Dzisiaj jest wtorek 18 maja 2021, imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17137) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
16 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W licheńskim muzeum pamiątki związane z bitwą o Mo ... (6)Bieg Milowego Słupa znów przełożony. Nowy termin – ... (0)

Hotel Konin stanie się siedzibą Centrum Zdrowia Psychicznego?

Dodano: 13.02.2021 08:24
Źródło: LM.pl

Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży ma szansę powstać w Hotelu Konin. Wczoraj w konińskim magistracie podpisano umowę partnerską w tej sprawie.

Brak kontaktów z rówieśnikami, godziny przed ekranem komputera, izolacja, poczucie osamotnienia – między innymi z takimi problemami borykają się uczniowie w czasie epidemii koronawirusa. Dlatego miasto chce uruchomić Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży, które miałoby współpracować z pedagogami szkolnymi, instytucjami znającymi problemy młodych osób. Działać będzie też infolinia, gdzie będzie można szukać pomocy. Jak podkreśla prezydent Piotr Korytkowski, powstanie Centrum będzie odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców w dwóch kwestiach.

- Pierwszą z nich jest przede wszystkim pomoc dzieciom i młodym ludziom mającym trudności w przeżywaniu trudnego czasu pandemii. Drugą – zagospodarowanie trzech pięter Hotelu Konin, bo to miejsce wskazaliśmy na lokalizację Centrum - wyjaśnił.

W piątek, 12 lutego w Urzędzie Miejskim w Koninie, prezydent Piotr Korytkowski podpisał umowę partnerską z przedstawicielami Metropolii Poznań i Poznańskiego Centrum Otolaryngologii. Celem współpracy będzie zdobycie 3 mln zł na uruchomienie Centrum. Jeśli uda się je zdobyć, ruszy ono już jesienią. Pomoc tam znajdzie ok. 200 osób.

fot. konin.pl

  • Hotel Konin stanie się siedzibą Centrum Zdrowia Psychicznego?
  • Hotel Konin stanie się siedzibą Centrum Zdrowia Psychicznego?
  • Hotel Konin stanie się siedzibą Centrum Zdrowia Psychicznego?
  • Hotel Konin stanie się siedzibą Centrum Zdrowia Psychicznego?

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Mieszkańcy wiedzą jak pozyskać szybko 3 mln złotych , wystarczy zlikwidować cały zarząd w hotelu Konin , a hotel niech przejmie bezpośrednio magistrat i będzie podlegać bezpośrednio pod prezydenta .
Dodano: 13.02.2021 08:54    Przez: zygmunt
No tak najpierw władza likwiduje szkoły a teraz wsparcie psychologiczne dla tej młodzieży po utracie szkoły . Tak wygląda rozwój edukacji w mieście Konin ...
Dodano: 13.02.2021 08:52    Przez: kret
W takich działaniach nie trzeba być prezydentem , bo każdy gospodarz normalny by zrobił właśnie tak żeby zaczął od cięcia w pseudo zarządzie hotelu Konin żeby nie narażać na dodatkowe koszty utrzymania hotelu Konin i przede wszystkim na nie narażanie mieszkańców - podatników na takie duże koszty w Koninie. My mieszkańcy Konina nie zgadzamy się żeby w ten sposób były marnowane pieniądze mieszkańców - podatników . Takie działania nie służą oszczędnością i gospodarności w mieście Konin . Na co czeka pseudo prezydent ? To tylko czysty układ kolesiostwa tak samo jak w spółkach miejskich . Jeśli nic nie robi w tym kierunku prezydent i jego zastępcy to koninianie nie chcą mieć w Koninie żadnego PO i Nowoczesnej . Mieszkańcy mówią precz! z miasta Konin!! Niech szukają pracy w Świebodzinie, Kępnie czy Buku
Dodano: 13.02.2021 10:24    Przez: free koń
avatar idealna miejscówka żeby wjechać na 10 piętro i skoczyć na bańkę
Dodano: 13.02.2021 09:48    Przez: Tonny Soprano
Co do artykułu...To bardzo ciekawe, ze tak szybko znalazł się pomysł, po ostatnich wiadomościach, jaki to prezydent jest biedny,ze musi dorabiać w drugiej ,,pracy,, za marne 2,2k pln. Ja mam lepszą fuchę panie Korytkowski...moze nie przy korycie...ale dobrze płatna i rozruszać się mozna, a mianowicie potrzebuje pana, do odśnieżenia posesji. Płacę 50zł/h ,to więcej ,niz ma pan teraz za 1/h p***rzenia w stołek. W poniedziałek zadzwonię bezpośrednio do pracownika magistrali .
Dodano: 13.02.2021 11:38    Przez: piotr antas

KOMENTARZE

No tak najpierw władza likwiduje szkoły a teraz wsparcie psychologiczne dla tej młodzieży po utracie szkoły . Tak wygląda rozwój edukacji w mieście Konin ...
Dodano: 13.02.2021 08:52    Przez: kret
avatar Psychuszka, czy popularnie "dom wariatów"??? Jak zwał tak zwał, ale Gniezno będzie miało POważną konkurencję w leczeniu lemingozy.
Dodano: 13.02.2021 09:11    Przez: Józef Bąk
avatar Wreszcie Szanowny Pan Prezydent trafił bezbłędnie w oczekiwania swojego elektoratu. Gratulacje i życzę dynamicznego rozwoju przedsięwzięcia, bo zdrowym to też na zdrowie wyjdzie. POmagajmy sobie.
Dodano: 13.02.2021 09:16    Przez: Józef Bąk
avatar Jeżeli ktoś będzie miał odmienne, różne od POprawnego zdanie, może liczyć na obowiązkowe, poza kolejnością terapie. Długo oczekiwany POwrót do "tradycyjnej" normalniści, "żeby było tak, jak było".
Dodano: 13.02.2021 09:26    Przez: Józef Bąk
Psychuszka...to by sie przydała takim fanatykom partyjnym jak ty, kobrzycki, człowiek i paru innych. Co trzeba mieć w bani, zeby pisać w słowie PO. To juz tylko lekarz moze nam powiedziec.
Dodano: 13.02.2021 11:32    Przez: piotr antas
Co do artykułu...To bardzo ciekawe, ze tak szybko znalazł się pomysł, po ostatnich wiadomościach, jaki to prezydent jest biedny,ze musi dorabiać w drugiej ,,pracy,, za marne 2,2k pln. Ja mam lepszą fuchę panie Korytkowski...moze nie przy korycie...ale dobrze płatna i rozruszać się mozna, a mianowicie potrzebuje pana, do odśnieżenia posesji. Płacę 50zł/h ,to więcej ,niz ma pan teraz za 1/h p***rzenia w stołek. W poniedziałek zadzwonię bezpośrednio do pracownika magistrali .
Dodano: 13.02.2021 11:38    Przez: piotr antas
Józef Bąk tylko takie PiSiorskie ogry jak ty mogą kpić z problemów psychicznych dzieci. Jesteś troglodytą i chamem i przez takich jak ty ten kraj tak wygląda. Na szczęście to miasto zawsze bronilło się przed takimi jak ty.
Dodano: 13.02.2021 13:51    Przez: Jan Kowalski
avatar Jan Kowalski Jak trzeba zarobić, to nawet z ludzi można robić „wariatów”. Jak to mówią, pieniądze nie śmierdzą i chwała tym, co POtrafią i z tego grosz wycisnąć. Niech myślą, że to w trosce o ich zdrowie psychiczne. Jeżeli wydaje się im, że jest inaczej, to wyleczymy ich z tego. POmagajmy sobie.
Dodano: 13.02.2021 22:39    Przez: Józef Bąk
avatar Mogło być gorzej, mogli zrobić tęczowy hostel.
Dodano: 14.02.2021 09:01    Przez: Tomasz Kobrzycki
Albo pomnik PiSowskiego kartofla z Wawelu.
Dodano: 14.02.2021 18:37    Przez: Kaczafi
Hutnik miał o lat coraz mniej uczniów, słabą bazę dydaktyczną i po prostu nie odgrywał znaczącej roli w mieście. Ta szkoła powinna być zlikwidowana już dekadę temu. Ten obiekt nadaje się co najwyżej na żłobek czy przedszkole.
Dodano: 14.02.2021 20:48    Przez: Józef Megafon
Mieszkańcy wiedzą jak pozyskać szybko 3 mln złotych , wystarczy zlikwidować cały zarząd w hotelu Konin , a hotel niech przejmie bezpośrednio magistrat i będzie podlegać bezpośrednio pod prezydenta .
Dodano: 13.02.2021 08:54    Przez: zygmunt
avatar idealna miejscówka żeby wjechać na 10 piętro i skoczyć na bańkę
Dodano: 13.02.2021 09:48    Przez: Tonny Soprano
W takich działaniach nie trzeba być prezydentem , bo każdy gospodarz normalny by zrobił właśnie tak żeby zaczął od cięcia w pseudo zarządzie hotelu Konin żeby nie narażać na dodatkowe koszty utrzymania hotelu Konin i przede wszystkim na nie narażanie mieszkańców - podatników na takie duże koszty w Koninie. My mieszkańcy Konina nie zgadzamy się żeby w ten sposób były marnowane pieniądze mieszkańców - podatników . Takie działania nie służą oszczędnością i gospodarności w mieście Konin . Na co czeka pseudo prezydent ? To tylko czysty układ kolesiostwa tak samo jak w spółkach miejskich . Jeśli nic nie robi w tym kierunku prezydent i jego zastępcy to koninianie nie chcą mieć w Koninie żadnego PO i Nowoczesnej . Mieszkańcy mówią precz! z miasta Konin!! Niech szukają pracy w Świebodzinie, Kępnie czy Buku
Dodano: 13.02.2021 10:24    Przez: free koń
Free koń miasto może stać się ośrodkiem pomocy dla dzieci z problemami psychicznymi ale tobie tylko w głowie to że prezydent w prywatnym czasie dorabia 2 tys zł. Weź się do roboty i też sobie dorabiaj nikt Ci nie zabrania. Szkoda że nie ma w tych komentujących za grosz wrażliwości społecznej. Poczytajcie sobie pisowskie trolle ile dzieci ma problemy. Wy też macie problemy ale dla Was jest już za późno was już dawno opętał rydzyk i kaczor
Dodano: 13.02.2021 13:55    Przez: Jan Kowalski
Janek, czy ty wiesz co to jest "układ"? Układ to nic innego jak zmowa w interesach, czyli ja tobie, a ty mnie. Taki układ staje się niebezpieczny, bo może prowadzić do różnych machloj...!
Dodano: 13.02.2021 18:14    Przez: Felek Stankiewicz
Nowa "Dziekanka" w Koninie POwstanie za rządów POlityków PO i Nowoczesnej ? To ta w Gnieżnie już nie wystarcza ?
Dodano: 13.02.2021 16:37    Przez: Człowiek
Pomoc w tym "przybytku" znajdzie 200 osób, to ilu psychiatrów będzie zatrudnionych ? Władze Konina zakładają, że mieszkańcy Konina z ich POwodu popadną w załamanie nerwowe ?
Dodano: 13.02.2021 16:45    Przez: Człowiek
A może lepiej podobne Centrum Zdrowia Psychicznego dla Urzędników i Polityków. Obserwując ich zachowania zachodzę w głowę, dlaczego nie pójdą się leczyć?
Dodano: 13.02.2021 17:38    Przez: p***rnese tu
A co z prezesem i byłym radnym ?
Dodano: 13.02.2021 18:22    Przez: ewa
Po kit nam Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży tylko dla 200 osób za 3 mln zł? Kolejna pralnia i defraudacja miejskich pieniędzy dla kolesiostwa. Poza tym, szkolny pedagog Jest tak pomocny, niczym umarłemu kadzidło.
Dodano: 13.02.2021 18:29    Przez: Amin
200 osób? Przecież jest ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. W szkołach są pedagodzy, w Gnieźnie jest oddział dla dzieci i młodzieży. Czy potrzebna jest taka jednostka w starzejącym się mieście? Czy rodzice widzą się i rozmawiają z dziećmi? Może rodziców trzeba wysłać na terapię? To wszystko szukanie posad w państwowym zatrudnieniu.
Dodano: 14.02.2021 10:22    Przez: Saturn1985
No i jak mądrze potrafisz pisać, tu Cię popieram, bądżmy do siebie życzliwie nastawieni a życie będzie przyjemniejsze.
Dodano: 14.02.2021 11:23    Przez: Człowiek