Dzisiaj jest poniedziałek 21 czerwca 2021, imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16439) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
28 / 20oC
Jutropogoda
27 / 17oC
Pojutrzepogoda
26 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ślesin. Nielegalne papierosy i tytoń „spod lady“ w ... (0)Konin Cup 2021. Potrójna wygrana Agaty Dahlke-Burd ... (0)

Poziom rzek: stan ostrzegawczy w Kościelcu, wysoki poziom Powy

Dodano: 23.02.2021 12:28
Źródło: LM.pl

Jak na razie tylko w jednym miejscu w regionie poziom wód w rzekach przekroczył stan ostrzegawczy. Mowa o rzece Kiełbaska w Kościelcu. Wysoki poziom osiągnęły Powa w Posoce, Bawół w Trąbczynie i Wrześnica w Samarzewie.

Wyższe temperatury w ostatnich dniach spowodowały roztopy i podniesienie poziomu wód w rzekach w całym kraju. W niektórych miejscach przekroczone zostały stany alarmowe. W regionie konińskim sytuacja jest na razie spokojna, choć poziom wód w ostatnich dniach też wzrósł.

Stan ostrzegawczy przekroczony został tylko w jednym miejscu. Mowa o rzece Kiełbaska w punkcie pomiarowym w Kościelcu. Wczoraj wieczorem woda osiągnęła poziom 240 cm, a dziś – 241 cm, przy stanie ostrzegawczym ustalonym na 240 cm. W ciągu niecałych trzech dni poziom rzeki wzrósł o ponad 20 cm.

W trzech miejscach w regionie poziom wody określany jest jako wysoki. W Posoce (gm. Stare Miasto) Powa osiągnęła 188 cm przy stanie ostrzegawczym ustalonym na 260 cm. Rzeka Bawół w Trąbczynie (gm. Zagórów) osiągnęła 154 cm przy stanie ostrzegawczym – 180 cm. Tam jednak w ostatnich dniach poziom wody zaczął spadać. Wysoki poziom odnotowany został również w Samarzewie (gm. Lądek). Wrześnica osiągnęła tam dziś poziom 149 cm.

Przybiera również Warta, ale na razie poziom wody określany jest jako stan średni. W Kole zanotowano dziś 276 cm, w Sławsku (gm. Rzgów) – 346 cm, a w Lądzie 252 cm.

Mimo bezpiecznej na razie sytuacji do ewentualnych interwencji związanych z podtopieniami przygotowują się strażacy. Druhowie ochotnicy z OSP Chorzeń, członkowie Wielkopolskiego Odwodu Operacyjnego, sprawdzali w ostatnich dniach swoją gotowość i sprzęt, przeszli również szkolenie teoretyczne z ratownictwa wodnego i powodziowego.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:rzeka,   poziom wody,   poziom rzeki,   Powa,   Kościelec,   Posoka,   Bawół,   Trąbczyn,   Wrześnica,   Samarzewo,   Kiełbaska,   powódź,   podtopieniaDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.