Dzisiaj jest niedziela 11 kwietnia 2021, imieniny: Filipa, Leona, Jaromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17496) SPORT FORUM FIRMY (5590) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
9 / 3oC
Pojutrzepogoda
8 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielona edukacja na terenie Parku im. Fryderyka Ch ... (7)Jaroszewice Rychwalskie. Kierowca ciężarówki wypad ... (1)

5 najważniejszych zasad koszenia trawnika

Materiał promocyjny

Dodano: 6.04.2021 12:04

Piękny trawnik to marzenie i ambicja każdego ogrodnika. Soczyście zielona murawa jest wizytówką domu i miejscem do wspólnego spędzania wolnego czasu. Warto o nią dbać, tak by cieszyła oczy od wczesnej wiosny do później jesieni. W tym celu należy trzymać się kilku prostych zasad.

Zielony trawnik jak o niego dbać?

Pierwsza zasada koszenia trawników mówi, że nie można dopuścić do nadmiernego wzrostu trawy. Skutki takiego zachowania mogą być opłakane. Z całą pewnością trudno będzie je usunąć. Przerośnięta trawa, rozpoczyna kwitnienie i z czasem zaczyna zasychać od podłoża. To z kolei prowadzi do powstania nieestetycznych żółtych plam, których usunięcie jest praktycznie niemożliwe. Szybka reakcja czasami przynosi poprawę sytuacji, jednak najlepiej jest nie ryzykować. Trawa powinna być przycinana regularnie, dzięki czemu utrzyma piękny zielony kolor przez cały sezon.

Koś jedynie suchą trawę

Koszenia trawnika nie należy wykonywać po deszczu. Ważne jest również by nie robić tego z samego rana, kiedy na źdźbłach utrzymuje się rosa. Może to spowodować opadanie źdźbeł i ich nierówne przycięcie. Obciążona wodą trawa pokłada się, co dodatkowo utrudnia jej strzyżenie.

Dobry sprzęt to podstawa

Kosiarka, na którą się zdecydujesz powinna być dobrana do rodzaju nawierzchni i indywidualnych potrzeb. Szczegółowe omówienie najlepszych kosiarek spalinowych można znaleźć na https://budujemytutaj.pl/recenzje/najlepsze-kosiarki-spalinowe/. Wybierając tę do własnego ogrodu należy pamiętać by posiadała solidne ostrza i była dobrana do wielkości i charakteru ogrodu. Nie mniej ważna jest troska o kosiarkę. Odpowiednie jej użytkowanie, impregnacja i przechowywanie przedłuży żywotność sprzętu i sprawi, że będzie ona służyła nam przez wiele lat. Po zakończeniu pracy kosiarkę należy oczyścić z resztek trawy i ustawić w suchym i odpornym na czynniki zewnętrzne miejscu. Zimą nie powinna ona być narażona na dużą wilgotność czy wysoki mróz. Dzięki temu zachowa swoje właściwości.

Kiedy kosić trawę?

Wiemy już, że trawa powinna być koszona regularnie, tak by nie dopuścić do jej zbytniego wzrostu. Co to jednak tak naprawdę oznacza? Większość właścicieli trawników, poleca koszenie trawy co 5-7 dni. Takie delikatne postrzyżyny zapewniają jej systematyczny wzrost i zagęszczenie oraz sprawiają, że wygląda naprawdę pięknie. Co ważne koszenie trawy rozpoczynamy wiosną, po ustaniu przymrozków. Latem w czasie największych upałów i susz możemy kosić ją nieco rzadziej. Z początkiem września, kiedy słońce grzeje już nieco słabiej, a deszcz regularnie podlewa nasz trawnik koszenie raz w tygodniu to konieczny obowiązek.

Jak wybrać właściwą kosiarkę?

Wybierając właściwą kosiarkę trzeba mieć na uwadze kilka czynników. Decydujący jest tu rozmiar posiadanego trawnika. Niewielkie trawniki skosimy nawet małą kosiarką o szerokości około 40 cm. im większa powierzchnia tym większej kosiarki potrzebujemy. Jeśli przy domu znajduje się trawnik wielkości boiska warto rozważyć zakup traktorka koszącego. Z całą pewnością ułatwi nam on pracę. Więcej praktycznych porad związanych z koszeniem trawnika znajdziesz na tej stronie. Opcji kosiarek jest bardzo wiele. Wybór tej właściwej należy rozpocząć od ustalenia naszych indywidualnych potrzeb.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:dom,   ogródDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.