Dzisiaj jest środa 28 lipca 2021, imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15743) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 20oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (2)

Grupa Słoneczni z ZSCKU w Koninie promuje OZE

Dodano: 22.06.2021 09:43

Grupa Słoneczni z ZSCKU w Koninie promuje OZE, a w szczególności ogniwa fotowoltaiczne. Uczniowie biorą udział w ogólnopolskim projekcie organizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Konkurs badawczy „Postaw na Słońce” ma na celu rozpowszechnienie wiedzy o  mikroinstalacjach OZE (Odnawialne Źródła Energii), czyli urządzeniach, pozwalających wytwarzać energię elektryczną we własnym zakresie na swój własny użytek. Projekt ten został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Ministerstwa Klimatu.

W swoich działaniach młodzież zachęca mieszkańców do oszczędzania energii i montowania instalacji fotowoltaicznych. Prezentuje możliwości korzystania z programów dofinansowania tj. Mój Prąd, Stop Smog, Czyste Powietrze czy EKO kredyt na fotowoltaikę. Dzięki zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych każdy z nas może stać się jednocześnie konsumentem i producentem „zielonej energii”. Kolejną korzyścią jest zmniejszenie domowych rachunków za energię elektryczną. Możemy wytwarzać energię elektryczną z własnej instalacji korzystając z promieniowania słonecznego. Ponadto - poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, zanieczyszczeń i hałasu wpływamy pozytywnie na środowisko i na zdrowie nas wszystkich.

Po pierwszym etapie konkurs badawczego grupa Słoneczni z ZSCKU zajmuje 6. miejsce w Polsce w kategorii szkół średnich. Trzymajmy za nich kciuki.

Więcej informacji o konkursie znaleźć można na stronie https://postawnaslonce.pl/.

  • 1624348767-e1gknu-cku_1.jpg
  • 1624348767-bohhvi-cku_2.jpg
  • 1624348768-ixk6fr-cku_3.jpg
  • 1624348768-1wa0ef-cku_5.jpg
  • 1624348768-nf83lc-cku_6.jpg

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:cku,   edukacja,   konkursy,   ekologia,   ozeNAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.