Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKonin.8-letni Adaś walczy o zdrowie! SP9 apeluje o pomoc uczniowi

Konin.8-letni Adaś walczy o zdrowie! SP9 apeluje o pomoc uczniowi

Dodano: , Żródło: LM.pl
Konin.8-letni Adaś walczy o zdrowie! SP9 apeluje o pomoc uczniowi

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 9 w Koninie apeluje o pomoc finansową w leczeniu i rehabilitacji 8-letniego Adasia, któremu w szpitalu nadano przydomek Rambo.

Adam urodził się w 42 tygodniu ciąży i zaraz po porodzie wykryto u niego zwężenie aorty. W czwartej dobie życia chłopiec przeszedł pierwszą operację. Do domu wrócił po miesiącu, ale radość rodziców nie trwała długo. Podczas przesiewowego badania słuchu wyszły nieprawidłowości, a później okazało się, że dziecko ma uszkodzoną zastawkę aortalną. U Adasia ciągle wykrywano coraz to nowe przypadłości: atopowe zapalenie skóry, alergie, skolioza, koślawość kolan i stóp, tiki nerwowe, zaburzenia emocjonalne. Pod koniec września 2020 roku stan dziecka nagle się pogorszył. Trafił najpierw do konińskiego, a później poznańskiego szpitala. Tam, mama Adasia dowiedziała się od lekarzy, że stan jej syna jest ciężki i musi przygotować się na najgorsze. Stwierdzono ciężką niewydolność. Podczas operacji ratującej życie zrobiono plastykę zastawki aortalnej. Podczas pobytu w szpitalu doszło do zatoru z objawami niedowładu spastycznego lewej ręki i nogi oraz do gwałtownego spadku ciśnienia. Życie Adasia wisiało na włosku.

- Lekarze przecierali oczy ze zdumienia, bo Adaś się nie poddawał. Z relacji mamy mówili, że nie spodziewali się, że on ma taką wolę walki i tak bardzo chce żyć. Na oddziale ma przezwisko rambo. Doskonale ono do niego pasuje. Kiedy niedomaga podczas zabawy, albo szybko się męczy mówiąc, Adaś puka się w serce i krzyczy... no działaj żesz! - opisuje sytuację Adama jego ciocia.

Chłopiec w marcu przeszedł kolejną operację wstawienia biologicznej zastawki aortalnej. Po niej, ze słabymi funkcjami serca w ciężkim stanie, trafił pod respirator na oddział intensywnej opieki medycznej. Przez 7 dni był w śpiączce farmakologicznej. Dzielny Rambo, wygrał i tą walkę. Po niej wykryto wadę genetyczną Axenfelda-Riegera, która prowadzi do uszkodzenia narządu wzroku.

Mimo wszystkim przeciwnościom losu, 8-latek się nie poddaje. Ma mnóstwo marzeń i zainteresowań, o których w apelu do społeczności szkoły, do której chodzi Adam.

- To bardzo inteligentny chłopiec o licznych i niespotykanych zainteresowaniach. Już w wieku trzech lat czytał i pisał proste słowa. Fascynuje się starymi komputerami i systemami operacyjnymi – przede wszystkim tymi z lat dziewięćdziesiątych. Jak każde dziecko posiada marzenia, ale żeby je spełnić, potrzebuje najważniejszego – zdrowia! Właśnie w tym możemy mu pomóc – apeluje Dorota Silska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Koninie. - Społeczność konińskiej SP9 już niejednokrotnie pokazywała, że ma ogromne serca. Od wielu lat włączamy się w szereg akcji charytatywnych na rzecz środowiska lokalnego i ogólnopolskiego. Dziś nadszedł moment, w którym to my prosimy o pomoc – sami sobie nie poradzimy. Prosimy o pomoc w ratowaniu zdrowia i życia naszego ucznia i kolegi – ośmioletniego Adasia – dodaje.

Na terapie, diagnozy, sprzęty, leki i rehabilitację potrzeba około 30 tys. zł. Pomóc można poprzez platformę zrzutka.pl (TUTAJ). Póki co na koncie Adama jest niespełna 12 tys. zł. Do celu daleko, a zbiórka trwa do końca czerwca.

 

fot. zrzutka.pl, SP9 Konin

Konin.8-letni Adaś walczy o zdrowie! SP9 apeluje o pomoc uczniowi
Konin.8-letni Adaś walczy o zdrowie! SP9 apeluje o pomoc uczniowi
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole