Dzisiaj jest sobota 6 marca 2021, imieniny: Jordana, Róży, Kolety WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18070) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 1oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koronawirus. Obowiązujące obostrzenia przedłużone ... (1)Koło. Straż Miejska zmienia siedzibę.Do dyspozycji ... (0)

Replika elektryczna. Jaki model wybrać, rozpoczynając swoją przygodę z Airsoftem?

Materiał Partnera

Dodano: 22.01.2021 15:53

Rozgrywki airsoftowe cieszą się rosnącą popularnością. Nic dziwnego – to wyśmienita okazja do wspólnej zabawy w gronie znajomych! Potyczki taktyczne są strzałem w dziesiątkę dla pasjonatów militariów i survivalu. Jak w przypadku każdego rodzaju hobby, gracze powinni wyposażyć się w odpowiedni ekwipunek. Fundamentalną kwestią w przypadku airsoftu jest replika. To narzędzie powinno być odpowiednio dobrane – zarówno pod względem naszych preferencji, jak i umiejętności. Niezwykle uniwersalnym wyborem będzie sprzęt o zasilaniu elektrycznym.
 

Replika elektryczna, czyli kompromis między mobilnością a szybkostrzelnością

Gracze airsoftowi starannie dobierają sprzęt, który zabierają ze sobą na potyczki. Zarówno nowi sportowcy, jak i weterani przywiązują wagę do repliki, stanowiącej fundament każdej rozgrywki. W przypadku początkujących osób, które nie miały do tej pory styczności ze sprzętem airsoftowym, strzałem w dziesiątkę będzie replika elektryczna. Dlaczego? Ponieważ jest to synonim wygody, charakteryzujący się wysoką szybkostrzelnością przy optymalnej mocy wystrzału. W GunFire możemy znaleźć ogromną gamę różnych modeli narzędzi z zasilaniem akumulatorowym.

Spośród dostępnych rodzajów replik wersje elektryczne są szczególnie polecane graczom początkującym. Ten typ napędu znajdziemy w wielu najpopularniejszych modelach replik – karabinkach i pistoletach. Zaopatrzenie się w sprzęt elektryczny stanowi dobry sposób na naukę strzelania podczas potyczek. Te wersje replik wybiera też wielu weteranów rozgrywek airsoftowych. Nic dziwnego – modele elektryczne stanowią połączenie szybkostrzelności i skutecznej mocy wystrzałowej. Wśród wielu replik dostępnych w GunFire znajdziemy wersje długo- lub krótkolufowe. Pistolet maszynowy to świetny wybór dla graczy, którzy lubią się szybko przemieszczać i zaskakiwać przeciwników. Z kolei karabinki z długą lufą pozwolą na ustrzelenie wroga nawet z dużej odległości.
 

Ważne dodatki – MOSFET, Hop Up i Blow Back

W wypadku replik elektrycznych nie powinniśmy zapominać o dodatkowych kwestiach technicznych, którym warto się przyjrzeć. Mowa bowiem o urządzeniach, których działanie opiera się o specjalny mechanizm ukryty wewnątrz – tzw. gearbox. Wśród ofert znajdziemy repliki wykorzystujące różnego rodzaju gearboxy. Największą popularnością cieszą się gearboxy v2 oraz v3, charakteryzujące się dużą niezawodnością.

Mówiąc o różnych technologiach zastosowanych w replikach airsoftowych, warto wspomnieć o systemach dodatkowych. Pierwszym z nich jest MOSFET, obecny tylko w replikach o zasilaniu elektrycznym. Ta technologia działa dzięki dodatkowym obwodom, przez które płynie prąd. Zastosowanie systemu MOSFET pozwala zwiększyć jej żywotność oraz nie naraża delikatnych układów scalonych na uszkodzenie. Co więcej, to świetny sposób na zachowanie akumulatora w świetnej kondycji technicznej. Hop Up to z kolei technologia, która wpływa na wylot kulki z lufy. Amunicja zostaje podkręcona, dzięki czemu zmienia się jej trajektoria lotu. To dobry sposób na zwiększenie zasięgu wystrzału, a także celności repliki. Ostatnią kwestią jest Blow Back, występujący nie tylko w modelach elektrycznych. To system, który pozwala na zwiększenie doznań związanych z korzystaniem z repliki. Pozwala na uzyskanie charakterystycznego odrzutu, typowego dla prawdziwej broni.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:hobby,   airsoftDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.