Dzisiaj jest środa 4 sierpnia 2021, imieniny: Dominika, Protazego, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15196) SPORT FORUM FIRMY (5615) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od osiemnastki zaczęła się przygoda z Kingiem. Ksi ...Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)

Licheń. Pola nadziei, czyli jak wspólnie troszczymy się o chorych

Dodano: 29.05.2021 12:00

Po raz 12. w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym odbędzie się akcja charytatywna „Pola nadziei”. W tym roku hasłem przewodnim jest zdanie „Wspólnie troszczymy się o chorych”.

W najbliższą niedzielę, 30 maja, na terenie sanktuarium i parafii pw. św. Doroty wolontariusze hospicyjni będą rozdawać napotkanym osobom symbol żonkila, kwiatu reprezentującego osoby cierpiące na nieuleczalne choroby. Tegoroczna kwesta będzie przebiegała w dwóch formach.

- Ze względu na istniejącą sytuację pandemiczną, tegoroczna zbiórka będzie prowadzona zarówno tradycyjnie, jak i wirtualnie. W przestrzeni internetu można wesprzeć akcję dokonując wpłat na nasze konto bankowe lub skorzystać z e-przelewu na portalu siepomaga.pl, gdzie hospicjum ma założony profil. Natomiast zbiórki tradycyjne, przy udziale wolontariuszy, prowadzimy w takim zakresie na jaki pozwalają nam obowiązujące ograniczenia – wyjaśniła Ula Kulig z licheńskiego hospicjum.

Jak dodała, odbyły się już pierwsze zbiórki na rzecz licheńskiej placówki, przy zaprzyjaźnionych kościołach w Kazimierzu Biskupim (parafia  św. Marcina i klasztor Misjonarzy Świętej Rodziny) oraz przy klasztorze oo. kamedułów w Bieniszewie, a także w Koninie (parafia św. Bartłomieja)

W tym roku środki zebrane podczas zbiórek zostaną przekazane na zakup specjalistycznego materaca przeciwodleżynowego, który będzie służył pacjentom hospicjum.

Hospicjum im. Św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym istnieje od 2009 roku. Zostało powołane do życia przez Zgromadzenie Księży Marianów jako wotum dziękczynne za dar beatyfikacji założyciela kongregacji, o. Stanisława Papczyńskiego. Ojciec Stanisław powierzył założonemu przez siebie zgromadzeniu troskę o dusze zmarłych, ale również troskę o to, by ci, którzy żyją, byli dobrze przygotowani na śmierć. Idea hospicjum idealnie wpisuje się w ten swoisty testament założyciela. Do hospicjum trafiają ubezpieczeni pacjenci na podstawie skierowania od lekarza, a jedynym kryterium przyjęcia jest rodzaj i stadium choroby według wykazu schorzeń kwalifikujących do objęcia opieką hospicyjną osoby dorosłe.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   sanktuarium maryjne,   hospicjum Licheń,   pola nadziei,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Bóg nie ma matki, katoliku zapamiętaj to sobie raz na zawsze, co to byłby za bóg gdyby jego matką był człowiek ?
Dodano: 30.05.2021 16:57    Przez: Sanktuarium maryjne ?
Bóg w Kościele Katolickim jest "trójosobowy", trzech bogów tworzy jednego boga ? A do tego najważniejsza jest "ona" bogini Maryja, do jej obrazów i figur modlą się miliony katolików, modlą się do zmarłej kobiety ?
Dodano: 30.05.2021 17:01    Przez: Sanktuarium maryjne ?
Zgoda,trzech bogów tworzy jednego boga,ale dla równowagi ten jeden bóg tworzy trzech.
Dodano: 30.05.2021 17:24    Przez: badacz

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.