Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16372) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Most w Bernardynce się zmienia. Widać powoli kszta ... (0)Wierzbinek. Przed Urzędem Gminy pojawił się wielki ... (0)

Tuliszków. W czerwcu referendum w sprawie odwołania burmistrza

Dodano: 10.05.2021 12:24
Źródło: LM.pl

20 czerwca w Tuliszkowie odbędzie się referendum w sprawie odwołania burmistrza Krzysztofa Romana. Postanowienie wydał w tej sprawie Komisarz Wyborczy w Koninie.

Referendum to pomysł grupy inicjatywnej. Jej przedstawiciele zarzucają obecnemu burmistrzowi m.in. brak dialogu, autokratyczny styl rządzenia, nieudolne inwestycje, czy złą politykę kadrową. Po spełnieniu formalnych wymogów jej przedstawiciele złożyli odpowiednie dokumenty do Komisarza Wyborczego, a ten w maju wydał postanowienie o przeprowadzeniu referendum. Do 26 maja ma powstać Miejska Komisja ds. Referendum w Tuliszkowie, a do końca maja – obwodowe komisje ds. referendum.

Kampania referendalna zakończy się 18 czerwca, a dwa dni później odbędzie się głosowanie. Mieszkańcy gminy Tuliszków będą musieli w nim odpowiedzieć na jedno pytanie: Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Krzysztofa Stanisława Romana Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków przed upływem kadencji? By referendum było ważne musi w nim uczestniczyć co najmniej 3/5 mieszkańców, którzy oddali ważne głosy w wyborach na burmistrza Tuliszkowa w 2018 r.

To już drugie referendum w Tuliszkowie w bieżącej kadencji. W 2019 r. mieszkańcy gminy głosowali za odwołaniem Rady Miejskiej. W referendum wzięło udział 20% uprawnionych do głosowania i jego wyniki nie były wiążące.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dokładnie tak samo jest w Kramsku. Niech zobaczą, że władza nie jest im dana raz na zawsze. Powinni szanować ludzi, bo to im zawdzięczają posady i diety. A niestety jak już się dostaną do władzy, to pogardza ja ludźmi
Dodano: 10.05.2021 13:37    Przez: PT

KOMENTARZE

W wyborach wybieramy naszych reprezentantów do sprawowania władzy w naszym imieniu, przed wyborami proponują nam "kiełbasę wyborczą" i to że będą się troszczyć o nas, a kiedy już otrzymają mandat zaufania od wyborców, odwracają się do nas plecami, troszcząc się tylko i wyłącznie o swój stołek, rodziny i kolesi. Tak było przez 8 lat rządów PO-PSL, pamiętacie ? Tylko PiS próbuje realizować swoje obietnice przedwyborcze, ale im w tym zamiarze totalna oPOzycja skutecznie przeszkadza.
Dodano: 10.05.2021 13:26    Przez: Nigdy więcej PO-PSL
Dokładnie tak samo jest w Kramsku. Niech zobaczą, że władza nie jest im dana raz na zawsze. Powinni szanować ludzi, bo to im zawdzięczają posady i diety. A niestety jak już się dostaną do władzy, to pogardza ja ludźmi
Dodano: 10.05.2021 13:37    Przez: PT
Wy sie wójta nie bójta !
Dodano: 11.05.2021 16:29    Przez: Janosik

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.