Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17857) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (0)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (8)

Konin. Dała się oszukać przez internet. Straciła kilka tysięcy złotych

Dodano: 29.11.2020 16:11
Źródło: LM.pl

Oszuści internetowi ciągle zmieniają swoje metody działania. W minionym tygodniu mieszkanka Konina straciła kilka tysięcy złotych.

Kilka dni temu do Komendy Miejskiej Policji w Koninie zgłosiła się kobieta, która stała się ofiarą internetowego oszustwa. Za pomocą komunikatora tekstowego, pokrzywdzona otrzymała wiadomość z informacją o zakupie wystawionego produktu na jej aukcji.

- Oszust, by uwiarygodnić swoją historię do wiadomości poza linkiem, dołączył zdjęcia z dokonanej transakcji wraz z potwierdzeniem wpłaty. Kobieta zalogowała się do strony aukcyjnej za pomocą wysłanego linku, podając dodatkowo dane wrażliwe by móc otrzymać przelew za sprzedany produkt. Chwilę później otrzymała informacje, że z jej konta zniknęło kilka tysięcy złotych – informuje Sebastian Wiśniewski, rzecznik konińskiej policji.

Mundurowi apelują o ostrożność i nie logowanie się do kont bankowych oraz stron internetowych za pomocą otrzymywanych w wiadomościach linków. Każda próba logowania, która wymaga od nas podania danych wrażliwych takich jak nr konta lub karty bankowej może świadczyć, że mamy do czynienia z oszustwem.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Nasze sądy mogą uznać to za pomyłkę i jeszcze ukarać pokrzywdzoną, że nazwała ten fakt oszustwem. Teraz nawet policja oszustem nazywa złodzieja, a okradzioną pokrzywdzoną. Leżącemu łatwiej dokopać niż pomóc.
Dodano: 29.11.2020 22:10    Przez: Józef Bąk

KOMENTARZE

No tak, wszędzie czyhają oszuści, czyli nie ufaj nikomu, nawet sobie ?
Dodano: 29.11.2020 18:20    Przez: Człowiek
avatar Nasze sądy mogą uznać to za pomyłkę i jeszcze ukarać pokrzywdzoną, że nazwała ten fakt oszustwem. Teraz nawet policja oszustem nazywa złodzieja, a okradzioną pokrzywdzoną. Leżącemu łatwiej dokopać niż pomóc.
Dodano: 29.11.2020 22:10    Przez: Józef Bąk
Wczoraj w filmie "Zróbmy sobie wnuka" Andrzej Grabowski mówi, że on sam siebie potrafi okraść byle by tylko dzieci miały dobrze.
Dodano: 29.11.2020 18:23    Przez: Człowiek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.