Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16362) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Most w Bernardynce się zmienia. Widać powoli kszta ... (0)Wierzbinek. Przed Urzędem Gminy pojawił się wielki ... (0)

Konin.8-letni Adaś walczy o zdrowie! SP9 apeluje o pomoc uczniowi

Dodano: 10.05.2021 13:55
Źródło: LM.pl

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 9 w Koninie apeluje o pomoc finansową w leczeniu i rehabilitacji 8-letniego Adasia, któremu w szpitalu nadano przydomek Rambo.

Adam urodził się w 42 tygodniu ciąży i zaraz po porodzie wykryto u niego zwężenie aorty. W czwartej dobie życia chłopiec przeszedł pierwszą operację. Do domu wrócił po miesiącu, ale radość rodziców nie trwała długo. Podczas przesiewowego badania słuchu wyszły nieprawidłowości, a później okazało się, że dziecko ma uszkodzoną zastawkę aortalną. U Adasia ciągle wykrywano coraz to nowe przypadłości: atopowe zapalenie skóry, alergie, skolioza, koślawość kolan i stóp, tiki nerwowe, zaburzenia emocjonalne. Pod koniec września 2020 roku stan dziecka nagle się pogorszył. Trafił najpierw do konińskiego, a później poznańskiego szpitala. Tam, mama Adasia dowiedziała się od lekarzy, że stan jej syna jest ciężki i musi przygotować się na najgorsze. Stwierdzono ciężką niewydolność. Podczas operacji ratującej życie zrobiono plastykę zastawki aortalnej. Podczas pobytu w szpitalu doszło do zatoru z objawami niedowładu spastycznego lewej ręki i nogi oraz do gwałtownego spadku ciśnienia. Życie Adasia wisiało na włosku.

- Lekarze przecierali oczy ze zdumienia, bo Adaś się nie poddawał. Z relacji mamy mówili, że nie spodziewali się, że on ma taką wolę walki i tak bardzo chce żyć. Na oddziale ma przezwisko rambo. Doskonale ono do niego pasuje. Kiedy niedomaga podczas zabawy, albo szybko się męczy mówiąc, Adaś puka się w serce i krzyczy... no działaj żesz! - opisuje sytuację Adama jego ciocia.

Chłopiec w marcu przeszedł kolejną operację wstawienia biologicznej zastawki aortalnej. Po niej, ze słabymi funkcjami serca w ciężkim stanie, trafił pod respirator na oddział intensywnej opieki medycznej. Przez 7 dni był w śpiączce farmakologicznej. Dzielny Rambo, wygrał i tą walkę. Po niej wykryto wadę genetyczną Axenfelda-Riegera, która prowadzi do uszkodzenia narządu wzroku.

Mimo wszystkim przeciwnościom losu, 8-latek się nie poddaje. Ma mnóstwo marzeń i zainteresowań, o których w apelu do społeczności szkoły, do której chodzi Adam.

- To bardzo inteligentny chłopiec o licznych i niespotykanych zainteresowaniach. Już w wieku trzech lat czytał i pisał proste słowa. Fascynuje się starymi komputerami i systemami operacyjnymi – przede wszystkim tymi z lat dziewięćdziesiątych. Jak każde dziecko posiada marzenia, ale żeby je spełnić, potrzebuje najważniejszego – zdrowia! Właśnie w tym możemy mu pomóc – apeluje Dorota Silska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Koninie. - Społeczność konińskiej SP9 już niejednokrotnie pokazywała, że ma ogromne serca. Od wielu lat włączamy się w szereg akcji charytatywnych na rzecz środowiska lokalnego i ogólnopolskiego. Dziś nadszedł moment, w którym to my prosimy o pomoc – sami sobie nie poradzimy. Prosimy o pomoc w ratowaniu zdrowia i życia naszego ucznia i kolegi – ośmioletniego Adasia – dodaje.

Na terapie, diagnozy, sprzęty, leki i rehabilitację potrzeba około 30 tys. zł. Pomóc można poprzez platformę zrzutka.pl (TUTAJ). Póki co na koncie Adama jest niespełna 12 tys. zł. Do celu daleko, a zbiórka trwa do końca czerwca.

 

fot. zrzutka.pl, SP9 Konin

  • Konin.8-letni Adaś walczy o zdrowie! SP9 apeluje o pomoc uczniowi
  • Konin.8-letni Adaś walczy o zdrowie! SP9 apeluje o pomoc uczniowi

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wspaniały chłopak. Oczywiście wpłacam.Dużo siły i wytrwałości życzę dla małego zucha i jego mamy.
Dodano: 10.05.2021 14:09    Przez: EG.

KOMENTARZE

Wspaniały chłopak. Oczywiście wpłacam.Dużo siły i wytrwałości życzę dla małego zucha i jego mamy.
Dodano: 10.05.2021 14:09    Przez: EG.
Pani Ola dziś jest na fali:„Podczas przesiewowego badania słuchu wyszły nieprawidłowości” – chyba winno być: Podczas przesiewowego badania słuchu stwierdzono/zdiagnozowano/wykryto nieprawidłowości; „Z relacji mamy mówili, że nie spodziewali się” – perełka językowo-gramatyczna; „Tam, mama Adasia dowiedziała się” – po co ten przecinek?Co drugie zdanie „Po niej” choć w drugim przypadku ciężko odgadnąć do czego „po niej” się odnosi. Podobnie nagminne powtarzanie „podczas”, mamy w jęz. polskim również synonimy: w czasie, w trakcie; „trafił pod respirator na oddział intensywnej opieki medycznej” – poloniści są dumni, toż to w czystej formie język potoczny a nie słowo pisane; „Dzielny Rambo, wygrał i tą walkę” – tę walkę (forma „tą” z rzeczownikiem kończącym się na „ę” jest dopuszczalna tylko w języku potocznym); Dalej nie mam już siły sprawdzać…P.S. Pomimo tych błędów językowych – szczytny cel wsparłem wpłatą.
Dodano: 10.05.2021 15:06    Przez: Oscar
Adaś wracaj jak najszybciej do zdrowia!!!! Tego życzy Ci wielu ludzi zapewne i trzymamy mocno kciuki !!
Dodano: 10.05.2021 19:09    Przez: king-kong
Kciuki mu nie pomogą, a tylko Bóg jeśli już, trzeba prosić Boga.
Dodano: 11.05.2021 07:13    Przez: Kciuki ?
Ile trzeba wpłacić,żeby prośba do twojego boga była skuteczna?
Dodano: 11.05.2021 10:18    Przez: rozmodlonna

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.