już w odwrocie. Coś się zmieniło ?
Dodano: 31.10.2020 10:07    Przez: ostryCieńMgły
Nos premierowi dłuższy urósł- taka zmiana.
Dodano: 31.10.2020 10:19    Przez: Aga
Po raz kolejny rząd oszustów oszukał Polaków. No ale czego można się po naszych politykach spodziewać ? Jedni wpier....lali ośmiorniczki i mieli wszystkich w d..pie. A ci obecni mają wszystkich w d...pie i ostry cień mgły na oczach i w reżimowej telewizji