Dzisiaj jest środa 3 marca 2021, imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18094) SPORT FORUM FIRMY (5586) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 4oC
Jutropogoda
3 / -1oC
Pojutrzepogoda
4 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zmiana w zarządzie ZE PAK. Wybrano nowego wiceprez ... (0)Konin. COVID-19 i braki kadrowe. Przedszkole nr 6 ... (1)

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie

Dodano: 28.01.2021 19:26

Przez Polskę przetacza się znowu fala protestów po wyroku TK w sprawie aborcji. Konin także dołączył do tej fali.

Sprzed konińskiej siedziby PiS wyruszył wieczorny, spontaniczny marsz jako odzew na publikację wyroku aborcyjnego.  - Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo, na ingerencję fanatyków w nasze ciało, zdrowie i życie. Konin stawia weto fundamentalizmowi i politycznym handlowaniem ciałami osób z macicami. Rząd nie radzi sobie z pandemią, więc postanowił zdenerwować kobiety, zabierając nam podstawowe prawa – grzmiał na swoje stronie Koniński Kongres Kobiet.

 

Około godziny 18.00, przed budynkiem, w którym jeszcze był do niedawa swoją siedzibę miał PiS, zebrało się kilkadziesiąt osób z transparentami i hasłami. Marsz w obstawie policji przeszedł z osiedla Zatorze na plac Wolności w starej części Konina. Po drodze wykrzykiwano hasła: Wolność! Równość! Prawa kobiet! Solidarność naszą siłą! Jeszcze Polka nie zginęła!

- Mam nadzieję, że będziemy żyć  kiedyś w wolnym kraju, że ta demokracja nie przepadnie – mówił Piotr Czerniejewski z Młodej Lewicy. - Chodźcie na wybory bo w ten sposób ma się wpływ na wybór władz. Chcemy wychodzić na ulicę aż do momentu, gdy prawa człowieka będą zagwarantowane.

 

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie
Slajd 1/24

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie

slajd 1 z 24

Przez Polskę przetacza się znowu fala protestów po wyroku w sprawie aborcji. Konin także dołączył do tej fali.

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie

slajd 2 z 24

Przez Polskę przetacza się znowu fala protestów po wyroku w sprawie aborcji. Konin także dołączył do tej fali.

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie

slajd 3 z 24

Przez Polskę przetacza się znowu fala protestów po wyroku w sprawie aborcji. Konin także dołączył do tej fali.

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie

slajd 4 z 24

Przez Polskę przetacza się znowu fala protestów po wyroku w sprawie aborcji. Konin także dołączył do tej fali.

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie

slajd 5 z 24

Przez Polskę przetacza się znowu fala protestów po wyroku w sprawie aborcji. Konin także dołączył do tej fali.

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie

slajd 6 z 24

Przez Polskę przetacza się znowu fala protestów po wyroku w sprawie aborcji. Konin także dołączył do tej fali.

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie

slajd 7 z 24

Przez Polskę przetacza się znowu fala protestów po wyroku w sprawie aborcji. Konin także dołączył do tej fali.

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie

slajd 8 z 24

Przez Polskę przetacza się znowu fala protestów po wyroku w sprawie aborcji. Konin także dołączył do tej fali.

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie

slajd 9 z 24

Przez Polskę przetacza się znowu fala protestów po wyroku w sprawie aborcji. Konin także dołączył do tej fali.

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie

slajd 10 z 24

Przez Polskę przetacza się znowu fala protestów po wyroku w sprawie aborcji. Konin także dołączył do tej fali.

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie

slajd 11 z 24

Przez Polskę przetacza się znowu fala protestów po wyroku w sprawie aborcji. Konin także dołączył do tej fali.

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie

slajd 12 z 24

Przez Polskę przetacza się znowu fala protestów po wyroku w sprawie aborcji. Konin także dołączył do tej fali.

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie

slajd 13 z 24

Przez Polskę przetacza się znowu fala protestów po wyroku w sprawie aborcji. Konin także dołączył do tej fali.

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie

slajd 14 z 24

Przez Polskę przetacza się znowu fala protestów po wyroku w sprawie aborcji. Konin także dołączył do tej fali.

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie

slajd 15 z 24

Przez Polskę przetacza się znowu fala protestów po wyroku w sprawie aborcji. Konin także dołączył do tej fali.

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie

slajd 16 z 24

Przez Polskę przetacza się znowu fala protestów po wyroku w sprawie aborcji. Konin także dołączył do tej fali.

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie

slajd 17 z 24

Przez Polskę przetacza się znowu fala protestów po wyroku w sprawie aborcji. Konin także dołączył do tej fali.

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie

slajd 18 z 24

Przez Polskę przetacza się znowu fala protestów po wyroku w sprawie aborcji. Konin także dołączył do tej fali.

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie

slajd 19 z 24

Przez Polskę przetacza się znowu fala protestów po wyroku w sprawie aborcji. Konin także dołączył do tej fali.

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie

slajd 20 z 24

Przez Polskę przetacza się znowu fala protestów po wyroku w sprawie aborcji. Konin także dołączył do tej fali.

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie

slajd 21 z 24

Przez Polskę przetacza się znowu fala protestów po wyroku w sprawie aborcji. Konin także dołączył do tej fali.

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie

slajd 22 z 24

Przez Polskę przetacza się znowu fala protestów po wyroku w sprawie aborcji. Konin także dołączył do tej fali.

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo. Protest w Koninie

slajd 23 z 24

Przez Polskę przetacza się znowu fala protestów po wyroku w sprawie aborcji. Konin także dołączył do tej fali.

następny slajdpoprzedni slajd

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:strajk kobiet,   marsz,   wyrok,   aborcja,   protest,  



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dno dna.
Dodano: 28.01.2021 20:15    Przez: Ala
nie znam ich ale ciągle widzę te same twarze? kobieta w wianuszku i krzyczący do megafonu chłopiec. Kto to jest ?
Dodano: 28.01.2021 20:07    Przez: Vera Malika
Policja powinna zrobić z nimi porządek !
Dodano: 28.01.2021 20:30    Przez: Człowiek
Lumpenmarsz...Wstyd i kompromitacja
Dodano: 28.01.2021 21:12    Przez: Marek
avatar Na początku było wrażenie - to się dzieje w trosce o kobiety, przyszłe matki. Nikt nie wierzył, wręcz przeczono, że to POlityczna inicjatywa wyobcowanych z macierzyństwa. Pod tęczowymi sztandarami, PO trupach poczętych marsz PO władzę. S-manki, w imię wyznawanej przez nie ideologii chcą wszystkim inaczej myślącym urządzić holocaust, jak Niemcy żydom? Na to wygląda.
Dodano: 28.01.2021 22:17    Przez: Józef Bąk

KOMENTARZE

Nie za dużo was ! Jakie miasto takie protesty !
Dodano: 28.01.2021 20:06    Przez: ewa
avatar No fakt nic tylko dno i wodorosty.Jak chcą mordowć to mówiąc ich słowami niech wypier......ją te osoby protestujące z macicami i bez macic na most i powrzucają się na wzajem do Warty.Bo zapłodnienie przez osbę bez macicy nie mają raczej szans bo chyba dawno już to menapuzie.
Dodano: 29.01.2021 12:51    Przez: Tomasz Kobrzycki
Wczoraj w marszu za aborcją, a w niedzielę z puszką na chore dzieci. Paranoja.
Dodano: 29.01.2021 15:01    Przez: Tomaszek55
avatar "Katolicki" prezydent USA Joe Biden przywraca finansowanie aborcji. | przwy.pl
Dodano: 29.01.2021 15:30    Przez: bąbel cyrkowiec
nie znam ich ale ciągle widzę te same twarze? kobieta w wianuszku i krzyczący do megafonu chłopiec. Kto to jest ?
Dodano: 28.01.2021 20:07    Przez: Vera Malika
Chłopiec krzyczy, bo to Strajk kobiet!!!!!
Dodano: 29.01.2021 07:50    Przez: Stary Ch...j
A Pani z wianuszkiem madat posłanki się marzy
Dodano: 29.01.2021 07:51    Przez: Stary Ch...j
Chłopcu chyba chodzi o to, że jak ktoś mu się spuści w tyłek, bez gumki, to żeby nie musiał rodzić, tylko normalnie, rano kupka i heja naprzód....
Dodano: 29.01.2021 13:17    Przez: Majki
niech condoma naciągnie ta tą chorą głowę ....
Dodano: 29.01.2021 13:27    Przez: suzi
Jeden mały człowieczek podzielił Polskę na pół , koty kocha ludzi lubi e sorki lubił bo widać nienawidzi .
Dodano: 28.01.2021 20:07    Przez: paweł jeckson
W Warszawie to są protesty, u nas to jak spacer większej rodziny. Szydera i żenada !
Dodano: 28.01.2021 20:08    Przez: Wiedźmin
Widzialem w tv jak laska krzyczy ze chce zyc w normalnym kraju. Odpowiadam: zapraszam na niemcy francja szwecja. Zobaczycie co to normalne panstwo. Jak wieczorem wracajac z pracy pieszo bedziesz przechodzic kolo grupki 30 murzynow odechce sie lewackiej normalnosci. Pozdrawiam
Dodano: 29.01.2021 08:39    Przez: Cuban White
Mieszkałem jakiś czas w Paryżu i znam dokładnie tą lewacką normalność osiedle arabskie no pogratulować takiej demokracji i wolności, napisy szyldy sklepów w języku arabskim, te ich stroje ludowe coś pięknego, i to wszystko w centrum Europy, ale nikt nie wspomina o tym że: w języku urzędowym francuskim się tam nie dogadasz, i to nie tylko dlatego że go nie znają - oni są już teraz u siebie a francuz jest gościem więc niech się dostosuje , policja tam nie zagląda nie mówiąc o innych urzędnikach, po co? oni mają swoje prawo,dzieci nie chodzą do szkoły nie zaparkujesz tam samochodu nie przejdziesz chodnikiem jak stoi grupka tamtejszej młodej inteligencji ot takie zamknięte bardzo nietolerancyjne małe państewko w demokratycznym kraju i to jest ta normalność o której marzy część polskiej młodzieży. Uprzedzając komentarze: wiem że to ma się pozornie nijak do artykułu o dzisiejszych protestach, ale ludzie obudźcie się temat aborcji to tylko pretekst do rozgrywek politycznych, chodzi o władzę
Dodano: 29.01.2021 23:54    Przez: mieszkaniec
Dno dna.
Dodano: 28.01.2021 20:15    Przez: Ala
Ma Pani racę.Barbarzyństwo Jarosława Kaczyńskiego i Pani magister P. / BO BĘDZIE SIEDZIEĆ /, to jest dno dna.
Dodano: 29.01.2021 11:14    Przez: Alfred Michalczyk
Policja powinna zrobić z nimi porządek !
Dodano: 28.01.2021 20:30    Przez: Człowiek
Pan nawołuje do mordobicia, do pałowania, łamania rąk a może i politycznie motywowanych zabójstw ? Jest Pan gnojem a przede wszystkim tchórzem bojącym się ujawnić swej tożsamości. Jeśli poleje się krew, to spadnie na Pana sumienie.
Dodano: 29.01.2021 11:34    Przez: Alfred Michalczyk
Przepraszam, ale to nie jest mój wpis, ktoś podszył się pode mnie Panie Michalczyk.
Dodano: 29.01.2021 11:52    Przez: Człowiek
Proszę mnie przeprosić za tego "gnoja" Panie Michalczyk, ja pod tym artykułem nie zamieściłem żadnego komentarza, oprócz tych odnoszących się do Pana.
Dodano: 29.01.2021 12:07    Przez: Człowiek
To ciekawe. Wczoraj uczestnicy tzw. pokojowej manifestacji pobili młodą dziewczynę tak mocno, że podobno słuch jej uszkodzili i ukradli sprzęt operatorowi. Ciekawe, kto nawołuje do mordobicia ?
Dodano: 29.01.2021 14:25    Przez: Tomaszek55
Kogo ja mam przepraszać ? Gnoja, który nawołuje do masakry, czy kogoś, kto nie nawoływał i niczego nie napisał. Bo nie rozumiem ?
Dodano: 29.01.2021 15:03    Przez: Alfred Michalczyk
Konin to miasto liczące, jak wynika z ostanich danych, prawie 70 tys. mieszkańców. Autor (lub autorka) relacji sam pisze, że zebrało się na tym marszu kilkadziesiąt osób. Kto więc dał autorowi (lub autorce) prawo do wyrażania opinii, że Konin także dołączył do tej fali? Jak się jest zaangażowanym po jakiejkolwiek stronie, to się nie bierze za dziennikarswo.
Dodano: 28.01.2021 20:32    Przez: Andrzej Kowalski
Wielkość miasta nie ma tutaj nic do rzeczy. W proteście może wystąpić nawet jeden człowiek. Ma takie prawo. Daje mu to KONSTYTUCJA jeżeli wiesz co to znaczy. Ale chyba KONSTYTUCJI nie znasz.
Dodano: 28.01.2021 20:50    Przez: ministrant
avatar Do @ministrant: Piszesz, iż - "W proteście może wystąpić nawet jeden człowiek. Ma takie prawo. Daje mu to KONSTYTUCJA" - z tego co wiem, konstytucja mówi, iż - "Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich." (Art. 57.) - chyba wesz co znaczy wyraz - ZGROMADZENIE? Prawo o zgromadzeniach – definiuje zgromadzenie jako ZGRUPOWANIE OSÓB w celu wspólnego wyrażenia stanowiska w sprawach publicznych. Zatem bzdury piszesz, iż jeden człowiek ma konstytucyjne prawo do protestu!!!! Po za tym, skoro już wycierasz sobie gębę konstytucją, to przecież ten Wasz głupi protest jest właśnie przeciwko Konstytucji RP co do Art. 38. "Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia." Czyli co? Jak chcesz prawa do protestu to zasłaniasz się Konstytucją, przeciwko której protestujesz?
Dodano: 28.01.2021 22:22    Przez: Pulsar71
Przeczytaj ze zrozumieniem. Autor nie zabrania protestów, ale ja np. nie życzę sobie, aby pisano, że to wola wszystkich mieszkańców i że Konin dołączył do protestów. Mnie tam świadomie nie ma.
Dodano: 29.01.2021 09:26    Przez: Tomaszek55
Bo dołączył. Jeśli Pan twierdzi inaczej, to proszę odpowiedzieć na pytanie dlaczego nie ma manifestacji poparcia dla tych antyludzkich decyzji Pana Jarosława Kaczyńskiego. Podpowiem Panu. Bo to wstyd.
Dodano: 29.01.2021 11:37    Przez: Alfred Michalczyk
Co ma piernik do wiatraka. Widocznie popierający Kaczyńskiego nie mają potrzeby tego manifestować. Grupka zdemoralizowanych krzykaczy nie reprezentuje całego Konina. I choćby cel był jak najbardziej szczytny, to forma pokazuje dno i 10 metrów mułu.
Dodano: 29.01.2021 14:15    Przez: Tomaszek55
Lumpenmarsz...Wstyd i kompromitacja
Dodano: 28.01.2021 21:12    Przez: Marek
Kaczyński cóżesz Ty uczynił z tym pięknym krajem...!!!
Dodano: 28.01.2021 21:16    Przez: Wiedźma
To czego nigdy tuskowi nie uda sie z UE zrobic
Dodano: 29.01.2021 08:40    Przez: Cuban White
Faszysta się odezwał ? Ile ruskie Panu płacą ?
Dodano: 29.01.2021 11:40    Przez: Alfred Michalczyk
Nasza Płodność wasza Podłość...!!!
Dodano: 28.01.2021 21:17    Przez: Wiedźma
1 z 5
12345>>