Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16023) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Most w Bernardynce się zmienia. Widać powoli kszta ... (0)Wierzbinek. Przed Urzędem Gminy pojawił się wielki ... (0)

Nasze sprawy - zapowiedź

Dodano: 25.05.2021 13:52

Co stanie się z górnikami i energetykami, którzy tracą pracę? Czy trwająca na naszym terenie transformacja okaże się sprawiedliwa, czyli przyjazna dla dawnych pracowników PAK-u i ich rodzin? W jaki sposób najmądrzej, najefektywniej pomóc zwalnianym i całemu regionowi? Czy na pomysły, których nie brakuje, wystarczy pieniędzy?

  • Maciej Sytek - prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie,
  • Witold Kłosowiak – przewodniczący Rady Pracowników PAK KWB „Konin”.

  • Nasze sprawy - zapowiedź

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:nasze sprawy,  



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Kiedy likwidowano PGR-y nikt nie zwracał uwagi na bezrobotnych pracowników,bo nie mieli śrubek i opon.Kiedy mnie zwalniano,też mi żadna instytucja nie pomogła i nie było debaty.A gdybym pojechał do Warszawy i rzucił ze dwie k.urwy przed sejmem,to by mnie aresztowali za obraze moralności.
Dodano: 25.05.2021 15:50    Przez: Jan Mayen
O tym to trzeba było myśleć przynajmniej 10 lat temu. Taki proces, to ewolucja. Niestety, jak to u nas, jak się pali, to dopiero myślimy - albo i nie. Nadal nie ma pomysłu na rozwój naszego miasta, regionu.
Dodano: 25.05.2021 14:38    Przez: Tomaszek55
Nie bardzo rozumiem. W Koninie panuje bieda, pracy nie ma od lat. Firmy, które jeszcze istnieją płacą grosze. Wystarczy pojechać do jakiegokolwiek miasta wielkości Konina, żeby zobaczyć jak źle zarządzane jest nasze miasto. Prezydent nie robi nic, urzędy są nieprzyjazne ludziom. Panie w opiece zachowują się jak księżniczki, które wykładają pieniądze ze swoich kieszeni. Tu nie działa nic od lat. Młodzi zaraz po szkołach uciekają. A my się mamy martwić o górników i energetyków? O tych, co w rejonie i tak zawsze byli najbogatsi? A kiedy to oni martwili się o resztę? Niech zaorają ten Konin, bo tu tylko administracja ma się dobrze.
Dodano: 26.05.2021 00:19    Przez: Maria Ogórek

KOMENTARZE

O tym to trzeba było myśleć przynajmniej 10 lat temu. Taki proces, to ewolucja. Niestety, jak to u nas, jak się pali, to dopiero myślimy - albo i nie. Nadal nie ma pomysłu na rozwój naszego miasta, regionu.
Dodano: 25.05.2021 14:38    Przez: Tomaszek55
Kiedy likwidowano PGR-y nikt nie zwracał uwagi na bezrobotnych pracowników,bo nie mieli śrubek i opon.Kiedy mnie zwalniano,też mi żadna instytucja nie pomogła i nie było debaty.A gdybym pojechał do Warszawy i rzucił ze dwie k.urwy przed sejmem,to by mnie aresztowali za obraze moralności.
Dodano: 25.05.2021 15:50    Przez: Jan Mayen
Trzeba było iść do seminarium panowie górnicy i energetycy,a potem na spowiedników do klasztorów żeńskich.Przeżylibyście ziemską egzystencję lekko,wesoło i bogato,a potem wylądowalibyście w niebie po prawicy stolca Pańskiego.
Dodano: 25.05.2021 15:54    Przez: pyzaty chłopiec
Nie bardzo rozumiem. W Koninie panuje bieda, pracy nie ma od lat. Firmy, które jeszcze istnieją płacą grosze. Wystarczy pojechać do jakiegokolwiek miasta wielkości Konina, żeby zobaczyć jak źle zarządzane jest nasze miasto. Prezydent nie robi nic, urzędy są nieprzyjazne ludziom. Panie w opiece zachowują się jak księżniczki, które wykładają pieniądze ze swoich kieszeni. Tu nie działa nic od lat. Młodzi zaraz po szkołach uciekają. A my się mamy martwić o górników i energetyków? O tych, co w rejonie i tak zawsze byli najbogatsi? A kiedy to oni martwili się o resztę? Niech zaorają ten Konin, bo tu tylko administracja ma się dobrze.
Dodano: 26.05.2021 00:19    Przez: Maria Ogórek
Dobrze powiedziane. Coraz gorzej się dzieje