Dzisiaj jest poniedziałek 30 marca 2020, imieniny: Amelii, Kwiryna, Dobromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17764) SPORT FORUM FIRMY (5467) PRACA (26) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -1oC
Jutropogoda
4 / -2oC
Pojutrzepogoda
5 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Prezydent odwołał się od decyzji o zamknięciu stra ... (2)W konińskim szpitalu kilkanaście osób czeka na wyn ... (5)

Poseł namawia do pracy

Dodano: 11.04.2012 10:24

Poseł Jacek Kwiatkowski z Ruchu Palikota chce zaktywizować do szukania pracy. Mają w tym pomóc szkolenia, którę bezpłatnie organizuje dla zainteresowanych rynkiem pracy.

Z okazji Światowego Dnia Walki z Bezrobociem, koniński poseł pochylił się nad stopą bezrobocia w Koninie i powiecie. Jego zdaniem to jeden z głównych problemów regionu. - Stopa bezrobocia wynosi w Koninie około 15 procent i jest jednym z najwyższych wskaźników w Wielkopolsce – powiedział Jacek Kwiatkowski. - Nie powstają nowe miejsca pracy, a w mieście budują się markety, które wcale nie powodują przyrostu miejsc pracy.

Według parlamentarzysty, na różne sposoby trzeba aktywizować bezrobotnych i poszukujących swego miejsca na rynku pracy. Temu będą służyć kursy organizowane przez biuro poselskie. Zajęcia poprowadzą trenerzy i doradcy zawodowi. Kurs będzie bezpłatny. Wystarczy się zgłosić do biura poselskiego Jacka Kwiatkowskiego. Jak tylko zbierze się grupa zainteresowanych, rozpoczną się zajęcia. - Przewidujemy szkolenie z podstaw wypełniania dokumentów, prowadzenia rozmów z pracodawcami, doradztwa zawodowego – wylicza poseł. - Mam nadzieję, że pomożemy jakiejś grupie ludzi.

  • Poseł namawia do pracy

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Jacek Kwiatkowski,   Ruch Palikota,   praca

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Chce poznać tajniki negocjacji z pracodawcą,ale jeszcze bardziej chce wiedzieć gdzie jest ten pracodawca?Mój pracodawca jest w Holandii ,Niemczech,Wielkiej Brytanii,Hiszpanii,Austrii czy Włoszech i tam wożę taczką cegłę,żwir,sprzątam psie kupy,zabawiam dzieci po godzinach pracy a w czasie wolnym myję się (jak mam siłę) i śpię sześć siedem godzin.Jak pan chce pomóc bezrobotnym ucząc ich rozmowy o pracy?Potrzebna jest znajomość danej pracy na jaka jest aktualnie zapotrzebowanie a nie ględzenie o pracy.Jestem murarzem,spawaczem,sprzątaczka i niania ,a mogę być tapicerem,rzeżnikiem a nawet politykiem jak będą za to ...
Dodano: 11.04.2012 10:49    Przez: ~robol
TO FENOMENALNY POMYSŁ !!!!!!! PANIE POSLE POPIERAM INICJATYWĘ MAM NADZIEJE, ŻE TE SZKOLENIA BĘDĄ W JEZYKACH : NIEMIECKIM , ANGIELSKIM …. BO TAM BEZROBOTNI KONINIACY ZNAJDĄ PRACE . JEŚLI W POLSKIM TO STRATA CZASU!!!!!!!!!!!!
Dodano: 11.04.2012 15:18    Przez: ~ANGOOOL
nie wiem dlaczego ale NUDZI MNIE PAN panie JACKU tymi swoimi agitacjami .........JAKOS PANU NIE WIERZE ........niech mina juz te 3 lata bo wiecej mie sie nie chce czytac tych bzdur
Dodano: 11.04.2012 16:10    Przez: ~agatka
znowu kasa pójdzie na bzdurne szkolenia !!!! a pracy i tak nik nie znajdzie, zamiast wymyślac kolejne szkolenia niech ci koninscy politycy w koncu Inwestorów zacznąc sciągać na nasz teren. nieroby jedne.
Dodano: 11.04.2012 10:53    Przez: ~aco
zalegalizowana trawka to nowe stanowiska pracy...moze tą drogą trzeba iść????????
Dodano: 11.04.2012 15:20    Przez: ~maRysia
Tak przy okazji jakie jest bezrobocie w Koninie i okolicy?Mówi Pan o 15%,a gdy by liczyc tych którzy wyjechali to by było 50% jeżeli nie więcej.Przestańcie pieprzyć TUSOKOMORUSKI i inne spalone koty bo większych łgarzy jak WY świat nie widział.
Dodano: 11.04.2012 11:07    Przez: ~śmiech
Za inwestorów w mieście odpowiada miasto, czyli Urząd czyli koalicja PiS-SLD-KKS. Rząd czy Prezydent RP nie mają nic do tego, mogą wesprzeć samorząd, ale nic więcej.
Dodano: 11.04.2012 14:06    Przez: ~Koniniak
Za bezrobocie odpowiadają złodziejskie rządy po okrągłym meblu amen.Przestań opowiadać jak najęty o samorządach .A teraz to Donek Bronek,Smutny Waldek i Kot smierdzący sztucznym penisem.
Dodano: 11.04.2012 14:28    Przez: ~vc
UCZYĆ „ prowadzenia rozmów z pracodawcami” ??. TYLKO TAKIM SPOSOBEM NIE POWSTANA NOWE STANOWISKA PRACY, MOŻE DLA TYCH TRENERÓW
Dodano: 11.04.2012 11:43    Przez: ~bezrobotny
PROPONUJĘ KŁACZYŃSKIEMU BY NAMAWIAŁ SWOICH PAROBKÓW DO SZUKANIA PRACY BO STANIE JAK KOŁEK POD KRZYŻEM CZY TEŻ MODLENIE SIE DO WYMYŚLONYCH BOŻKÓW NIC IM NIE DA !!!!!!!!
Dodano: 12.04.2012 09:33    Przez: ~FG
Z pustego i Salomon nie nalejea tak na marginesie to praca w koninie jest? jest.!.. bezrobocie jest tworem pazernych prezesów i dyrektorów.... ilu ludzi mogłoby pracować za wypłatę jednego prezesa czy dyrektora?...., pomniejszyc płace dać im np. po 10tys a za reszte zatrudnic ludzi.
Dodano: 11.04.2012 12:24    Przez: ~dyrektorek
Jak narazie to pomagają w likidowaniu miejsc pracy :] Mieszkam w koninie a pracuje w turku, tym co wyjechali za granice wcale się nie dziwie. Na frajerów nie głosuje od 2004 [ By lepiej się nam żyło ] -któregoś słowa.
Dodano: 11.04.2012 12:28    Przez: ~uciekajcie jak się d ...
Panie Kwiatkowski wystarczy pomyslec i tak.Jezeli na terenie miasta potrzeba dwustu pracownikow a chetnych do pracy jest tysiac osob,to chocby pisal podania zlotym atramentem i prowadzil rozmowy kwalifikacyjne w kilku jezykach,to i tak osiemset osob pracy nie dostanie.Co z tego,ze .......jezeli tych miejsc brakuje.Pewnie,ze tych lepiej sie prezentujacych prace dostanie,ale tylko i zawsze tych dwustu.Doradztwo prosze pana jest nie potrzebne i na pokaz.Rob pan cos zeby przybylo miejsc pracy a tu zapewne wyrastaja przyslowiowe schody.Pa.
Dodano: 11.04.2012 12:40    Przez: ~Rycho,Pan Rycho.
Panie Rycho! Niezupełnie tak. Kurs napędzi robotę i pieniądze organizatorom. Pieniądze społeczne. Nasze. A robotę znajdzie tyle samo ludzi co bez kursu. Tylu ludzi ile jest miejsc pracy. Organizację kursów zostawić pracodawcom. Pozdrawiam.
Dodano: 11.04.2012 14:28    Przez: ~Piotr
moze by tak stworzyc koninsko-kolska strefe ekonomiczna ??
Dodano: 11.04.2012 12:57    Przez: ~łukasz
A ja proponuję wynajać cmentarze na naszym terenie do negocjacji dla kumpli Donka Rycha ,Zbycha Grzecha i Mira.Może interes się rozwinie.
Dodano: 11.04.2012 14:42    Przez: ~xz
A jak już się naumiem pisać dokumenty, rozmawiać z pracodawcami, kreować się odpowiednio, to gdzie mam tej pracy szukać, skoro i tak jej nie ma, jak sam pan poseł zauważa na wstępie. Hipokryzja panie pośle...i tyle.
Dodano: 11.04.2012 14:46    Przez: ~Margot
Panie Pośle!Szkoda, że ocenia Pan tak nisko naszą miejscową społeczność. Poza niektórymi bywalcami LM.pl, którzy nawet w tutejszych komentarzach ciskają takimi błędami ortograficznymi i interpunkcyjnymi że aż oczy więdną, myślę że społeczeństwo radzi sobie z wypełnianiem formularzy w PUP. Zgadzam sie z poprzednimi wypowiedziami: Koninianom potrzeba miejsc pracy, a nie szkoleń jak jej szukać. Generalnie chwała za chęć pomocy, ale troszkę nie tędy droga...Skoro, zdaniem obywateli, nasza sytuacja na rynku pracy to wina parlamentarzystów a nie samorzadu (który generalnie zdaniem ludzi chyba za nic nie odpowiada ...