Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15193) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 16oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)Koniec wakacji, zaczynamy granie. W weekend rusza ... (0)

Konin. Włączają się w ogólnopolską akcję "Pomagajmy sobie"

Dodano: 14.12.2020 11:53
Źródło: LM.pl

Pogotowie św. Mikołaja skromniejsze niż zwykle. W tym roku udało się zebrać produktów na jedynie 210 paczek dla potrzebujących. Nadal trwa zbiórka pieniędzy w internecie, ale dzisiaj rusza kolejna akcja. Koniński Bank Żywności i trzy organizacje pozarządowe włączyły się do ogólnopolskiej kampanii #TVNpomagajmysobie.

Bank Żywności w Koninie od lat wspiera potrzebujące rodziny, osoby samotne i seniorów. Przez ten czas w ramach „Pogotowia św. Mikołaja” przekazano ponad 170 tys. paczek.

- Co roku w samym Koninie zbieraliśmy około 8,5 ton żywności, z czego przygotowywaliśmy 1500 paczek. Niestety teraz zabrakło w sklepach wolontariuszy i efekty zbiórki były niewielkie. Zebraliśmy 880 kg żywności i przygotowaliśmy 210 paczek – mówi Joanna Piekarczyk, dyrektor Banku Żywności w Koninie. - Uruchomiliśmy też zbiórkę pieniędzy w internecie. Na dzisiaj mamy środki na zakup pół tony żywności, ale nadal zbieramy i te zakupy będą prowadzone systematycznie do końca roku – dodaje.

Ireneusz Niewiarowski, prezes konińskiego Banku Żywności podkreśla, że ten rok jest szczególny.

- Jest inaczej, trudniej, jest pandemia. Bardzo dobrze, że w takim okresie podejmowane są nowe inicjatywy, które próbują pomagać w tym czasie – mówi Ireneusz Niewiarowski. - Włączyliśmy się w akcję telewizji TVN i wytypowaliśmy organizacje, które na co dzień pomagają potrzebującym i z którymi współpracujemy – dodaje.

Celem akcji „Pomagajmy sobie” jest również pomoc restauratorom. Z listy ośmiu lokalnych firm gastronomicznych, każda z trzech wskazanych przez Bank Żywności organizacji, wybrała po jednej która będzie przygotowywała posiłki potrzebującym.

- Obiady będą dostarczane od dzisiaj do 24 grudnia, z tym że ostatniego dnia to będą trzy posiłki z przeznaczeniem na dwa dni świąt – mówi Joanna Piekarczyk. - Każdego dnia w sumie wydanych zostanie 150 posiłków, po 50 obiadów na jedną organizację – dodaje.

Trafią one do osób wskazanych przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną, Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Młodzi Aktywni” oraz Fundację na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie”.

- Mamy ponad tysiąc rodzin, które kwalifikują się do pomocy. Dla mnie dużym zaskoczeniem było to, że kiedy informowaliśmy wytypowane osoby, że będą otrzymywały posiłki to wiele osób rezygnowało twierdząc, że są inni bardziej potrzebujący niż oni – mówi Dorota Skąpska z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej.

- U nas będzie to kilkanaście rodzin naszych podopiecznych. To świetny pomysł, żebyśmy zrobili coś na wzór akcji świątecznej – dodaje Dariusz Loch z fundacji „Otwarcie”.

- Wytypowaliśmy osoby, które nie są podopiecznymi MOPR-u i które nigdy z takiej pomocy nie korzystały. Chcielibyśmy im zrobić niespodziankę i dostarczyć obiady – podkreśla z kolei Urszula Maciaszek z „Młodych Aktywnych”.

Stowarzyszenie, któremu szefuje Urszula Maciaszek zorganizowało też konkurs na stroik i kartkę świąteczną. Dzięki temu ponad 220 prac konkursowych trafi jeszcze przed Bożym Narodzeniem do osób samotnych i seniorów. A na tym nie koniec. W najbliższą sobotę podopieczni stowarzyszenia wspólnie z druhami ochotnikami z Laskówca zamierzają przygotować drobne upominki, które trafią do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej.

  • Konin. Włączyli się w ogólnopolską akcję "Pomagajmy sobie"
  • Konin. Włączyli się w ogólnopolską akcję "Pomagajmy sobie"
  • Konin. Włączyli się w ogólnopolską akcję "Pomagajmy sobie"
  • Konin. Włączyli się w ogólnopolską akcję "Pomagajmy sobie"
  • Konin. Włączyli się w ogólnopolską akcję "Pomagajmy sobie"

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Może Państwo Posłowie przeznaczyliby coś? Może senatorowie wspomogą dawnego senatora, może trzecia osoba w państwie?
Dodano: 14.12.2020 12:19    Przez: Stary Ch...j
Każda okazja jest dobra aby się zaprezentować do zdjęć i kamer, tylko PO co te maseczki ?
Dodano: 14.12.2020 16:32    Przez: Człowiek

KOMENTARZE

avatar Może Państwo Posłowie przeznaczyliby coś? Może senatorowie wspomogą dawnego senatora, może trzecia osoba w państwie?
Dodano: 14.12.2020 12:19    Przez: Stary Ch...j
avatar A z drugiej strony, czy nie czas skończyć z rozdawnictwem????? To jest Koniec Socjalu w Polsce!!!!! Nierobom paczki dawać i patologii aby potem na PO głosowali
Dodano: 14.12.2020 12:21    Przez: Stary Ch...j
Czy ja dobrze widzę, że w torebkach są jabłka i soczki? #OMG
Dodano: 14.12.2020 12:40    Przez: Jarek Piotrowski
Najważniejszy jest lans na tle tych woreczków, czy wszyscy są aktywistami PO ?
Dodano: 14.12.2020 16:29    Przez: Człowiek
Każda okazja jest dobra aby się zaprezentować do zdjęć i kamer, tylko PO co te maseczki ?
Dodano: 14.12.2020 16:32    Przez: Człowiek
"...pomożecie?"
Dodano: 15.12.2020 19:05    Przez: xyz xyz

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.