Dzisiaj jest niedziela 7 marca 2021, imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18007) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -2oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (5)Pierwszy gol Tamburro, Szymczak bohaterką. GKS – M ... (0)

Pomógł w przerwaniu ciąży. 35-latek na pół roku trafi za kraty

Dodano: 20.01.2021 12:30
Źródło: LM.pl

Na pół roku więzienia skazał dziś koniński sąd 35-letniego Roberta L., który odpowiadał za pomoc w aborcji farmakologicznej.

Do zdarzenia doszło w listopadzie 2019 roku w gminie Orchowo, pow. słupecki. Będąca w nieformalnym związku z Robertem L., 19-letnia Martyna W. była w trzecim miesiącu ciąży. Jak wyjaśniała śledczym, najpierw ten fakt ucieszył ją i jej partnera. Po kilku dniach jednak doszła do wniosku, że nie jest gotowa na dziecko.

- Nie chcieliśmy tego dziecka, ale nie sądziłam że to się tak skończy, że wyląduję w szpitalu – mówiła przed sądem Martyna W. - Żałuję tego dziecka, ale wiem że nie dałabym rady go wychować – dodała.

Para miała wspólnie zamówić w internecie leki aborcyjne: Miferpristone oraz Cytotec 200 mcg Misoprostol, które nie są dostępne w aptece, bez recepty. Robert L. dał partnerce na ich zakup 440 zł. Kobieta zażyła cztery tabletki i niedługo potem z bólem brzucha trafiła do szpitala w Strzelnie. Nastolatka poroniła, a 35-letni mężczyzna usłyszał zarzuty związane z art. 152 KK, który mówi o przerwaniu ciąży za zgodą kobiety, z naruszeniem przepisów ustawy.

Robert L. nie stawił się dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Koninie. Po przesłuchaniu byłej już partnerki 35-latka - Martyny W. oraz lekarki, która badała 19-latkę w szpitalu, zamknięto przewód sądowy.

- Zebrany w sprawie materiał dowodowy oraz w toku prowadzonego postępowania przed sądem potwierdził się fakt, że Robert L. dopuścił się pomocy w przerwaniu ciąży, z naruszeniem przepisów ustawy. Oskarżony przyznał się i złożył wyjaśnienia – mówiła Magdalena Frantczak-Dybka z Prokuratury Rejonowej w Koninie, która reprezentowała stanowisko prowadzącej sprawę Prokuratury Rejonowej w Mogilnie. - Wnoszę o uznanie oskarżonego winnym i wymierzenie mu kary 6 miesięcy pozbawienia wolności – dodała.

Sąd zgodził się w wnioskiem prokuratury i wymierzył 35-latkowi karę pół roku więzienia.

- Wina oskarżonego nie budzi wątpliwości. Za czyn jakiego się dopuścił grozi od 1 miesiąca do 3 lat pozbawienia wolności, więc zdaniem sądu w tych okolicznościach kara jest adekwatna – mówił sędzia Robert Kwieciński. - Oskarżony jest 16 lat starszy od Martyny W., miał większe doświadczenie życiowe i wpływ na decyzję. Ponadto był sześciokrotnie karany, a opinia na jego temat, po wywiadzie środowiskowym jest negatywna. Ze względu na to, sąd nie zawiesza mu kary – dodał sędzia.

Wyrok nie jest prawomocny.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

co to za debilny kraj, cywilizowany świat zezwala na przerwanie ciąży w normalnych warunkach. W Polsce zakaz, a to oznacza tylko wyjazd do Czech albo szarą strefę w kraju. Super przepisy i poglądy w tym średniowiecznym Kaczogrodzie!
Dodano: 20.01.2021 13:25    Przez: Ropuch

KOMENTARZE

Pani Redaktor, to nie jest żadne przerwanie ciąży, sama jest Pani matką pięknej dziewczynki i wie Pani doskonale, że trzymiesięczne dziecko w łonie matki jest człowiekiem, które ta para z premedytacją zabiła, a więc powinni odpowiadać jak za zabójstwo.
Dodano: 20.01.2021 13:02    Przez: Człowiek
avatar Powinien odpowiedzieć za współudział w morderstwie oraz za podżeganie do niego.A lewackca ndzwyczajna kasta skazała go na przysłowiowe dwie pompki i trzy przysiady.Babcia za 5 gr niezapłacone dostała więcej.Musi , ale to musi nastąpić opcja,,0" w sądownictwie
Dodano: 21.01.2021 20:41    Przez: Tomasz Kobrzycki
Bóg dał ludziom przykazanie - Nie zabijaj i co nieodpowiedzialni ludzie z tym przykazaniem robią ?
Dodano: 20.01.2021 13:03    Przez: Człowiek
Poczęte dziecko w łonie matki jest człowiekiem, któremu Bóg dał życie i tylko On może je zabrać, nigdy zaś człowiek.
Dodano: 20.01.2021 13:05    Przez: Człowiek
co to za debilny kraj, cywilizowany świat zezwala na przerwanie ciąży w normalnych warunkach. W Polsce zakaz, a to oznacza tylko wyjazd do Czech albo szarą strefę w kraju. Super przepisy i poglądy w tym średniowiecznym Kaczogrodzie!
Dodano: 20.01.2021 13:25    Przez: Ropuch
No debilny kraj, że w twoim przypadku matka nie zrobiła porządku, zajebiste masz poglądy.W Kaczogrodzie się nie podoba to co tu jeszcze robisz, ale znając życie to jesteś.....
Dodano: 20.01.2021 16:18    Przez: Kamil
Nie dało się zauważyć typowego dla PiSowców i obrońców życia jadu w tym komentarzu, świadczy to jednoznacznie o ilorazie inteligencji oraz kulturze osobistej. Chciałem zwrócić uwagę na fakt że takie prawo nie zatrzyma aborcji tylko zwiększa ilość tych zabiegów w szarej strefie i zagranicą.
Dodano: 21.01.2021 08:40    Przez: Ropuch
Pytasz co w tym kraju jeszcze robię? Pracuję i płacę podatki, nie biorę 500 ani innych zasiłków, spłacam kredyt na dom, ale przede wszystkim czekam kiedy zmieni się władza, otworzymy się na Europę i skończy się rozdawnictwo pieniędzy dla nieudaczników i nierobów. Kiedy Państwo pomyśli o ludziach którzy napędzają gospodarkę i zamiast ich doić zacznie wspierać. Ale pewnie to za dużo na PiSowskie rozumki, wy tylko potraficie brać... Brawo!
Dodano: 21.01.2021 08:42    Przez: Ropuch
Brawo Sąd ! Za pomoc w morderstwie bezbronnego małego dzidziusia kara się należy. Szkoda, że tylko sześć miesięcy.
Dodano: 21.01.2021 00:34    Przez: Matilan

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.