Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPowiat awaryjnie uruchomi punkt szczepień w Kazimierzu Biskupim

Powiat awaryjnie uruchomi punkt szczepień w Kazimierzu Biskupim

Dodano: , Żródło: LM.pl
Powiat awaryjnie uruchomi punkt szczepień w Kazimierzu Biskupim

Powiat koniński na tę chwilę nie tworzy punktu szczepień masowych. Awaryjnie, jeśli zajdzie taka potrzeba, punkt powstanie w hali sportowej w Kazimierzu Biskupim.

Samorządy przygotowują się do uruchomienia miejsc, gdzie masowo będzie można szczepić przeciwko COVID-19. W Koninie wyznaczono trzy takie punkty: w budynku szpitala przy ul. Szpitalnej i ul. Wyszyńskiego oraz w hali sportowej w Morzysławiu. Powiat koniński póki co, specjalnie tworzyć punktu szczepień masowych nie będzie.

- POZ mają potencjał, żeby zaszczepić mieszkańców powiatu konińskiego w terminach określonych w Narodowym Programie Szczepień, czyli do końca sierpnia. W razie potrzeby jesteśmy przygotowani, żeby otworzyć taki punkt w hali sportowej w Kazimierzu Biskupim. Wtedy zwiększymy potencjał szczepień o około 2 tysiące tygodniowo – mówi Krzysztof Czajkowski ze Starostwa Powiatowego w Koninie.

Obecnie w gminach szczepionych jest ok. 5,5 tysiąca osób, a jak podkreśla Krzysztof Czajkowski, przy otwarciu punktu w Kazimierzu Biskupim liczba zaszczepionych zwiększyłaby się do 7,5 – 8 tysięcy osób tygodniowo.

- Uruchomimy punkt w momencie, kiedy NFZ będzie miał dane z trzech punktów masowych szczepień w Koninie oraz przychodni POZ w powiecie. Jeżeli będą długie kolejki i będzie potrzeba zwiększenia potencjału to awaryjnie uruchamiamy punkt w ciągu jednego, dwóch dni – mówi Krzysztof Czajkowski. - To, czy akcja pójdzie sprawnie i w jakim tempie będą odbywały się szczepienia w 99 procentach zależy od dostaw szczepionek – dodaje.

Pomoc w zakresie przygotowania i pracy masowego punktu szczepień w Kazimierzu Biskupim zadeklarował wójt Grzegorz Maciejewski oraz Bożena Janicka – prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia i szefowa przychodni POZ w Kazimierzu Biskupim.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole