Dzisiaj jest środa 4 sierpnia 2021, imieniny: Dominika, Protazego, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15157) SPORT FORUM FIRMY (5615) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od osiemnastki zaczęła się przygoda z Kingiem. Ksi ...Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)

Nowy okres świadczeniowy „500 plus“. Można już składać wnioski

Dodano: 1.02.2021 13:25
Źródło: LM.pl

Od dzisiaj można składać elektronicznie wnioski o przyznanie świadczenia „Rodzina 500+“ na okres od czerwca tego roku do końca maja przyszłego roku.

Program „Rodzina 500+“ wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku. Najpierw przysługiwał na pierwsze dziecko w przypadku spełnienia kryteriów dochodowych oraz na bez względu na dochody na drugie i każde kolejne dziecko. Od 1 lipca 2019 roku natomiast świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Podsumowując dotychczasowe działania programu, kilka dni temu, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała, że każdego miesiąca wsparcie trafia do 6,6 mln dzieci w Polsce. A do tej pory do rodzin trafiło ponad 134 mld zł.

Znowelizowane w lipcu 2019 roku przepisy ustawy, wprowadziły też zmiany w okresie ustalania prawa do świadczenia. Obecny okres wypłacania świadczenia obowiązuje do 31 maja. Na czas od 1 czerwca 2021 roku do 31 maja 2022 roku, należy złożyć nowy wniosek.

I tak Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie, podobnie jak ośrodki pomocy społecznej w całym powiecie konińskim, przyjmuje od dzisiaj wnioski złożone drogą elektroniczną (bankowość elektroniczna, portal Empatia lub portal PUE ZUS). Wnioski w wersji papierowej w siedzibie MOPR-u, MOPS-ów, czy GOPS-ów składać będzie można od 1 kwietnia. Ten termin obowiązuje też w przypadku złożenia papierowego wniosku za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Harmonogram wypłat świadczenia będzie wyglądał następująco:

  • Wnioski złożone w okresie od lutego do kwietnia 2021 r. – wypłata do dnia 30 czerwca 2021 r.
  • Wnioski złożone w maju 2021 r. - wypłata do dnia 31 lipca 2021 r.
  • Wnioski złożone w czerwcu 2021 r. - wypłata do dnia 31 sierpnia 2021 r.
  • Wnioski złożone w lipcu 2021 r. - wypłata do dnia 30 września 2021 r.
  • Wnioski złożone w sierpniu 2021 r. - wypłata do dnia 31 października 2021 r.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Mopry, Gopsy, Mopsy...wylegarnia i utrzymalnia patologii ,tego raka , co zywi się na zdrowym organiźmie i go powoli zjada.
Dodano: 01.02.2021 14:12    Przez: KrainaBajki
avatar Nie trzeba było rozwalać komuny, to Mopry, Gopsy, Mopsy nie miały by prawa istnieć. Każdy miał by pracę na miejscu w regionie i to długoterminową, a żadne zasiłki nie były by potrzebne. Teraz podziękujcie ekipie Okrągłostołowej, iż macie jak chcieliście, czyli redukcję regionalnych i krajowych zakładów pracy, gdzie ich majątek sprzedano albo zlikwidowano. Po za tym, skoro naród chciał żyć na modłę zachodniej Europy, to skoro tam jest socjal, to dlaczego u nas ma tego nie być?
Dodano: 01.02.2021 18:55    Przez: Pulsar71
500 plus na każde dziecko już dziś nie spełnia swojej roli, przy ciągłych wzrostach cen, rząd powinien podwyższyć kwotę zasiłku przynajmniej do 1000 zł, no ale czy Państwo na to stać, kiedy się szasta pieniędzmi na lewo i prawo ?
Dodano: 01.02.2021 16:07    Przez: Człowiek
Inwestycja w rodzinę, to strzał w dziesiątkę, tylko kto ma rodzić dzieci, kiedy młodzież wyjechała za chlebem na Zachód i tam rodzą dzieci i pewnie tam zostaną ?
Dodano: 01.02.2021 16:09    Przez: Człowiek
Niech twoja matka rodzi.
Dodano: 01.02.2021 17:11    Przez: KrainaBajki
Pomyślałeś kiedyś o tym, jakby cię twoja matka, będąc w ciąży cię abortowała i nie pojawił byś się na świecie ? No pomyśl, a to że dzisiaj żyjesz, to dziękuj za to Bogu.
Dodano: 01.02.2021 18:54    Przez: Człowiek
Rodzina to podstawowa komórka społeczna, ale rodzina to nie tylko ojciec i matka, ale i dzieci gromadka. Nasze babcie i matki rodziły po kilkoro lub kilkanaścioro dzieci, dzisiejsze kobiety jeśli zdecydują się na jedno dziecko, to dobrze, wolą mieć w domu pieska zamiast dziecka i dlatego nas Polaków ubywa.
Dodano: 01.02.2021 16:14    Przez: Człowiek
avatar Do @ Człowiek: Wszystko fajnie Pan piszesz, tyle że kiedyś nie było problemu z utrzymaniem rodziny, gdyż praca była ogólnodostępna i na miejscu. Nikt się w zakładach pracy nie pytał co się potrafi i jaką ma się skończoną szkołę, tylko czy jest chęć do pracy, a resztę się do uczy w zakładzie. Drugą sprawą jest to, iż państwo nie wtrącało się w życie rodzinne z byle powodu, jak to ma miejsce dziś. Obecnie nakazy i zakazy ustalone według trendu lewackiej zachodniej kultury, spowodowały, iż posiadanie dziecka to nie radość dla rodzica, a kara obwarowana przepisami opiekuńczymi, oświatowymi i innymi. Byle błahy donos z zazdrości sąsiedzkiej, dziś niejednemu rodzicowi odbija się czkawką po sądach rodzinnych, bo trzeba się tłumaczyć z różnych niedorzecznych spraw, które za PRL były by co najmniej śmieszne. Do tego trzeba dodać to, iż dziś ludzie młodzi, to nie to co pokolenie ich rodziców za młodu. Teraz to inna osobowość młodych ludzi jest, bez postaw i kręgosłupa moralnego.
Dodano: 01.02.2021 18:42    Przez: Pulsar71
Sugerujesz, że za komuny były lepsze czasy i łatwiej było wychować dzieci, kiedy czekolada czy pomarańcze były rarytasem i do garnka nie było co włożyć, a w jakich ciuchach i butach dzieci chodziły, jakimi książkami się posługiwały ? Dzisiaj rodzice wychowujące dzieci mają przysłowiowy Raj na ziemi, państwo wspiera, państwo pomaga, dlatego że rządzi PiS.
Dodano: 01.02.2021 19:00    Przez: Człowiek
Czy kiedyś przyszłe matki wychodziły na ulice polskich miast i domagały się legalnej aborcji przeklinając wszystko i wszystkich ? Kiedyś ludzie byli mniej wykształceni ale szlachetni i bogobojni, a dziś ?
Dodano: 01.02.2021 19:03    Przez: Człowiek
avatar Ja doskonale pamiętam czasy Gierka i jakoś w Sezamie pustych półek nie pamiętam z tych asortymentów które mnie jako dziecko wtedy interesowało. Czekoladę i inne słodycze zawsze za piątkę z rybakiem kupowałem. Co druga rodzina w blokach miała też rodzinę na wsi, stąd każdy miał lodówkę czy zamrażarkę zaopatrzoną. Fakt, pomarańcze były rarytasem, ale to szczegół. Co z tego, że dzisiaj rodzice wychowujący dzieci mają przysłowiowy Raj na ziemi, skoro w tym raju zatracili człowieczeństwo co do posiadania i wychowania dziecka. To pokazuje, że posiadanie dużej ilości dzieci nie jest uzależnione od stanu wzbogacenia się rodzin, bo przeważnie wzbogacenie się materialne skutkuje samolubstwem i egoistycznym nastawieniem, co widać po obecnych młodych ludziach, którzy zamiast zakładać rodziny i płodzić dzieci, wolą studiować do 30 roku życia, bo na pierwszym miejscu stawiają karierę, a potem jest za późno na dziecko. Chętnie popisał bym z Panem na tutejszym forum.
Dodano: 02.02.2021 19:14    Przez: Pulsar71

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.