Dzisiaj jest poniedziałek 8 marca 2021, imieniny: Beaty, Wincentego, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18073) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -2oC
Jutropogoda
2 / -3oC
Pojutrzepogoda
4 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Półfinał Pucharu Polski. II-ligowcy za silni dla W ... (0)Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (5)

O seksualności dla rodziców. Takiej wiedzy nie ma, a jest potrzebna

Dodano: 17.01.2021 11:19

Obie pochodzą z Konina. Razem postanowiły zrobić coś dla innych. Wydały poradnik „Edukacja seksualna dla rodziców”. Autorki to Sylwia Osada, terapeutka, psycholog - seksuolog i Magdalena Biednik- dziennikarka. 

Edukacja Seksualna dla Rodziców to e-book, który jest dostępny w sieci od początku tego roku. Zdaniem autorek to szybki i bezpośredni sposób dotarcia do odbiorców w tych wirualnych czasach. 

- Dlaczego napisałaś ten poradnik? – Pyta Magdalena Biednik, wieloletnia dziennikarka ogólnopolskich i lokalnych mediów.

- Z potrzeby serca i realnej konieczności. Bo głęboko wierzę, że takiej wiedzy nie ma na rynku, a jest bardzo potrzebna. Praktyka terapeutyczna nagminnie pokazuje mi, że ludzie dowiadują się o seksualności człowieka nie z tych źródeł, co powinni – odpowiada Sylwia Osada, psycholog – seksuolog. - Dotyczy to nie tylko dzieci i młodzieży, ale nawet dorosłych. Ludzie na hasło edukacja seksualna, wyobrażają sobie albo kwestie rozrodcze, albo naukę technik seksualnych. Nic bardziej błędnego. Seksualność człowieka to przed wszystkim duża część naszej psychiki, obejmująca  zarówno nasze emocje, jak i myśli, potrzeby, pragnienia czyli cały aspekt psychologiczny związany  z intymnością u ludzi. I dokładnie o tym napisałam poradnik – żeby wyposażyć rodziców w wiedzę na temat rozwoju psychoseksualnego ich dzieci.

Poradnik ma być wsparciem merytoryczno- emocjonalnym dla rodziców. - Bo jestem głęboko przekonana, że to przede wszystkim na rodzicach spoczywa przekazanie tej wiedzy swoim dzieciom. Powinno się to odbywać na poszczególnych etapach rozwoju dziecka a nie  podczas jednej poważnej rozmowy wieku nastoletnim - uzasadnia Sylwia Osada. 

W poradniku można znaleźć odpowiedzi na około 100 pytań rodziców. Między innymi: jak odpowiadać małym dzieciom skąd się wzięły, jak zareagować gdy dziecko niechcący natknie się na seks rodziców, jak reagować na nastoletnią miłość, bunt nastolatka czy tematy związane z orientacją seksualną.

- Poradnik wydałyśmy same z pomocą przyjaciół. Można go kupić i wesprzeć nas, bo piszemy już drugą część – zachęcają autorki: Sylwia Osada terapeutka, psycholog - seksuolog, Magdalena Biednik - dziennikarka. 

Poradnik jest dostępny pod tym adresem: www.klinikamilosci.pl

  • O seksualności dla rodziców. Takiej wiedzy nie ma, a jest potrzebna

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:poradnik dla rodziców,   seksualność,   Sylwia Osada,   Magdalena Biednik,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Szkolić Szkolić by kaczy popaprańcy nie mordowali swych dzieci i kobiet. I nie herezje papieża tylko zyciowa prawda i doświadczenie.
Dodano: 17.01.2021 17:57    Przez: Tom Bach

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.