Dzisiaj jest wtorek 15 czerwca 2021, imieniny: Jolanty, Wita, Wioli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16633) SPORT FORUM FIRMY (5607) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
20 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koniński akcent na Jazzonaliach. Inspiracje hejnał ... (3)Konin. Rozpoczęło się głosowanie na nazwy rond i w ... (2)

Wjechał mimo ograniczenia tonażu.Zatrzymali go inspektorzy WITD

Dodano: 14.05.2021 19:16
Źródło: LM.pl

Inspektorzy transportu drogowego z Konina skontrolowali drogi z ograniczeniami tonażowymi w powiecie słupeckim. Odpowiedzieli na prośby mieszkańców.

Mundurowi podczas patrolu zatrzymali kierowcę przewożącego elementy konstrukcyjne. Kierujący, a zarazem właściciel przedsiębiorstwa, nie zastosował się do znaku zakazu wjazdu pojazdów o dopuszczalnej masie powyżej 18 ton.

- Droga powiatowa, na której dokonano kontroli, jest wąska i nie ma możliwości do swobodnego mijania się pojazdów jadących z przeciwległych kierunków. Mijające się pojazdy często muszą ograniczać prędkość, natomiast mijanie się z pojazdem ciężarowym kończy się jazdą poboczem. Dlatego na tym odcinku drogi, zarządca drogi ograniczył ruch pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 18 ton – informuje rzecznik Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Poznaniu.

Zatrzymany samochód był cięższy od dopuszczalnej normy o 6 ton. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i trzema punktami karnymi.

 

fot. WITD Poznań

  • Wjechał mimo ograniczenia tonażu. Zatrzymali go inspektorzy WITD
  • Wjechał mimo ograniczenia tonażu. Zatrzymali go inspektorzy WITD

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Jak to tak, przecież konstrukcje na rozbudowę lotniska wojskowego do Powidza trzeba dowieść. Amerykany mogą się obrazić.
Dodano: 14.05.2021 21:00    Przez: Matilan
Te ciężkie pojazdy niszczą nam drogi, służby mundurowe powinny baczniejszą uwagę zwracać na przeciążone pojazdy ciężarowe.
Dodano: 15.05.2021 17:19    Przez: MAN

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.