Dzisiaj jest piątek 16 kwietnia 2021, imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17448) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 4oC
Jutropogoda
9 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)Program "Nasz nowy dom" odmienił życie rodzinie w ... (3)

Grzegorz Jankowski i Szymon Pawlicki pośmiertnie uhonorowani

Dodano: 24.02.2021 10:34
Źródło: LM.pl

Dwóch mieszkańców Konina – lekarz Grzegorz Jankowski i aktor Szymon Pawlicki – zostało pośmiertnie uhonorowanych tytułem „Zasłużony dla miasta Konina”.

Podczas środowej sesji Rady Miasta Konina tytuł „Zasłużony dla miasta Konina” otrzymało dwóch mieszkańców. Obaj – pośmiertnie. Radni byli jednomyślni.

Grzegorz Jankowski był lekarzem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Od 2009 r. pełnił funkcję Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. – Dr Jankowski z wielkim zaangażowaniem ratował życie i zdrowie wielu pacjentów. Dał się poznać jako dobry człowiek, który poświęcał wiele czasu rodzinom zatroskanym o życie swoich bliskich. Był dobrym kolegą i współpracownikiem. Cieszył się ogromnym szacunkiem pracowników Oddziału ze względu na profesjonalizm, zaangażowanie i empatię – czytamy w uzasadnieniu. Grzegorz Jankowski zmarł nagle w grudniu ubiegłego roku.

Mam osobisty dług wobec pana doktora. Każdy, kto miał z nim kontakt, doświadczył takiej szczególnej troski, szczególnego ciepła. Zagłosowanie za tymi uchwałami będzie dla mnie najwyższym zaszczytem – mówił radny Zenon Chojnacki (PiS).

Drugim z wyróżnionych został Roman Szymon Pawlicki – koninianin, aktor, działacz społeczny, aktywny działacz NSZZ „Solidarność” i opozycjonista w czasach PRL, współpracownik prezydenta RP Lecha Wałęsy. – Chętnie współpracował z młodymi ludźmi, brał udział w lokalnych wydarzeniach, angażował się w niezależne produkcję filmowe, wystąpił na przykład w teledysku Kamila Wasickiego „Każdy milczy o czym innym”. Z jego inicjatywy przed konińskim ratuszem stanął pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Od 2011 roku honorowy gospodarz Salonu Poezji Anny Dymnej w Konińskim Domu Kultury – czytamy w uzasadnieniu.

Sylwetkę zmarłego w styczniu tego roku artysty obszernie przedstawił również Piotr Korytkowski. – Pochowany został w Koninie. Serce jego tutaj pozostanie – mówił prezydent Konina.

Tytuły wręczone zostaną rodzinom zmarłych koninian.

  • Grzegorz Jankowski i Szymon Pawlicki pośmiertnie uhonorowani

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.