Dzisiaj jest niedziela 11 kwietnia 2021, imieniny: Filipa, Leona, Jaromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17708) SPORT FORUM FIRMY (5590) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
9 / 3oC
Pojutrzepogoda
8 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Osadzie Janaszkowo pomieszczenia do rehabilitacj ... (0)Konin. Pamiętajcie o muzealnych ogrodach! Zagościł ... (2)

Wielkopolanie dziękują medykom. Ekspozycja na budynku urzędu

Dodano: 7.04.2021 14:37
Źródło: LM.pl

„Bohaterom tych trudnych dni – DZIĘKUJEMY!“ - wystawa pod tym tytułem zawisła na filarach, przed wejściem do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Dziś Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Stąd pomysł na nietypowe podziękowanie medykom, walczącym każdego dnia o zdrowie i życie Wielkopolan. Samorząd na filarach siedziby Urzędu Marszałkowskiego umieścił zdjęcia bohaterów różnych specjalizacji: ratowników, laborantów/naukowców, lekarzy i pielęgniarek.

- Samorząd Województwa Wielkopolskiego przywiązuje szczególną wagę do zdrowia Wielkopolan: tych, którzy chorują bądź mogą zachorować, i tych, którzy ich leczą. Potrzeby ochrony zdrowia znajdują się na drugim miejscu (zaraz po inwestycjach komunikacyjnych)  priorytetów, według których konstruowany jest coroczny budżet województwa – informuje Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

W 2020 roku działania samorządowe, w oparciu o środki UE koncentrowały się wokół zakupów profesjonalnego sprzętu, wyposażenia, środków ochrony osobistej czy testów do diagnozowania koronawirusa. Łączna kwota wsparcia to ponad 100 mln zł. Na przeciwdziałanie COVID-19 z budżetu województwa wydano blisko 5,6 mln zł. W tym roku natomiast ma zostać wydanych prawie 400 mln zł, w tym na inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia oraz zakup niezbędnego wyposażenia na potrzeby walki z epidemią koronawirusa, zaplanowano ze środków unijnych – 7,9 mln zł.

fot. umww.pl

  • Wielkopolanie dziękują medykom. Ekspozycja na budynku urzędu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wstrzymują operacje i różne zabiegi, oddziały są przekształcane w covidowe, ludzi odsyłają bez pomocy do domów, jeśli nie jesteś chory na Covid-19 nie licz na pomoc, a jeśli umrzesz z powodu innych chorób często wpisują jako przyczynę zgonu korona-wirusa, czy to jest uczciwe i tak zawyżają statystyki.
Dodano: 7.04.2021 16:42    Przez: Hipokrates
Że niby za co te podziękowania ? za to że kompletnie nic nie robią podczas pandemii ? Za to że umierają ludzie którzy nie mogą być leczeni na poważne choroby ? wszystko nie bo Covid. Ludzie nie mogą dostać się do lekarzy, specjalistów czy dentysty. Mają płacone za to co robią a do tego teraz pracują 20% tego co wcześniej więc nie wiem za co te podziękowania ! mają szczęście że podwyżki były wcześniej dla lekarzy. Następnych nie będzie Wszyscy umierają na Covid-19 i tylko ta choroba teraz jest leczona.
Dodano: 7.04.2021 14:56    Przez: aaa aaa
Lekarze zarabiają po 50 tyś na miesiąc w państwowych posadach i drugie tyle na prywatnych praktykach, za co mam dziękować? Za to że jeszcze nie wyjechali, oni nigdy nie wyjadą z Eldorado Polski, czy macie DODATKU 15 tyś na miesiąc za covid w swojej pracy? a to tylko DODATEK
Dodano: 7.04.2021 23:50    Przez: obywatel
Tak, jak napisałem wyżej. Lekarze w szczególności i w dużej mierze zeszmacili się. I jako lekarze, a w szczególności, jako ludzie odrzucili zasady moralne dla kasy. Niestety, my jako społeczeństwo też się zeszmaciliśmy, bo na to pozwoliliśmy.
Dodano: 8.04.2021 09:26    Przez: Tomaszek55
Lekarze pozamykali się w Przychodniach jak w Fortecach obronnych a pacjentów boją się, czy to są lekarze ? Gdzie i u kogo mamy się leczyć ?
Dodano: 8.04.2021 08:00    Przez: K-n

KOMENTARZE

Pracuję w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie, i powiem Państwu tak to nie tyle lekarze są źli co system... Jesteśmy uwiązani procedurami medycznymi i jeśli nie będziemy się do nich stosować może zostać nam odebrane prawo do wykonywania zawodu... O lobby farmaceutycznym, politycznym, itp. to nawet nie wspomnę to jest najgorsze... W wielkim skrócie o zdrowie pacjenta to tak średnio zależy w tej całej układance...
Dodano: 08.04.2021 13:58    Przez: Obserwator
Nie broń lekarzy, już my pacjenci mamy swoje negatywne o nich zdanie. Za pieniądze każdy lekarz cię przyjmie, a dlaczego na NFZ nie ? Dlaczego u stomatologa nie mogę na NFZ wyleczyć sobie lub usunąć zęba ? Lekarze żądają pieniędzy !
Dodano: 08.04.2021 16:50    Przez: I po co te składki na NFZ ?
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.