Dzisiaj jest środa 12 maja 2021, imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17163) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 14oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
13 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Powstaje nowy most w Bernardynce. Dobre tempo inwe ... (0)Sportowe nagrody rozdane. Miasto wyróżniło siedem ... (2)

Krzymów. Na mszy rozstrzygnięto konkurs na palmę wielkanocną

Dodano: 12.04.2021 12:16

W Krzymowie rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

Na konkurs zostało zgłoszonych trzydzieści jeden palm wykonanych najczęściej indywidualnie, ale były też prace zrobione przez rodzeństwo. W komisji oceniającej palmy znaleźli się ksiądz Wojciech Kaźmierczak, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Krzymowie, prefekt tej parafii Juliusz Graniczny oraz Danuta Pydyńska i Krzysztof Kędziora z Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

- Większość tych palm została doceniona przez komisję artystyczną i przyznaliśmy równorzędne nagrody i równorzędne wyróżnienia. W sumie szesnaście osób nagrodzonych upominkami ufundowanymi przez księdza Wojciecha Kaźmierczaka – mówi Danuta Pydyńska, Specjalistka do spraw projektów kulturalnych GOK w Brzeźnie.

Uroczyste wręczenie nagród miało się odbyć 11 kwietnia po sumie w Krzymowie. Z powodu obostrzeń sanitarnych trzeba było jednak zmienić scenariusz. Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas mszy.

Źródło: Gmina Krzymów 

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Krzymów,   kościół,   palmy wielkanocne,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Katolicy módlcie się do figur, obrazów i krzyży, a rytuały i obrządki niech zawsze wam towarzyszą, wykonujcie również na swoim ciele odwrócony znak krzyża, nie zapominając o tym, że krzyż był rzymskim narzędziem zbrodni na którym uśmiercano złoczyńców, czcijcie krzyż i módlcie się do niego najlepiej "zdrowaśkami".
Dodano: 12.04.2021 16:33    Przez: Święty Walenty
Dla katolika najważniejsza jest "ona" bogini Maryja, katolicy codziennie paplają miliony "zdrowasiek" do zmarłego człowieka, jakim jest matka Pana Jezusa, pochowana w grobie w Efezie, biedna kobieta nawet nie wie, że miliony jej czcicieli do niej się modlą, czego czynić nie wolno, gdyż modlitwa do człowieka jest grzechem.
Dodano: 12.04.2021 16:43    Przez: Palma wielkanocna
Katolicy komentujący różne wydarzenia, zwłaszcza kościelne i religijne myślą, że modlą się do jednej Matki Bożej. Otóż jesteście w błędzie. W Polskich kościołach ludzie modlą się do ponad 180 Matek Bożych. Wśród nich są między innym: MB Adorująca, MB Brzemienna, MB Gromniczna, MB Katyńska, MB Licheńska, MB Nauczycielka Młodzieży, MB Od Deszczów, MB Pocieszenia, MB Szwedzka, MB Zbójnicka i wiele, wiele innych o, których niewielu polskich katolików wie. Zatem ktoś zapyta ile w końcu tych Bożych Matek było?
Dodano: 12.04.2021 19:59    Przez: ministrant
Ciekawe jaką palmę upletła "Wiedźma" z Brzeźna ?
Dodano: 12.04.2021 21:04    Przez: zx
avatar proszę nie posługiwać się moim podpisem.
Dodano: 13.04.2021 05:06    Przez: zx
proszę nie obrażać katolików
Dodano: 13.04.2021 07:42    Przez: zx
avatar katolik wiecznie obrażony ? ...sam już nie wie na kogo ...
Dodano: 13.04.2021 09:39    Przez: zx

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.