Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18080) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 9oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
13 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (7)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych w formule online

Dodano: 4.12.2020 11:30

W miniony czwartek, 3 grudnia, w Koninie rozpoczęła się 66. edycja OKFA Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych.

Choć w tym roku festiwal odbywa się w formule online, to w Centrum Kultury i Sztuki Koninie pojawili się jurorzy i oglądali konkursowe obrazy. W tym roku w pięcioosobowym składzie, który oceni 48 krótkich metraży, zasiadają: Jagoda Szelc, Małgorzata Imielska, Krzysztof Majchrzak, Łukasz Maciejewski i Bartosz Kruhlik. Kto w tym roku zdobędzie Grand Prix, dowiemy się w najbliższą sobotę podczas uroczystej gali, którą wzbogaci koncert Mary Komasy „Disarm”. Gala i koncert będą dostępne online o g. 19.00.

Czwartkowy wieczór na OKFA należał do Bartosza Kruhlika – utalentowanego, młodego reżysera, twórcy obsypanej nagrodami „Supernovej”. W tym roku Bartosz Kruhlik zasiada w jury OKFA, ale przez wiele lat prezentował swoje filmy amatorskie i studenckie na konińskim festiwalu, zdobywając najwyższe laury. Po pokazie 3 krótkich metraży odbyło się spotkanie online z reżyserem, które poprowadził Łukasz Maciejewski. Dzień zakończył się pokazem specjalnym – pełnometrażowym debiutem fabularnym znakomitej dokumentalistki Małgorzaty Imielskiej „Wszystko dla mojej matki”.

Przed widzami jeszcze wiele ciekawych punktów w programie OKFA: spotkanie ze Zbigniewem Zamachowskim i pokaz filmu „Zieja” Roberta Glińskiego (4 grudnia, g. 17.00), „Interior” Marka Lechkiego (4 grudnia, g. 20.30), gala i koncert Mary Komasy (5 grudnia, g. 19.00), pokaz polskich animacji dla dzieci (6 grudnia, 11.00), seans filmów nagrodzonych (dostępny 6 grudnia). Filmy konkursowe są dostępne dziś do północy.

Bezpłatny dostęp do wszystkich wydarzeń znajdziecie tutaj: www.okfa.ckis.konin.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:OKFA Konin,   festiwal filmów Konin,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.