Dzisiaj jest środa 24 lutego 2021, imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17663) SPORT FORUM FIRMY (5583) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 7oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
9 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Prezydent analizuje utworzenie zespołów prz ... (1)Krajobraz księżycowy na konińskich drogach osiedlo ... (1)

Konin. Miasto przejęło synagogę z placem po domu talmudycznym

Dodano: 4.12.2020 16:29
Władze Konina poinformowały o przejęciu synagogi wraz z placem po domu talmudycznym. 
 
- Doprowadziliśmy do końca nasze zamierzenia w zakresie konińskiej Synagogi, która od dzisiaj jest własnością miasta wraz z placem po domu talmudycznym. Dziękujemy radnym za poparcie takiego rozwiązania - poinformował Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina. - Miasto pozyskało nieruchomość na zasadzie zamiany za działkę inwestycyjną na terenie Starego Konina. Od 4 grudnia działka ta będzie również objęta podatkiem od nieruchomości (ok. 200 tys zł rocznie). Ponadto inwestor ma obowiązek w ciągu najbliższych 5 lat oddać gotową inwestycję. Na konto miasta w wyniku tej zamiany wpłynęło ok. 1,5 mln zł.

A co dalej z Synagogą? W marcu miasto zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie zewnętrzne na przebudowę. Ma trzy miesiące na przygotowanie projektu.

 - Nad szczegółową koncepcją funkcjonalną będziemy pracować - kontynuuje Paweł Adamów. - Wstępnie tak, jak zapowiadaliśmy, chcemy obiekt przeznaczyć na cele kulturalne, uruchomić tam gdzie się da funkcje komercyjne, utworzyć w niej centrum kultury żydowskiej, chcemy, aby była ważnym punktem na mapie turystycznej. Stan samego budynku jest poprawny i nie posiada nakazów konserwatorskich. 
 
- To był dobry tydzień dla sprzedaży działek inwestycyjnych - informuje zastępca prezydenta. - Sprzedaliśmy działkę na Sulańskiej, działkę na terenach inwestycyjnych oraz działkę na terenie Starego Konina o łącznej wartości 4,1 mln zł. Co ważne na tych działkach powstaną inwestycje, a do budżetu będzie z nich wpływał podatek od nieruchomości. Podziękowania dla pracowników Wydziału Gospodarki Nieruchomościami. 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:synagoga Konin,   dom talmudyczny Konin,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jak już zrobili ten błąd i kupili to przywróćmy temu miejscu zamek. Synagoga została zbudowana z rozkradzionych z zamku cegieł. 250 lat temu mielismy tylko 3 mutowane budynki kościół, kamienica zemelki i zamek. Żadnej żydowskiej kultury. Najpierw zróbcie miejsce na Polską kulturę, na jej rozwijanie a potem jak ktoś z zydkow chce dać kasę to można zrobić jakiś ich dzień, pokazać jak chcieli as oszukać i zrobić w Polsce ich kraj dogadujac się z zaborcami. Ale niech placa za to. Do tej pory nie splacili za krzywdy. Holokoaust na Polakach niemcy zrobili, 6 mln Polaków zginęło w Ii wojnie, żydów nieiwle mniej, Polska stracila 10 mln do tego co przed wojna było. Niech się od nas odczepia. Zero kasy dla żydów.
Dodano: 4.12.2020 22:01    Przez: Ba Ko
zydzi sami pozbyli sie tego w 2011 a tu nasze miasto chce na siłę nas uszczęśliwić bublem .na zachodzie muzułmanie kupuja kościoły a nasze władze kupiły synagoge tylko po co skoro sami zydzi jej nie chca .taki budynek trzeba remontowac i realnie zero szansy na zysk a tu nagle ktos robi dobry interes i zamienia za dIałke w starym koninie bo synagoga to koszt bez końcatakie cos to tylko unas ja kupie kosciuł ewangelicki jak mi sprzedaja i zamienił bym sie tez na jaķas działke tez wam dopłace milion albo 2 wazne ze sama pewnie z 5 warta milionów.czego tu gratulowac niegopodarności gdzie jest cba i prokuratora ma swieta czy jak .kto takich ludzi trzyma w nieruchomosciach i potem sie dziwic ze interesy kwitna w starym miescie ano chyba czas przyłaczyc konin pod stare miasto odebrac prawa powiatu i przyznac je staremu miastu zeby wrescie gospodarnie żadzic bo tak dalej byc niemoze 0 gospodarności
Dodano: 4.12.2020 17:37    Przez: Adam
ALfredzie wilno i lwów niesa nasze jak i niemców nie jest szczecin i wrocław żydzi sami sprzedali zreszta jak i w inych wielu miejscach a w lwowie i wilnie to my w wiekszosci za renowacje płacimy a nie sie odcinamy a po 2 pogladaj filmy na jutubie jak zydzi traktuja palestynczykow nie róznia sie od ss wyzucaja ludzi z domu rekwiruja mienie i przesladuja tak jak robiło to ss jak cos nie po ich mysli to rasizm albo sa regoly moralne te same dla wszystkich albo nie .niedawno zad niemiec postanowil odbudowac najwieksza synagoge przedwojenna w niemczech ale gminy zydowskie za darmo odaly zbedne synagogi gminom na domy kultury i to za darmo a tu sprzedaja to jak tak mozna
Dodano: 4.12.2020 22:12    Przez: Adam
PO co miastu Konin synagoga ? Żydów w Koninie i okolicach pewnie niewielu ?
Dodano: 4.12.2020 17:08    Przez: Człowiek
PO co miastu Konin synagoga, czyżby Żydzi zaczęli się osiedlać u nas i będzie tak jak było, przed wojną ?
Dodano: 4.12.2020 17:10    Przez: Człowiek

KOMENTARZE

Żydzi to ludzie "twardego karku", tak ich ocenił Bóg w swoim Słowie, to ludzie, którzy zawsze przeciwstawiali się Bogu i za to ich Bóg ciągle karał i nadal będzie karał.
Dodano: 05.12.2020 11:51    Przez: Człowiek
Bóg zesłał na ziemię swojego Syna, aby ich odkupił, a oni co z Nim zrobili ? To Żydzi wydali wyrok śmierci na Jezusa, krzycząc do Piłata - "ukrzyżuj Go, ukrzyżuj". Całe zło na świecie dzieje się przez Żydów i to był "naród wybrany" przez Boga.
Dodano: 05.12.2020 11:55    Przez: Człowiek
Żydzi poniosą straszną karę, przed powtórnym przyjściem Pana Jezusa na ziemię, cały świat uderzy zbrojnie na Izrael, zginie 2/3 Izraela a tylko 1/3 się ostanie ,bitwa rozegra się pod Armagedonem,pod górą Megiddo, tą 1/3 Bóg ochroni.
Dodano: 05.12.2020 12:02    Przez: Człowiek
Psychiatra czy gajowy. Proszę wybrać.
Dodano: 05.12.2020 20:55    Przez: Alfred Michalczyk
Panie Michalczyk jesteś Pan już w piekle, tylko jeszcze o tym nie wiesz, ale kiedy "wyciągniesz nogi" i staniesz przed Jezusem Chrystusem nie będziesz taki "chojrak". Przekonasz się lewicowcu i wtedy pójdziesz do piekła, oby jak najszybciej. Nie pozdrawiam !
Dodano: 06.12.2020 12:05    Przez: Człowiek
Chwała na wysokości Bogu, który dał nam zbawienie w ofiarnej śmierci swojego Syna na krzyżu !
Dodano: 06.12.2020 12:10    Przez: Człowiek
A może dziennikarz LM sprawdzi ile nas kosztowała ta zamiana działek? Może trzeba przywrócić osoby z nadzoru budowlanego, które zgodziły się na wyburzenie sąsiedniego budynku bez zgody konserwatora zabytków.
Dodano: 05.12.2020 16:58    Przez: Josef Josef
avatar Do "Bąbel cyrkowiec"=Głupi pisze co wie,Mądry wie co pisze !!!Rozumiesz ?
Dodano: 07.12.2020 11:00    Przez: Andrzej Janicki
avatar Ursula Haverbeck - więzienie dla staruszki za "negowanie Holocaustu"
Dodano: 07.12.2020 17:45    Przez: bąbel cyrkowiec
3 z 3
<<123

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.