Dzisiaj jest poniedziałek 26 lipca 2021, imieniny: Anny, Mirosławy, Grażyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16081) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 19oC
Jutropogoda
23 / 19oC
Pojutrzepogoda
26 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Do godz. 9.00 burze z gradem. Opady deszczu do 40 mm, porywy wiatru do 80 km/h.

Polecamy:

Jakie funkcje pełni obuwie robocze?

Materiał promocyjny

Dodano: 31.05.2021 14:09

W pracy w firmie produkcyjnej, na budowie, w magazynie lub w pokrewnych branżach wygląd obuwia odchodzi na daleki plan. Obuwie przeznaczone do trudnych, fizycznych prac pełni zupełnie inne funkcje. Jego zadaniem jest przede wszystkim ochrona pracownika w każdej sytuacji, jaka może przydarzyć mu się podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Sprawdź, jakie funkcje pełni obuwie robocze wysokiej jakości.

1. Ochrona stóp przed uderzeniami

2. Amortyzacja wstrząsów

3. Izolacja termiczna

4. Obuwie robocze do pracy w strefie zagrożenia wybuchem

Obuwie robocze spełniające szczegółowe normy BHP jest jednym z najważniejszych elementów stroju budowlańców, magazynierów lub pracowników produkcji. Z butów tego typu korzystają również pracownicy porządkowi w różnych obiektach, ochroniarze i osoby pracujące w laboratoriach. Jakie funkcje pełni wysokiej jakości obuwie robocze? Dowiedz się więcej o jego właściwościach. 

Ochrona stóp przed uderzeniami

Głównym zadaniem obuwia roboczego jest ochrona stóp przed uderzeniami ciężkich przedmiotów. Spadający młotek lub kombinerki mogą połamać kości i spowodować poważne urazy tkanek miękkich. Buty z twardą cholewką i wzmocnioną częścią na wysokości palców ograniczają ryzyko złamań, pęknięć kości i poważnych stłuczeń. Metalowe czubki dodatkowo zabezpieczają paznokcie u stóp. 

Amortyzacja wstrząsów

Długie chodzenie po nierównym podłożu, przemieszczanie się po rusztowaniu lub wykonywanie prac na wysokości sprawia, że stopy są narażone na liczne wstrząsy. Obuwie robocze jest wyprofilowane w sposób, który umożliwia skuteczną amortyzację. Dzięki temu buty chronią stawy skokowe i kolanowe przed mikrouszkodzeniami, które powodują dolegliwości bólowe. Wstrząsy amortyzuje dodatkowo zabudowana część wokół kostek. 

Izolacja termiczna

Praca w chłodni lub na powietrzu w czasie zimy wymaga zakładania ciepłych butów roboczych, które zabezpieczają przed odmrożeniami. Obuwie robocze z dodatkową wyściółką skutecznie chroni przed zimnem i wychłodzeniem całego organizmu. Buty do pracy w trudnych warunkach posiadają specjalną izolację, dzięki której można używać ich do wielogodzinnego przebywania w ujemnych temperaturach.

Obuwie robocze do pracy w strefie zagrożenia wybuchem

Obuwie robocze jest przystosowane do bezpiecznej pracy w strefie zagrożenia wybuchem. Można zakładać je w zakładach z dużym zapyleniem, produkujących elektronikę i środki chemiczne. Dzięki antystatycznej podeszwie buty nie przenoszą ładunków elektrycznych i ograniczają ryzyko powstania niebezpiecznej iskry. 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:obuwie robocze,   bhpDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.