Dzisiaj jest sobota 19 czerwca 2021, imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16750) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (78) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 22oC
Jutropogoda
28 / 20oC
Pojutrzepogoda
28 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Festyn w Wieruszewie. Upał nie przeszkodził w dobr ... (0)Święto Kolorów na Chorzniu. Wakacje zaczęli w tęcz ... (0)

PiS apeluje o poparcie Krajowego Planu Odbudowy. Zarówno do opozycji, jak i swojego koalicjanta – Solidarnej Polski

Dodano: 30.04.2021 11:08
Źródło: LM.pl

Konińscy radni PiS wraz z posłem Leszkiem Galembą zaapelowali do opozycji i swoich koalicjantów z Solidarnej Polski o poparcie dla Krajowego Planu Odbudowy. – Nie możemy robić politykierstwa, kupczenia – przekonywał parlamentarzysta z naszego okręgu.

We wtorek 4 maja Sejm ma ratyfikować ustawę o zwiększeniu zasobów własnych UE, która pozwoli na uzyskanie przez Polskę 770 mld zł. – Dzięki bardzo dobrym negocjacjom premiera Mateusza Morawieckiego Polska otrzymała niesamowitą szansę, gigantyczne pieniądze, które mogą pozwolić Polsce na strategiczny rozwój i wspomóc polską gospodarką po pandemii COVID-19 – mówił podczas piątkowej konferencji prasowej Krystian Majewski, przewodniczący klubu PiS w konińskiej Radzie Miasta.

Solidarna Polska przeciw, Lewica za

Ratyfikacja KPO nieoczekiwanie stanęła pod znakiem zapytania po tym, jak weto wobec planów rządu zgłosił koalicjant PiS – Solidarna Polska. Po negocjacjach rząd Mateusza Morawieckiego porozumiał się z Lewicą, która zgodziła się poprzeć plan w zamian za spełnienie jej postulatów. – To nie jest żaden sojusz. Każdy poseł, czy formacja, która odpowiedzialnie chce funkcjonować w Parlamencie, wie co robi. Tak, jak w 2004 roku jednym głosem mówiliśmy, że jesteśmy za wejściem do Unii Europejskiej, tak dzisiaj powinno być poparcie tego funduszu – przekonywał w piątek poseł Leszek Galemba

Parlamentarzysta z okręgu gnieźnieńsko-konińskiego zaapelował również do swoich kolegów z innych partii o poparcie dla KPO. – Nie powinniśmy się tutaj dzielić. Co zrobiła opozycja? Najpierw mówi: „tak”, a od miesiąca bojkotuje. Prawo i Sprawiedliwość podchodzi zawsze odpowiedzialnie, zawsze dla ludzi – przekonywał. – Nie możemy robić polityki, politykierstwa, kupczenia. Opozycja już się podzieliła, kto będzie premierem, kto będzie wicepremierem. Do tego trzeba podejść odpowiedzialnie, mamy kryzys, od roku gospodarka cierpi.

Dopytywany o woltę Solidarnej Polski, poseł Galemba z takim samym apelem o poparcie KPO zwrócił się do koalicjanta PiS: – Nie wyobrażam sobie, by inaczej zagłosowali. Musi się w nas obudzić nie gra polityczna, ale odpowiedzialność za Polskę.

Krajowy Fundusz Odbudowy tylko dla swoich?

Jak przekonywał poseł PiS, środki z Krajowego Funduszu Odbudowy dzielone będą sprawiedliwie. W ostatnich miesiącach pojawiło się bowiem wiele zarzutów, że środki z innego programu – Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – trafiają głównie do samorządów związanych ze Zjednoczoną Prawicą. Jak wyliczyła Fundacja Batorego, w ramach trzeciej transzy samorządy rządzone przez ZP otrzymywały średnio od trzech do dziesięciu razy więcej pieniędzy (w zależności od wielkości gminy), niż samorządy rządzone przez opozycję.

Te fundusze są przydzielane dla wszystkich samorządów. Tam wygrywają projekty, które mają największe uznanie – przekonuje jednak poseł Galemba. – Te pieniądze [z KFO – przyp. red.] nie będą rozdawane. Będą przede wszystkim innowacyjne technologie, ochrona środowiska, to będzie promowane.

Środki z KFO mają pomóc polskiej gospodarce po pandemii. – Ta gospodarka, dzięki rządowi Mateusza Morawieckiego, funkcjonuje. Nie ma wzrostu bezrobocia, nie ma inflacji dużej. Robimy wszystko, żeby utrzymać miejsca pracy – ocenia poseł Leszek Galemba.

  • PiS apeluje o poparcie Krajowego Planu Odbudowy. Zarówno do opozycji, jak i swojego koalicjanta – Solidarnej Polski
  • PiS apeluje o poparcie Krajowego Planu Odbudowy. Zarówno do opozycji, jak i swojego koalicjanta – Solidarnej Polski

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To tylko 919 dni ich rządów. Mam nadzieję, że już nie dacie się więcej nabierać. JOW!!!
Dodano: 30.04.2021 20:46    Przez: p***rnese tu
PiS szuka sprzymierzeńców 🤣🤣🤣 jakie pieniądze unijne🤣🤣🤣
Dodano: 30.04.2021 16:11    Przez: Arkadiusz Gajewski
Zgodzi się, zgodzi. Będzie nawet w awangardzie :) Powiedział to bodajże wczoraj Pinokio Morawiecki.
Dodano: 30.04.2021 14:30    Przez: Tomaszek55

KOMENTARZE

Popierajmy rząd PiS-u w dobrych decyzjach, które podejmuje, czy poparcie Krajowego Planu Odbudowy jest dobrą decyzją o którą zabiega rząd Pana Premiera Mateusza Morawieckiego, a któremu sprzeciwia się Solidarna Polska nie wiem do końca. Pieniądze unijne są nam potrzebne ale czy kiedy uzyskamy już te fundusze to czy Unia Europejska nas do końca nie ubezwłasnowolni, czy ta lewacka organizacja wroga Polsce nie będzie miała zbyt dużego wpływu na nasze życie ?
Dodano: 30.04.2021 11:40    Przez: Popieram PiS
To nie są żadne pieniądze unijne, bo nie ma czegoś takiego. To lichwiarski kredyt, który kraje takie, jak Polska obedrze z resztek suwerenności. Solidarna Polska, jako jedyna partia to dostrzegła ( choć to nie mój faworyt polityczny). To nigdy nie spłacalny kredyt. Poza tym podpisując to tzw. porozumienie nie oznacza, że coś dostaniemy, bo przecież u nas nie ma praworządności. A na koniec okaże się, że musimy spłacać długi np. Grecji, Hiszpanii, itp.
Dodano: 30.04.2021 14:27    Przez: Tomaszek55
avatar Eurokołchoz od dawna drukuje kolrowe papierki warte tyle ile kto w nie wierzy.Euro to jeden wielki nadmuchany balon który musi w końcu pęknąć.I to będzie raczej szybciej a nizeli później, zwłaszcza iż eurokołchoz jest tworem praktycznie martwym, intelektualnie, gospodarczo ,technologiczni czy innowacyjnie.Eurokłchoz nie ma szans w szeroko rozumianym rozwoju z Chinami, Indiami, Indonezją,Brazylją.Powszecha idiokracja, powszechny system nauczania to dno, ze szkół wszystkich szczebli wychodzą kretyni, nauka nie jest oparta na tezach i dowodach a na ideologii do tego stopnia iż przecuętny młody tzw. europejczyk nie potrafi wskazać czym się różni kobiet od mężczyzny,prosty rachunek matematyczny jest nie do przejścia, za to doskonale wie co to jest LGBT i potrafi wymienić z pamięci 69 płci.
Dodano: 30.04.2021 16:36    Przez: Tomasz Kobrzycki
Unia Europejska do wszystkiego się wtrąca, chce decydować o tym jak mamy żyć, chcą aby prawo unijne było ponad naszym prawem, ponad naszą Konstytucją, a na to zgodzić się nie możemy, nie jesteśmy kolonią Brukseli czy Berlina. Pieniądze, które nam dadzą a większość pożyczą nie mogą być batem na Polskę, nie możemy UE ulegać, czy sprzedawać się za przysłowiowe 30 srebrników. Oby Polska była nadal Polską.
Dodano: 30.04.2021 11:46    Przez: Popieram PiS
Już jesteśmy kolonią, bez telefonu z Berlina PIS nie zrobi samodzielnie nic. Tak wstali z kolan, że przywalili w stół od spodu i leżą plackiem, miękiszony.
Dodano: 30.04.2021 14:29    Przez: Tomaszek55
OGROMNE ZAGROŻENIE dla Polski?! Fundusz Odbudowy - utrata suwerenności? Dr Bogusław Rogalski [WIDEO] prawy.pl
Dodano: 30.04.2021 20:24    Przez: Piotr
A jak jest z paszportami covidowymi, czy Polska zgodzi się na segregację swoich obywateli zaszczepionych i niezaszczepionych, lepszych i gorszych ? Jak postąpi Pan Premier Mateusz Morawiecki, czy stanie w obronie Polaków aby ich nie dzielić i nie segregować ? Elektorat PiS-u maleje pamiętajcie o tym politycy PiS-u, w tym Pan poseł Leszek Galemba, można zyskać wiele ale też stracić wszystko, myślę o poparciu. Ja nie zgadzam się na przymusowe szczepienia.
Dodano: 30.04.2021 12:04    Przez: Popieram PiS
Zgodzi się, zgodzi. Będzie nawet w awangardzie :) Powiedział to bodajże wczoraj Pinokio Morawiecki.
Dodano: 30.04.2021 14:30    Przez: Tomaszek55
Ausweisy już są gotowe. Nie myślcie, że Oni o coś się pytają nie mając tego przygotowanego.
Dodano: 30.04.2021 20:49    Przez: p***rnese tu
Krycha niesie za sobą aż takie miliardy a ubrana jak wiocha . Kobito czy ty wiesz, że są fryzjerzy na świecie , co ty sobą prezentujesz . Moda nosi obecnie nowe trendy a ty jak zawsze jak moherowy beret . Jedna wielka tragedia Konina !
Dodano: 30.04.2021 12:30    Przez: zatorze
Nie obrażamy nikogo, z szacunkiem podchodzimy do każdego człowieka jeśli nawet nie zgadzamy się z jego poglądami politycznymi czy religijnymi, a wygląd nie ma wielkiego znaczenia liczy się serce człowieka. "Miłuj bliżniego swego jak siebie samego" - przykazanie Boże. Pisz na temat.
Dodano: 30.04.2021 13:18    Przez: Popieram PiS
Do:Popieram PiS-napisz coś jeszcze,bo nieźle sie obśmiałem:"nie obrażamy nikogo,z szacunkiem podchodzimy..."
Dodano: 01.05.2021 22:49    Przez: uciekinier z hodowli
PiS szuka sprzymierzeńców 🤣🤣🤣 jakie pieniądze unijne🤣🤣🤣
Dodano: 30.04.2021 16:11    Przez: Arkadiusz Gajewski
Unia Europejska to lewicowa organizacja chcąca zniewolić Polskę, powinniśmy zastanowić się nad wyjściem z UE tak jak Wielka Brytania, która uczyniła dobrze. UE powinna być naszym wsparciem i ochroną a czym jest, naszym wrogiem a wręcz okupantem, która chce nami rządzić w każdej dziedzinie naszego życia. Nie możemy się na to godzić, powinniśmy stawiać twarde warunki, nie jesteśmy dzieckiem do bicia.
Dodano: 30.04.2021 18:38    Przez: Dumna Polska
Z czego ty jesteś "dumna"-z tego,że lekceważy i okrada nas polska władza? Z papieża i ciemnoty też jesteś jeszcze dumna?
Dodano: 01.05.2021 22:53    Przez: tubylec miejscowy
To tylko 919 dni ich rządów. Mam nadzieję, że już nie dacie się więcej nabierać. JOW!!!
Dodano: 30.04.2021 20:46    Przez: p***rnese tu
Nie znam Pana posła Galemby ale słyszę, że to bardzo obrotny przedsiębiorca. Słysząc z jego ust, że mamy małą inflację / wg GUS jest to 4,3 % / , to albo ten Pan nie zna się na ekonomii albo po prostu najzwyczajniej konfabuluje. Możliwe, że Pan Galemba i jego rodzina mają powód do zadowolenia ale dla milionów emerytów ta informacja, to powód sporych obaw o przyszłość. Wstyd mi za elektorat PiS, który aż rży na myśl o europejskich miliardach i gotów jest tę Unię w myśl potrzeb Moskwy demolować, osłabiać, deregulować.
Dodano: 01.05.2021 13:12    Przez: Alfred Michalczyk
Rozsądny człowiek,a jak o Rosji to od razu bzdury-spełniamy polecenia Rosji i dlatego bojkotujemy Nord Stream,dlatego żądamy sankcji i dlatego sie zbroimy.
Dodano: 01.05.2021 23:00    Przez: Grzech Walerian
Pieniądze, które wpłacamy do wspólnej kasy unijnej, są rozdzielane według potrzeb na poszczególne kraje członkowskie i wypłata ich nie powinna być powiązana z tzw. praworządnością czy z inną dziedziną życia w naszym kraju, a jeśli tak to Bruksela ingeruje zbyt daleko w nasze prawo. Konstytucja nasza powinna zawsze stać ponad prawem UE jako że jesteśmy suwerennym państwem tylko zrzeszonym w pewnej organizacji.
Dodano: 01.05.2021 16:20    Przez: KPO
Suwerennym,to znaczy nikt nie może przeszkadzać polskiemu rządowi gnębić i okradać swoich obywateli.
Dodano: 01.05.2021 22:56    Przez: tubylec miejscowy
Tylko idioci, wszelkiej maści totalitaryści, faszyści, bolszewicy pisowscy populiści oburzają się na praworządność a to podstawa pokoju wewnętrznego i zewnętrznego.
Dodano: 04.05.2021 10:39    Przez: antyfaszysta
PiSowcy już czają się na tą kasę, jak tylko będzie okazja pojawią się kolejni Obajtkowie. Tylu afer to jeszcze w polityce nie było, dług publiczny tak wystrzelił że nawet nasze wnuki tego nie spłacą. Tylko wyborcy tej partii zdają się tego nie zauważać albo dbają tylko o swoje 500 , nie patrzą w przyszłość...
Dodano: 02.05.2021 10:31    Przez: Ropuch

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.