Dzisiaj jest środa 28 lipca 2021, imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15750) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 20oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (3)

Projektowanie logo - sprawdź, jakie powinno być logo Twojej firmy

Materiał promocyjny

Dodano: 22.06.2021 10:14

Jednym z najważniejszych elementów, bez których firma nie może się obejść, jest logo. Chcąc stworzyć rozpoznawalną markę, musimy zwrócić się do studia graficznego o wykonanie odpowiedniego projektu. Żeby wiedzieć, czy wykonany dla nas projekt jest właściwy, musimy poznać cechy dobrego logo.

Logo to priorytet w działalności każdej firmy. Jest ono niezwykle ważne z punktu widzenia marketingowego. Ten charakterystyczny symbol budzi w odbiorcach emocje i pozytywne skojarzenia. To znak rozpoznawczy, wyróżniający konkretną firmę z tłumu konkurencji. Dlatego też jego wykonanie powierza się studiu graficznemu, które podchodzi do niego nie tylko z twórczego punktu widzenia, ale również marketingowego oraz psychologicznego. Warto jednak znać cechy dobrego logo, żeby zweryfikować pracę studia bądź przekonać się o słuszności dostarczonego projektu.

Decydując się na logo dla naszej firmy, można zwrócić się do studia graficznego Good Project, gdzie możliwe jest otrzymanie indywidualnego projektu, jak i całej identyfikacji wizualnej. Więcej szczegółów dostępny jest pod adresem: https://goodproject.pl/projektowanie-logo.

Co to jest logo?

Charakterystyczny znak, który znajdziemy na firmowej papierologii, wizytówkach, opakowaniach produktów, w siedzibie firmy, a nawet na samochodach służbowych to właśnie logo. Jest ono graficznym przedstawieniem firmy, z którą klienci mają do czynienia. Pozwala on wyróżnić konkretną markę na rynku spośród konkurencji, a tym samym oferowane przez nią produkty. Składa się ono z sygnetu (symbolu graficznego), logotypu (warstwy typograficznej) oraz tagline (slogan).

Jakie powinno być logo mojej firmy?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jakie powinno być logo firmy. Jego wykonanie powierzamy studiu graficznemu, które przygotuje dla nas najlepszy projekt. Poznajmy zatem cechy dobrego logo, które powinien mieć także nasz znak graficzny.

Proste

Żeby logo było łatwe do zapamiętania i rozpoznania przez potencjalnych klientów, musi być proste. Nie powinno się w nim używać skomplikowanych elementów, sprawiających, że staje się ono nieczytelne. W tym przypadku mniej znaczy więcej. Symbol, w którym za dużo się dzieje, nie będzie rozpoznawany przez odbiorców. To z kolei spowoduje brak przywiązania do marki i chęci identyfikacji z nią.

Oryginalne

Dobre logo wykonane przez studio graficzne musi być oryginalne. Nie powinno być kopią znanych i funkcjonujących już na rynku rozwiązań. Unikalne logo wyróżnia z tłumu konkurencji, sprawia, że firma jest dostrzegana w pierwszej kolejności. Dzięki temu klienci łatwiej będą mogli odróżnić produkty naszej marki od pozostałych.

Uniwersalne

Nasz charakterystyczny symbol graficzny będzie pojawiać się na materiałach drukowanych, opakowaniach, gadżetach reklamowych, ale również w mediach społecznościowych. Musi być zatem uniwersalny. Jego zmniejszanie lub zwiększanie nie powinno powodować utraty jego jakości, dlatego też otrzymujemy od studia plik wektorowy. To pozwoli na dopasowanie logo do druku, umieszczanie na gadżetach reklamowych, na samochodach firmowych i wszędzie będzie wyglądać dobrze.

Dopasowane do marki

Istotną kwestią, o której czasami się zapomina, to dopasowanie logo do marki. Bardzo ważne, żeby symbol wyrażał charakter firmy, jej cel, styl oraz wartości, którymi się kieruje. Nie trzeba prezentować w logo nawiązania do branży, czy też sprzedawanych produktów. Można stworzyć projekty, które bez tych nawiązań, staną się bardzo rozpoznawalne, a jednocześnie będą bez wahania kojarzyć się z konkretną marką.

Ponadczasowe

Logo jest tym elementem, które studio graficzne tworzy dla naszej firmy raz na długie lata. Nie prędko będziemy je zmieniać. Zatem powinno być ono ponadczasowe. Będziemy z niego korzystać przez długi czas, budując wizerunek i świadomość marki, jednocześnie zapadając odbiorcom w pamięć.

Podsumowanie

Zaprojektowane przez studio graficzne logo firmy powinno mieć kilka ważnych cech. Musi charakteryzować się prostotą, oryginalnością, a także uniwersalnością. Charakterystyczny dla marki symbol wyraża jej charakter oraz wartości. Projekt logo powinien być również ponadczasowy, aby był kojarzony przez kilka pokoleń klientów.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:logo,   reklama,   marketing,   promocjaDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.