Dzisiaj jest wtorek 15 czerwca 2021, imieniny: Jolanty, Wita, Wioli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16625) SPORT FORUM FIRMY (5607) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
20 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koniński akcent na Jazzonaliach. Inspiracje hejnał ... (3)Konin. Rozpoczęło się głosowanie na nazwy rond i w ... (2)

Rzgów. Bezpłatne badanie mammograficzne. Bez skierowania

Dodano: 13.05.2021 12:06
Źródło: LM.pl

W najbliższy poniedziałek, 17 maja, przed Urzędem Gminy Rzgów (ul. Konińska 8) stanie mammobus. Z bezpłatnego badania będą mogły skorzystać kobiety w wieku 50 – 69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie korzystały z badania lub otrzymały pisemne wskazanie do ponownego wykonania badania.

Akcja zorganizowana została przez Narodowy Fundusz Zdrowia z okazji Dnia Matki. Mammobus stanie w najbliższy poniedziałek 17 maja przez Urzędem Gminy Rzgów przy ul. Konińskiej 8. Badania wykonywać będzie można od godz. 14.00. Mogą z niego skorzystać wszystkie kobiety w wieku 50 – 69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie korzystały z tego badania lub otrzymały pisemne wskazanie do ponownego wykonania badania po upływie dwunastu miesięcy i nie były leczone z powodu raka piersi.

Mammografia jest bezpłatna i nie wymaga skierowania. Z badania mogą skorzystać wszystkie kobiety, nie tylko mieszkanki gminy Rzgów. Rejestrować można się pod nr tel. 61 222 37 00 oraz 61 222 37 01 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.

Przypominamy, że pandemia nie zwalnia z troski o siebie. Zawsze warto korzystać z badań profilaktycznych, dzięki którym można szybko zareagować w przypadku pojawienia się nieprawidłowości. Podjęte w odpowiednim czasie leczenie to większa szansa na zdrowie i życie – zachęca Marta Żbikowska-Cieśla, rzecznik prasowa Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.  • Rzgów. Bezpłatne badanie mammograficzne. Bez skierowania

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Rzgów,   mammografia,   mammobus,   Urząd Gminy Rzgów,   NFZ,   badanie piersi,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.