Dzisiaj jest niedziela 27 września 2020, imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18392) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 8oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga. Sezon rozpoczęli wygraną, choć emocji nie ... (0)Więcej turystów niż w ubiegłym roku. Ślesin podsum ... (2)

Piknik patriotyczno - sportowy

Dodano: 16.04.2012 13:02

W ubiegłym roku powstał klub miłośników biegania Klub Biegacza „Aktywni” Konin. Głównymi celami klubu są: propagowanie zdrowego trybu życia, zachęcanie do aktywnego uprawiania sportu, organizacja imprez sportowych.

- Chcielibyśmy także szerzyć wiedzę na temat biegania i korzyści z niego płynących jak np. wzmocnienie systemu odpornościowego, dotlenienie szarych komórek czy szybsza regeneracja po wysiłku - mówi Ireneusz Niewiarowski, senator, biegacz. - w Minionym roku klub wspólnie z Urzędem Miejskim w Koninie oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Koninie zorganizował piknik patriotyczno - sportowy z okazji Dnia Flagi. Podczas pikniku każdy chętny mógł sprawdzić swoją kondycję biorąc udział w teście Coopera, czyli w tzw. próbie wytrzymałościowej, która ma na celu zbadanie poziomu sprawności fizycznej. Test polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu i pomiarze odległości pokonanej przez zawodnika. Podczas pikniku można było także uzyskać porady dotyczące zdrowego żywienia, zmierzyć ciśnienie tętnicze oraz ilość tkanki tłuszczowej.

Test Coopera wykonuje się po jakimś czasie ponownie w celu sprawdzenia jakie są postępy w podnoszeniu kondycji u zawodnika, dlatego 2 maja bieżącego roku odbędzie się kolejny piknik, podczas którego przeprowadzona zostanie próba Coopera. - Poza próbą Coopera chcielibyśmy zorganizować także dwubój lekkoatletyczny – skok w dal i pchnięcie kulą. Atrakcją pikniku będzie także możliwość przejścia szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadzą słuchacze Zespołu Szkół Medycznych w Koninie - mówi senator.

Tegoroczny test Coopera odbędzie się w formie zawodów, w których mogą wziąć udział trzyosobowe reprezentacje różnych grup zawodowych oraz każdy zainteresowany sprawdzeniem swojej kondycji. Grupowe zgłoszenia można przesyłać na adres info@aktywni-konin.pl  do 23 kwietnia 2012 roku. Poza tym chętni mile widziani na stadionie w dniu pikniku, przewidzianego od godz. 10.00 do 15.00.

  • Piknik patriotyczno - sportowy

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piknik,   test Coopera,   stadion PWSZ,   Klub Biegacza Aktywni Konin

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

a nie pchnięcie kulą??;p
Dodano: 16.04.2012 13:33    Przez: ~;)
Panie senatorze a może zajmie się Pan konkretami tj. bezrobocie, padające małe firmy......Populizm jest dobry ale trzeba mieć sumienie.
Dodano: 16.04.2012 14:10    Przez: ~pik
Niewiarek ma sumienie razem z tym organem co mu gazy odchodzą.Nie słuchajcie tego fircyka POpulisty ,on wam nawet stadion lekkoatletyczny zbuduje w Koninie albo gdzie chcecie abyście tylko z nim biegali przed wyborami.Co ty cwaniaku w życiu zrobiłeś?Twoje gospodarstwo -nędza,Bank żywności wspierają dobrzy ludzie nie ty,gdzie włożyłeś swoja jedną złotówkę Pro Publiko Bono?
Dodano: 16.04.2012 16:16    Przez: ~Kłodawiak
Piknik patriotyczno -sportowy? Gdzie tu jest ten patriotyzm?Może się panu senatorowi pomyliły słowa Patriota i Idiota bo odmieniają się tak samo.
Dodano: 16.04.2012 18:30    Przez: ~as

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.