Dzisiaj jest czwartek 5 sierpnia 2021, imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15326) SPORT FORUM FIRMY (5615) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 17oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
24 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od osiemnastki zaczęła się przygoda z Kingiem. Ksi ...Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)

Konsultacje ws. Pociejewa przesunięte. Początek w połowie maja

Dodano: 30.03.2021 13:15
Źródło: LM.pl

Dopiero od połowy maja rozpoczną się wstępne konsultacje rynkowe ws. zagospodarowania wschodniej części wyspy Pociejewo. – Zmiana terminu nastąpiła żeby dać możliwość zgłoszenia udziału zainteresowanym podmiotom – informuje Aneta Wanjas, rzecznik prasowa prezydenta Konina.

Koniński magistrat chęć przystąpienia do wstępnych konsultacji rynkowych dot. Pociejewa ogłosił w pierwszej połowie lutego. Miały one rozpocząć się w połowie kwietnia i potrwać do końca lipca. W ostatnich dniach te terminy zostały jednak zmienione. Konsultacje zostały przesunięte – rozpoczną się 17 maja, a zakończą 30 września.

Zmiana terminu nastąpiła żeby dać możliwość zgłoszenia udziału zainteresowanym podmiotom – informuje Aneta Wanjas, rzecznik prasowa prezydenta Konina. – Mieliśmy sygnały, żeby dać szansę złożenia wniosku. Nam zależy na tym, żeby było jak najwięcej chętnych, bo wtedy z tych konsultacji mogą się wyłonić różnorodne pomysły na Pociejewo.

Wstępne konsultacje rynkowe mają dać władzom miasta odpowiedź na pytanie, które z planów i zamierzeń miasta ws. Pociejewa są realne do realizacji i którymi projektami zainteresowane byłyby podmioty prywatne. Koncepcja jest bowiem bogata – mówi m.in. o budowie parku tężniowego, plaży miejskiej, basenów zdrojowych, SPA, hotelu z parkingiem i restauracją, galerii handlowej oraz hali widowiskowo-sportowej (więcej o niej: TUTAJ). Wyspa Pociejewo miałaby się stać, zgodnie ze słowami władz miasta, „ekologicznym salonem miasta”, a sam Konin miałby zyskać status uzdrowiska.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pomarzyć zawsze można o uzdrowisku w Koninie, o elektrowni jądrowej w Pątnowie, o kolei do Turku i o wytwórni wodoru, marzenia dobra rzecz.
Dodano: 30.03.2021 17:19    Przez: Marzyciel
Konin drugim Ciechocinkiem ? Tłumy wczasowiczów by wtedy nawiedzały uzdrowisko Konin ?
Dodano: 30.03.2021 15:55    Przez: To chyba bajka ?

KOMENTARZE

Konin drugim Ciechocinkiem ? Tłumy wczasowiczów by wtedy nawiedzały uzdrowisko Konin ?
Dodano: 30.03.2021 15:55    Przez: To chyba bajka ?
Pomarzyć zawsze można o uzdrowisku w Koninie, o elektrowni jądrowej w Pątnowie, o kolei do Turku i o wytwórni wodoru, marzenia dobra rzecz.
Dodano: 30.03.2021 17:19    Przez: Marzyciel

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.