Dzisiaj jest niedziela 24 stycznia 2021, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17608) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
0 / -1oC
Pojutrzepogoda
0 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Tradycja podtrzymana. Samorządowcy wspólnie kolędo ... (1)Konin. Muzeum zaprasza do stworzenia wystawy z klo ... (0)

Wiceminister rolnictwa o przekazaniu miastu działki w Łężynie

Dodano: 26.11.2020 11:45

Parlamentarzyści PiS: Ryszard Bartosik, od niedawna także wiceminister rolnictwa i Witold Czarnecki przedstawili w Koninie informacje o projektach dla Konina.

Chodzi między innymi o ogłoszoną w minionych dniach rewitalizację linii kolejowych w Wielkopolsce: Czempiń - Śrem, Międzychód - Szamotuły, Czarnków - Rogoźno - Wągrowiec i Gostyń - Kąkolewo oraz budowę nowej linii z Konina do Turku. To pięć inwestycji, które Wielkopolska zgłosiła do rządowego programu Kolej Plus. Wszystkie znalazły się w drugim etapie kwalifikacyjnym. Poza tym parlamentarzyści poinformowali o zabiegach w przekazaniu miastu Konin działki w Łężynie, która ma służyć w przyszłości rekreacji.

- Konin, Turek i okolice znalazły się w trudnej sytuacji w wyniku transformacji energetycznej spowodowanej tym, że PAK został kiedyś sprywatyzowany – powiedział na wstępie konferencji prasowej w biurze PiS, Witold Czarnecki. - Miasto stanęło przed nowymi wyzwaniami i musi poszukiwać rozwiązań, które by powodowały, że pojawią się szanse rozwojowe. Zaletą jest położenie w centrum Polski, bliskość jezior, wzięliśmy więc pod uwagę propozycje miasta idące w tym kierunku. Chodzi o udostępnienie terenów pod rekreację.

- Cieszę się, że możemy realizować jeden z wielu projektów dla miasta Konina – dodał Ryszard Bartosik, od niedawna sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa. - Grunty z zasobów Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR), mogą być przekazane miastu bezpłatnie. Jest już uchwała Rady Miasta Konina w tym zakresie. Chodzi o grunty położne w Łężynie nad jeziorem z przeznaczeniem na część rekreacyjną, drogi dojazdowe. Miasto będzie mogło pozyskać środki zewnętrzne na zagospodarowanie tego terenu. Tak staramy się pomagać samorządom. To jest 6 hektarów ziemi rolniczej w zasobach KOWR, które zostaną przekazanie bezpłatnie.

- Rada Miasta Konina debatowała na temat przekazania gruntów przez KOWR, tylko dwóch radnych miało wątpliwości. Wszystkie kluby stanęły za tą decyzją – uzupełnił Krystian Majewski z klubu PiS w Radzie Miasta Konina. - To jest dobry pomysł. Konin musi się rozwijać wieloaspektowo. Widzimy w tym szansę i cieszymy się, że sprawa została przyspieszona. Konin może się rozwijać w tym turystycznym kierunku. Dziękujemy parlamentarzystom, że pomagają w sprawnym przekazaniu gruntów przez KOWR.

- W ciągu dwóch, trzech miesięcy sprawa będzie załatwiona. Przed nami są tylko kwestie formalne – zakończył Ryszard Bartosik.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Ryszard Bartosik,   Witold Czarnecki,   PiS Konin,   KOWR,   działka Łężyn,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

No i jak tu nie popierać polityków PiS-u, Pan Minister Ryszard Bartosik jest odpowiednim człowiekiem na odpowiednim stanowisku, który zadba o nasz region.
Dodano: 26.11.2020 12:51    Przez: Człowiek
Nie bez powodu przy urnie wyborczej postawiłem "krzyżyk" przy nazwiskach polityków z PiS-u, Panu Bartosiku i Panu Hoffmanie, bo wiedziałem, że na tych politykach można polegać i myślę, że się nie zawiodę.
Dodano: 26.11.2020 15:27    Przez: Człowiek
Każdy prawdziwy Polak i Patriota, wyrobiony politycznie popiera PiS, innej opcji nie ma.
Dodano: 26.11.2020 16:11    Przez: Człowiek
avatar NACJONALIZM!
Dodano: 26.11.2020 22:25    Przez: bąbel cyrkowiec
PiS chętnie rezygnuje z pieniędzy europejskich dla Polaków ale na pewno nie zrezygnuje z pieniędzy Polaków dla siebie.
Dodano: 27.11.2020 13:44    Przez: Alfred Michalczyk

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.