Dzisiaj jest czwartek 5 sierpnia 2021, imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15232) SPORT FORUM FIRMY (5615) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 17oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
24 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od osiemnastki zaczęła się przygoda z Kingiem. Ksi ...Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)

Konin. Trzysta miejsc postojowych w okolicach nowego wiaduktu

Dodano: 12.02.2021 08:23
Źródło: LM.pl

Około 300 miejsc postojowych udało się wygospodarować nieopodal nowego wiaduktu łączącego ul. Wyzwolenia i Paderewskiego w Koninie.

Przed budową łącznika, mieszkańcy bloków sąsiadujących z nową inwestycją obawiali się, że pozbawi ich ona większości miejsc parkingowych. Tymczasem, przy wieżowcach ul. Zakole 1, 3 i 5 oraz przy ul. Wyzwolenia 4, przygotowano dla nich 100 miejsc, w tym 7 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Jak informuje koniński magistrat, ze względu na prowadzone prace budowlane jeszcze nie wszystkie miejsca parkingowe są dostęne.

Wzdłuż drogi dojazdowej do wieżowca ul. Wyzwolenia 4, zaparkować może ok. 70 samochodów, a kilkadziesiąt kolejnych zmieści się na parkingu przy ul. 11 Listopada (w okolicy sklepów) oraz na placu między Wyzwolenia 4, a torami kolejowymi. Kierowcy mogą też korzystać z parkingu przy II Liceum Ogólnokształcącym, a dodatkowo w ostatnim czasie pod estakadą drogowcy przygotowali plac na ok. 90 aut.

- Teren pod te miejsca będzie utwardzony 30-centymetrową warstwą tłucznia. W przyszłości na tej nawierzchni, w miarę możliwości finansowych, będzie można ułożyć warstwę docelową np. z kostki lub płyt ażurowych – informuje Radosław Szkudlarek z Zarządu Dróg Miejskich w Koninie.

Wiadukt łączący piąte osiedle z Zatorzem ma być w pełni przejezdny na przełomie maja i czerwca.

fot. konin.pl

  • Konin. Trzysta miejsc postojowych w okolicach nowego wiaduktu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Często czytam komentarze, widać jedną tendencję; wszystko Wam nie pasuje! Coś zrobione - źle, nic nie zrobione - źle! A co któryś z Was drodzy hejterzy zrobił żeby było lepiej? Siedzieć i narzekać każdy potrafi, nieliczni coś zmieniają, a jest to jeszcze trudniejsze jak dookoła niezadowolenie, kpina, ciągłe roszczenia i żale. Tylko łapy wyciągacie a nic od siebie nie dajecie! WSTYD!!!
Dodano: 12.02.2021 09:00    Przez: Ropuch
Świetna wiadomość. Tym bardziej, że parking będzie ogólnodostępny. I niech tak zostanie ponieważ biura nieruchomości polują na takie miejsca.
Dodano: 12.02.2021 08:39    Przez: Saturn1985
a ja się cieszę ,że mieszkam w Koninie...a ci co marudzą i im ciągle coś nie pasuje to wyp........ć...
Dodano: 12.02.2021 10:13    Przez: Miki
Nie musi. W miescie jest mzk
Dodano: 12.02.2021 10:26    Przez: Cuban White
To dobra wiadomość. Jest i druga strona medalu. Osoba fizyczna parkingów nie wybuduje. Wielu rzeczy nie zrobi. Po to płaci podatki, aby od włodarzy miasta wymagać. Skoro ktoś kandyduje na prezydenta miasta, to nie pracuje na takim stanowisku za darmo, a poza tym musi się liczyć z tym, że jest "na widelcu" i będzie rozliczany, jak każdy z nas za swoją pracę. . I jeszcze jedno, tym razem do nich. Jak nie potrafisz, to nie pchaj się na afisz.
Dodano: 12.02.2021 15:04    Przez: Tomaszek55

KOMENTARZE

Radze wszystkim przejezdzajacym przez to miasyo nie zatrzymywac sie
Dodano: 12.02.2021 08:27    Przez: Cuban White
avatar To ile dotychczasowych miejsc parkingowych zlikwidowano, żeby odnieść taki sukces? Może to jednak nie sukces. Biorąc pod uwagę, że "Miasto" nic nie musi dla swoich mieszkańców, to jednak sukces i tej wersji się trzymajmy. Jaką siłę uszczęśliwiania ma propaganda sukcesu, fakty nigdy jej nie dorównają.
Dodano: 13.02.2021 08:14    Przez: Józef Bąk
avatar Póki co nikt z przejezdnych nigdy się nie zatrzymywał w Koninie, mało kto wie o takim miasteczku w Polsce. Jeśli jakiś Góral z Podhala był w Licheniu, to po namyśle coś tam skojarzy...
Dodano: 15.02.2021 19:20    Przez: Stary Ch...j
Świetna wiadomość. Tym bardziej, że parking będzie ogólnodostępny. I niech tak zostanie ponieważ biura nieruchomości polują na takie miejsca.
Dodano: 12.02.2021 08:39    Przez: Saturn1985
Często czytam komentarze, widać jedną tendencję; wszystko Wam nie pasuje! Coś zrobione - źle, nic nie zrobione - źle! A co któryś z Was drodzy hejterzy zrobił żeby było lepiej? Siedzieć i narzekać każdy potrafi, nieliczni coś zmieniają, a jest to jeszcze trudniejsze jak dookoła niezadowolenie, kpina, ciągłe roszczenia i żale. Tylko łapy wyciągacie a nic od siebie nie dajecie! WSTYD!!!
Dodano: 12.02.2021 09:00    Przez: Ropuch
To dobra wiadomość. Jest i druga strona medalu. Osoba fizyczna parkingów nie wybuduje. Wielu rzeczy nie zrobi. Po to płaci podatki, aby od włodarzy miasta wymagać. Skoro ktoś kandyduje na prezydenta miasta, to nie pracuje na takim stanowisku za darmo, a poza tym musi się liczyć z tym, że jest "na widelcu" i będzie rozliczany, jak każdy z nas za swoją pracę. . I jeszcze jedno, tym razem do nich. Jak nie potrafisz, to nie pchaj się na afisz.
Dodano: 12.02.2021 15:04    Przez: Tomaszek55
avatar do Ropuch To oficjalne stanowisko władz miasta, czy sPOntaniczna refleksja? Coś poza podatkami należy się władzom?
Dodano: 13.02.2021 08:18    Przez: Józef Bąk
a ja się cieszę ,że mieszkam w Koninie...a ci co marudzą i im ciągle coś nie pasuje to wyp........ć...
Dodano: 12.02.2021 10:13    Przez: Miki
To jest bardzo ważne skoro każdy z domowników ,w mieście, musi posiadać samochód...
Dodano: 12.02.2021 10:20    Przez: Vidocq
Nie musi. W miescie jest mzk
Dodano: 12.02.2021 10:26    Przez: Cuban White
Miejmy nadzieję, że po kilku latach ten most nie spotka los taki jak przeprawę. Nici wtedy z parkingu
Dodano: 12.02.2021 11:51    Przez: Cuban White
To nie most tylko wiadukt ! Poczytaj trochę jaka jest różnica między wiaduktem a mostem nieuku ! No chyba, że chodzisz do podstawówki to masz prawo nie wiedzieć.
Dodano: 12.02.2021 12:33    Przez: Ada Luks
Cuban myśli, że pod wiaduktem płynie Warta i nazywa wiadukt mostem.
Dodano: 12.02.2021 13:02    Przez: Kolejarz
Czym się chwali obecna władza gdzie spartaczona jest inwestycja wiaduktu na Wyzwolenia . Kto odbiera prace w ten sposób że na jezdni już są nie widoczne pasy wyznaczające ruch turbinowy tak samo jest z przejściem na pasach . Farba zeszła w 50 % a przecież inwestycja przed chwilą co oddana . To przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców i ich rodzin. Kto odpowiada za jakość w ten sposób oddania inwestycji , czy są jeszcze na to gwarancje . Przecież ktoś za to odpowiada tak samo jak za stan dróg gdzie odśnieżanie w mieście Konin jest na poziomie dostatecznym , ktoś powie że wystarczy ale jest to podyktowane niedbalstwem , brakiem przypilnowania przez władze takich kwestii co wpływa na bezpieczeństwo osób starszych . Władza widać absolutnie się nie interesuje i nie kontroluje co się dzieje na drogach chodnikach i nie odśnieżone przejścia dla pieszych .
Dodano: 12.02.2021 13:54    Przez: sęku
Kiedy w końcu władza w Koninie zainteresuje się jakością parkingów osiedlowych w rejonie ulic Sosnowa gdzie dziury na dziurze i nie widać już żadnych oznakowań dla miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych . Ewidentnie władza zapomniała również o osobach niepełnosprawnych
Dodano: 12.02.2021 13:56    Przez: sęku
Gdy będą remontować to zwróćcie uwagę, żeby nie spierniczyli malowania miejsc postojowych., tak jak na parkingu przy Zakole 6/8/10/12/14. Jedne szerokie jak dla ciężarówki, inne wąskie jak dla Tico.
Dodano: 13.02.2021 16:05    Przez: Hor. Bez
Nie ma się z czego cieszyć , za chwilę zostanie zamknięty parking bo będą spadać odłamki betonu . To buduje parkingi pod mostem ...? Niech zamontują dach oddzielający od mostu żeby zapobiec w przyszłości spadającym odłamkom betonu
Dodano: 13.02.2021 09:06    Przez: król
Nie to, żebym marudził, bo ten wiadukt jest potrzebny, ale... Po jaką cholerę zrobiliście taką kobyłę? Wystarczyłby wiadukt z jednym pasem w każdym kierunku (vide: wiadukt na Przemysłowej nad 11 Listopada/Kolejową), gdzie jest droga krajowa. Przecież to przedraża tę inwestycję. A może wysokość "wziątki" od wykonawcy była uzależniona od wartości inwestycji? No, jak to jest?
Dodano: 13.02.2021 15:59    Przez: Hor. Bez