Dzisiaj jest wtorek 13 kwietnia 2021, imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17299) SPORT FORUM FIRMY (5591) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 3oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
2 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nasze sprawy. Koniec zadłużania mieszkań. Minister ... (0)Zespół “Papilotki" z MDK na festiwalu piosenki z l ... (0)

Radni zdecydują o likwidacji Zakładu Obsługi Urzędu Miejskiego

Dodano: 17.02.2021 13:52
Źródło: LM.pl

Zakład Obsługi Urzędu Miejskiego w Koninie ma przestać istnieć z ostatnim dniem czerwca. Pracę straci kilkadziesiąt osób. Uchwała w tej sprawie, trafi na najbliższą sesję Rady Miasta.

Jednostka odpowiedzialna za administracyjno-gospodarczą obsługę konińskiego magistratu zatrudnia 67 osób. To osoby sprzątające, kierowcy i portierzy. Zgodnie z informacjami przedstawionymi w projekcie uchwały, 10 osób skorzysta z uprawnień emerytalnych. Pracę straci na pewno 31 osób zajmujących się sprzątaniem budynków urzędu, a ich miejsce zajmie firma zewnętrzna. Ostatetcznie, po likwidacji, stanowiska zachowa jedynie 15 osób.

Powodem zmian są oszczędności. Koszty funkcjonowania ZOUM wynoszą obecnie ok. 7,2 mln zł rocznie i jak podkreśla prezydent Piotr Korytkowski, na tę kwotę w blisko 50% składają się koszty osobowe.

- Trudna sytuacja budżetowa wymaga racjonalizacji działania wszystkich jednostek organizacyjnych miasta w celu zmniejszania wydatków. Analiza zadań i struktury zakładu w zestawieniu z kosztami jego działalności wskazuje na możliwość zastosowania bardziej efektywnych rozwiązań organizacyjnych, które funkcjonują w większości miast na prawach powiatu. Sposobem na zmniejszenie kosztów obsługi urzędu jest likwidacja jednostki budżetowej Zakładu Obsługi Urzędu Miejskiego w Koninie i przejęcie jego zadań przez Wydział Obsługi Urzędu Miejskiego – uzasadnia projekt uchwały prezydent Korytkowski.

Likwidacja ZOUM miałaby się rozpocząć 1 kwietnia, a zakończyć 30 czerwca tego roku. Czy tak się stanie, radni zdecydują już za tydzień.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

"Stanowiska zachowa jedynie 15 osób" czyli kierownik z SLD (z wykształceniem średnim Żychlin się kłania), oraz reszta urzędników i innych znajomych Pana Marka Z. Kierowca zostaje, żona kierowcy w innym wydziale i syn kierowcy na umowie :-) Takich kwiatków cała masa w UM
Dodano: 17.02.2021 14:28    Przez: Eryk21
Koszty można "ciąć" do pewnego momentu, bo po przekroczeniu pewnej granicy grozi paraliż. Rozwiązaniem jest wzrost przychodów. Przychody biorą się z inwestycji, a te jak wiadomo obecna koalicja SLD-PO od lat miała w nosie. Teraz, jak się pali, to zwolnić sprzątaczki, kilku drobnych urzędników, a swoi i tak zostaną. Czyli kowal zawinił, a Cygana powiesili :)
Dodano: 17.02.2021 15:11    Przez: Tomaszek55
W końcu trzeba mieć kasę na wypłatę dla ludzi siedzących w radach nadzorczych po 4 godziny raz w miesiącu. POstKOmuna SLDowska niszczy Konin.
Dodano: 17.02.2021 14:53    Przez: Glos
Panie Prezydencie, a po co pan przyjął do roboty ponownie fotografa, który poszedł na emeryturę. Historia sama się pisze, a fotografowie są w różnych redakcjach i ją udokumentują. W dobie dzisiejszej techniki, pierwszy lepszy urzędnik z magistratu, zrobi panu fotkę służbowym telefonem.
Dodano: 17.02.2021 16:18    Przez: Felek Stankiewicz
Władza oświaty w ogóle nie oszczędza i zwalnia nauczycieli a swoich chce oszczędzić to bardzo słabe posunięcie . Obecna władza takimi działaniami będzie podnosić statystyki bezrobocia do około 18 % w najbliższych latach , taki będzie efekt rządzącej władzy . Potem się dziwi , że mamy do czynienia z efektem dalszego wyludnienia mieszkańców z uwagi na brak rozwoju w regionie i pozyskiwania firm dających miejsca pracy . To są właśnie działania , władz gdzie programem w mieście Konin jest podnieść bezrobocie i tak samo podnosić podatki .
Dodano: 17.02.2021 14:39    Przez: bogota

KOMENTARZE

"Stanowiska zachowa jedynie 15 osób" czyli kierownik z SLD (z wykształceniem średnim Żychlin się kłania), oraz reszta urzędników i innych znajomych Pana Marka Z. Kierowca zostaje, żona kierowcy w innym wydziale i syn kierowcy na umowie :-) Takich kwiatków cała masa w UM
Dodano: 17.02.2021 14:28    Przez: Eryk21
U nas w PiS też Antek miał misia a ja mam Mariuszka .Dało się wyborcom ochłap 500 zł i godzą się na wszystko.Może nawet trolla Tomasza Kobrzyckiego wezmę do TVP info zamiast Jakimowicza bo ciągnie się za nim smród z wyborów Miss?
Dodano: 17.02.2021 14:35    Przez: Kaczafi
avatar Z czystym sumieniem POsłużą się podludźmi, białymi murzynami, którzy KOledze napędzą zysków. Co ich to obchodzi, że ich dotychczasowi pracownicy będą do emerytury pracować za minimalną pensję, bez żadnych swiadczeń socjalnych z umowami do końca kontraktu, czyli rok lub dwa lata. Ważne, że KOlega POtrafi się odwdzięczyć i to jeszcze jak. Cóż więcej można się spodziewać po PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ I KOALICJI OBYWATELSKIEJ. CZERWONA ZARAZA musi się nażreć do syta.
Dodano: 17.02.2021 15:36    Przez: Józef Bąk
avatar Szanowny Pan Prezydent Korytkowski i aKOlici, POwinni zażądać totalnej cenzury na LMie, bo inaczej dobrego słowa o sobie nie przeczytają, tylko samą przykrą prawdę. Spieszmy się prawdę pisać i zadawać pytania. Redaktorzy POsłusznie wytną wszystko, poza klakierów aplauzem, mnie w szczególności. POmagajcie sobie - cóż wam POzostało.
Dodano: 17.02.2021 15:37    Przez: Józef Bąk
Panie kolego a skąd masz takie ciekawe info? ;)
Dodano: 18.02.2021 16:59    Przez: H4Y
No to pochwal się wiedzą w tym temacie :) jakieś nazwiska coś :)
Dodano: 18.02.2021 17:15    Przez: H4Y
Zlikwidować LM, żeby nie było takich komentarzy i pytań.
Dodano: 19.02.2021 13:17    Przez: zico
Władza oświaty w ogóle nie oszczędza i zwalnia nauczycieli a swoich chce oszczędzić to bardzo słabe posunięcie . Obecna władza takimi działaniami będzie podnosić statystyki bezrobocia do około 18 % w najbliższych latach , taki będzie efekt rządzącej władzy . Potem się dziwi , że mamy do czynienia z efektem dalszego wyludnienia mieszkańców z uwagi na brak rozwoju w regionie i pozyskiwania firm dających miejsca pracy . To są właśnie działania , władz gdzie programem w mieście Konin jest podnieść bezrobocie i tak samo podnosić podatki .
Dodano: 17.02.2021 14:39    Przez: bogota
Koszty można "ciąć" do pewnego momentu, bo po przekroczeniu pewnej granicy grozi paraliż. Rozwiązaniem jest wzrost przychodów. Przychody biorą się z inwestycji, a te jak wiadomo obecna koalicja SLD-PO od lat miała w nosie. Teraz, jak się pali, to zwolnić sprzątaczki, kilku drobnych urzędników, a swoi i tak zostaną. Czyli kowal zawinił, a Cygana powiesili :)
Dodano: 17.02.2021 15:11    Przez: Tomaszek55
W końcu trzeba mieć kasę na wypłatę dla ludzi siedzących w radach nadzorczych po 4 godziny raz w miesiącu. POstKOmuna SLDowska niszczy Konin.
Dodano: 17.02.2021 14:53    Przez: Glos
Panie Prezydencie, a po co pan przyjął do roboty ponownie fotografa, który poszedł na emeryturę. Historia sama się pisze, a fotografowie są w różnych redakcjach i ją udokumentują. W dobie dzisiejszej techniki, pierwszy lepszy urzędnik z magistratu, zrobi panu fotkę służbowym telefonem.
Dodano: 17.02.2021 16:18    Przez: Felek Stankiewicz
avatar Jest to WREDNE!!!!!!! Ci pracownicy pracują może za najniższą krajową, być może za jakieś 2500....ale dzięki zatrudnieniu przez UM posiadają prawa pracownicze, urlop, ewentualne chorobowe, ubezpieczenie, czas pracy zgodny z KP.... Jakimś platfusom czy lewicowcom z odległych miasteczek szykuje się stanowiska w jakiś spółkach od Hotelu Konin, obsadzania się w MZK czy PGKiM, byłego wiceprezydenta robi się PREZESEM aby nie musiał nigdy więcej pracować w LICEUM, a tutaj oszczędności i sprzątaczka skazana na pracę za jakieś 7 czy 9 zł za godzinę....
Dodano: 17.02.2021 17:25    Przez: Stary Ch...j
Bardzo ładnie trollujesz ,podoba mi się .Twoja nowa umowa o dzieło stanowisko troll z pisowskiego ministerstwa jutro będzie a ty możesz znowu coś bogu pisać .Trzeba prawdziwych katolików trochę zdenerwować.Tylko nie pisz o tym pedofilu w sukience co już nie żyje .
Dodano: 17.02.2021 18:24    Przez: Kaczafi
avatar Wyraziłem tylko swoją opinię i uważam, że od tego jest opcja komentarzy pod artykułem.
Dodano: 17.02.2021 20:04    Przez: Stary Ch...j
avatar Wyjaśnij co ma pedofilia czy kościół katolicki wspólnego z tym tematem?? To twoja nienawiść czy jakaś alergia skłania Ciebie do tryskania swoją inteligencją????
Dodano: 17.02.2021 20:12    Przez: Stary Ch...j
avatar Wyjaśnij mi co ma wspólnego?
Dodano: 17.02.2021 22:15    Przez: Stary Ch...j
Kaczafi to jakiś mało myślący człowiek. Widzę poziom g...o w muzgu.
Dodano: 19.02.2021 13:20    Przez: zico
avatar Bez najmniejszych skrupułów niejeden potrafi sobie " wziąć" 16 tys za kierowanie egzaminami na prawo jazdy.... Bez skrupułów ktoś potrafi sobie wziąć 3000 za sprawne rozpoczęcie roku szkolnego....bez skrupułów ktoś przyzna sobie niebawem nagrodę za to, że była zima i ludzie na Glince zakupili ciepło....bez skrupułów ktoś weźmie nagrodę za to, że z wykształcenia jest księgowym i zaksięgował wpływy z podatków.... Bez skrupułów ktoś weźmie nagrodę, że ludzie rejestrował samochody w wydziale komunikacji czy tak samo za to, że ludzie wymieniali stare dowody na nowe... Bez skrupułów wypłaci się diety komuś za to, że przyjechał tyle kilometrów by wypić kawę w hotelu Konin i obejrzeć jakie mamy autobusy w MZK.... Ale brakło pieniędzy dla sprzątaczki, która ogarnia ten Bałagan, aby to jakoś wyglądało
Dodano: 17.02.2021 17:36    Przez: Stary Ch...j
avatar I jeszcze niejeden taki platfusie, komuch, wnuk czy syn komucha...Solidaruch czy pisior ma czelność kpić z drugiego człowieka tylko dlatego, że wykonuje się pracę za 2500 i pracuje się na dwóch etatach by zapewnić sobie godność....
Dodano: 17.02.2021 17:53    Przez: Stary Ch...j
Nie trzep się tak trollu bo jeszcze ktoś uwierzy ,że tak myślisz naprawdę.Ty i godność ? To ci się udało .Śmiech.
Dodano: 17.02.2021 18:33    Przez: Kaczafi
avatar Uważasz, że pracując i płacąc podatki nie ma się godności, czy po prostu nie zasługuje się na nią? Dlaczego uważasz, że sprzątaczka w UM nie zasługuje na prawą pracownicze i godną pensję?
Dodano: 17.02.2021 20:07    Przez: Stary Ch...j
a w MPEC spadochroniarz PO bierze pół miliona za swoje "eksperckie" usługi
Dodano: 17.02.2021 18:10    Przez: rokoko
avatar Zapomniałem Kaczafi, że Wy teraz oprócz skrobanek, walczycie teraz o wolne media i wolność słowa. Zapomniałem, za E teraz nie wolno pisać jeśli coś Tobie się nie podoba. Przepraszam, zagalopowałem się. Miłego wieczoru
Dodano: 17.02.2021 20:35    Przez: Stary Ch...j
Na kolana i czyść marynarkę swojemu Panu z kociej sierści a swoje życzenia miłego coś tam przekaż trollowi Kobrzyckiemu i Danucie Holeckiej. My w PiSie walczymy z Polakami więc jesteś na moim celowniku. To nie groźba tylko informacja.
Dodano: 17.02.2021 20:57    Przez: Kaczafi
avatar Oj Kaczafi nie błaźnij się, bo zaprzeczasz teorii tvn, że tylko ty jesteś inteligencją w tym kraju
Dodano: 17.02.2021 22:18    Przez: Stary Ch...j
Kaczafi się nie błaźni on jest błaznem.
Dodano: 19.02.2021 13:23    Przez: zico
avatar Kaczafi nie zapomnij zlikwidować Telewizji, aby już nikt nigdy więcej nie zadał takich pytań....kolorowych snów Zwisie i Kaczafi