Dzisiaj jest niedziela 15 września 2019, imieniny: Albina, Nikodema, Marii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18738) SPORT FORUM FIRMY (5360) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 16oC
Jutropogoda
14 / 10oC
Pojutrzepogoda
14 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dynia królowała na stołach. Pierwsza Feta z Banią ... (1)Puchar Europy Kadetów dla Egipcjanina. Finał mężcz ... (0)

Kwiaty za wykonanie budżetu

Dodano: 27.06.2012 12:32
- Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu – tak ocenił prezydenta Konina, radny Ryszard Białkowski z PiS. Głosowanie nad absolutorium dla prezydenta wywołało jednak gorącą dyskusję. W rezultacie wszyscy radni zagłosowali „za”.

Wykonanie budżetu Konina za 2011 rok pozytywnie oceniła Regionalna Izba Obrachunkowa i komisja rewizyjna Rady Miasta. Pozytywnie na temat działań Józefa Nowickiego wypowiedział się klub radnych SLD. - To jedno z najważniejszych głosowań w ciągu roku – powiedział Kamil Szadkowski, przewodniczący klubu SLD. - Ten rok upłynął pod znakiem zmian. Prezydent wsłuchiwał się w głosy radnych, był otwarty na uwagi i propozycje przy współtworzeniu budżetu. Prowadził dialog ponadpartyjny. Bywał tam, gdzie był potrzebny. Przed prezydentem wciąż trudne zadania. Wsłuchuje się jednak w głosy różnych środowisk. Mam nadzieję, że sprawowany urząd prezydenta będzie miał ludzki, a nie polityczny wymiar.

Brak działań na rzecz ożywienia inwestycyjnego zarzucił prezydentowi Konina – Piotr Korytkowski, przewodniczący klubu radnych PO. - Strategia rozwoju Konina jest jak konstytucja PRL, piękna ale nieużywana. Jak miasto przygotowało się do prywatyzacji KWB Konin, który przyniesie wzrost bezrobocia w Koninie? – Pytał przewodniczący klubu PO. - Jak wygląda pozyskiwanie funduszy zewnętrznych? Klub PO będzie zadawał tego typu pytanie. Pan jest gospodarzem miasta. Nie zatuszuje tego dobre wykonanie budżetu. Co zamierza pan zrobić aby nasze dzieci i wnuki widziały szansę dla pozostania w Koninie? – Zakończył swoje wystąpienie P. Korytkowski.



Opinia klubu PiS była bardzo krótka.- Posiłkujemy się opinią komisji rewizyjnej i RIO, która pozytywnie zaopiniowała wykonanie budżetu. Klub radnych PiS będzie głosowali zgodnie ze swoim sumieniem – zadeklarowała Zofia Itman, przewodnicząca klubu PiS. O konkrety, czyli lepszą ściągalność podatków, pytała z kolei Monika Kosińska, jedyna radna reprezentująca w radzie Koniński Klub Samorządowy.

W czasie gorącej dyskusji nad absolutorium, Tadeusz Piguła z SLD wyraził swoje wzburzenie stanowiskiem PO. - Co roku znajdujecie dziurę w całym – powiedział do kolegów z PO. - Macie posła, niech pomoże. Bulwary nam tylko zafundowaliście. Macie trzy twarze. Myślałem żeśmy dojrzeli do wspólnego działania. Proszę nie zganiać na prezydenta. To my decydujem,y co proponujemy prezydentowi. Piłeczkę odbił Jan Urbański z PO, który wytłumaczył, że klub radnych PO będzie głosował za udzieleniem absolutorium. - Rozmawiam z mieszkańcami i słyszę, że Józef Nowicki to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu – podsumował te rozważania Ryszard Białkowski z PiS.

- Wszystkie wypowiedzi, czy były miłe, czy mniej miłe, traktuję jako głos, który wskazuje, co powinniśmy zrobić by coś zmieniać – podsumował dyskusję Józef Nowicki, prezydent Konina. - Bez zrozumienia rady, prezydent może zrobić niewiele. Potrzebna jest synergia w postaci włączenia się naszych przedstawicieli w sejmiku i parlamencie. Tam, gdzie występuje współdziałanie, tam efekty będą osiągane.

W rezultacie, wszyscy obecnie na sesji radni, zagłosowali za udzieleniem prezydentowi absolutorium, a potem ustawili się w kolejce do gospodarza miasta, aby pogratulować tego wyniku. 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:sesja absolutoryjna,   prezydent,   rada Miasta,   glosowanie,   RIO,   budżet,   radni

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Ja, jako mieszkanka Konina, jakoś nie widziałam tego czasu zmian, nie wiem czy radni zyją w jakiejś równoleglej rzeczywistości? Nie wiem z kim rozmawiają i kto tak pięknie ocenia Nowickiego, ale z kimkolwiek był nie rozmaiwała to slyszę że naszego Prezydenta nie bylo więcej niż był, a już na pewno nie tam gdzie był najbardziej potrzebny.... żenada
Dodano: 27.06.2012 12:46    Przez: ~zażenowana
Towarzystwo wzajemnej adoracji, my wam przyznamy nagrodę za to a wy nam za to. Co takiego zdziałał ten Prezydent jeżeli przez 80 % kadencji był na zwolnieniu lekarskim?
Dodano: 27.06.2012 14:51    Przez: ~racjonalista
Jak to co, ma nowe zastawki czy coś tam może jeszcze? A że niewiele zrobił? Przecież nie po to go wybraliście, by zmienił to miasto... Energii w takim wieku to można mieć najwyżej na trwanie...Więc trwa! Żenuje mnie natomiast PO (no chyba, że wciąż rozmowy się toczą...)
Dodano: 27.06.2012 15:44    Przez: ~Alicja
Wg radnego Szadkowskiego Konin to kraina zajebistej szczęśliwości. Tylko który Konin?
Dodano: 27.06.2012 15:52    Przez: ~Dobre
Kwiaty dla Prezydenta,widocznie zasłużył i to bez PO koalicji w wykonaniu stołkowego ,,AKTORA".Alleluja i Do Przodu Panie Prezydencie jak mówił pewien klasyk bez podziału na WY i ONI dla dobra mieszkańców.
Dodano: 27.06.2012 12:47    Przez: ~Nie SLD i nie PIS
Nie jesteś anonimowy - gdy odpowiednie osoby będą chciały, mogą Cię spokojnie zidentyfikować i podać do sądu za te stołki
Dodano: 27.06.2012 13:07    Przez: ~Aktor
Nie SLD i nie PIS, ale Kobrzycki, to widać, słychać i czuć.
Dodano: 27.06.2012 13:32    Przez: ~berbelucha
Jak ktoś rząda za poparcie dwóch wiceprezydentów i kilku dyrektorów w urzędzie miasta to chyba mu się należy ksywa STOŁKOWY?
Dodano: 27.06.2012 14:10    Przez: ~taboret PEŁO
Tak SLD i PiS boli, że musieliby kolegów odspawać od stołków ? Niestety, taka jest logika loalicji, że wymaga podzielenia się władzą i odpowiedzialnością, a nie tylko odpowiedzialnością. Mozna spokojnie odbić piłeczkę i zapytać, dlaczego Waszkowiak jest wiceprezydentem ? Przecież PiS może popierać Nowickiego bez brania stanowisk...
Dodano: 27.06.2012 14:38    Przez: ~Koniniak
Póki co, najlepszego układu dobił kandydat na prezydenta Konina Nowicki, oferując dwóm kontrkandydatom z 1 tury (Wilczewski i Waszkowiak) stołki wiceprezydenta w zamian za poparcie - łączyło ich jedno: niechęć do kandydata PO Wiesława Steinke
Dodano: 27.06.2012 18:27    Przez: ~Aktor
I słusznie że wykopali leminga.
Dodano: 27.06.2012 21:47    Przez: ~zaw
Że co?
Dodano: 27.06.2012 22:59    Przez: ~Jaja
Prezydentowi powinni wręczyć nie kwiaty a wieniec na ostatnią drogę miasta Konina. Miasto umiera przez nicnierobienie prezydenta. przyjmowanie przedszkolaków w gabinecie nie uzdrowi umierającego miasta.
Dodano: 27.06.2012 12:53    Przez: ~Orszak_żalobny
Białkowski wszędzie jest czyżby nie miał pracy i jest na bezrobociu. Wszedzie się wkręci ale nic nie działa .Panie B. do pracy - bo młodzi uciekają!. Czyzby pan wszędzie widział interes a to kościół - a to praca - a to urząd— a to społecznie - tylko nikomu pan jeszcze nie pomógł.
Dodano: 27.06.2012 12:58    Przez: ~obserwator
"Rozmawiam z mieszkańcami i słyszę, że Józef Nowicki to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu – podsumował te dyskusję Ryszard Białkowski z PiS." - widać, że koalicja SLD - PiS ma się dobrze; btw. a co na taką wypowiedź powie czołowa plujka PiS - u Kobrzycki?????????
Dodano: 27.06.2012 13:03    Przez: ~Lewski
Zgadzam się z tym wieńcem, ja bym dodal jeszcze krzyzyk na drogę...
Dodano: 27.06.2012 13:10    Przez: ~Mogel
"Macie posła, niech pomoże. Bulwary nam tylko zafundowaliśmy. Macie trzy twarze. Myślałem żeśmy dojrzeli do wspólnego działania. Proszę nie zganiać na prezydenta. To my decydujemy co proponujemy prezydentowi." - Panie radny Piguła, w Koninie od 18 lat rzzi prezydent z SLD, pod waszymi rządami Konin po prostu upada; póki co, miasto musi przygotować tereny inwestycyjne - i niech Pan nie plecie bzdur, że radni PO nic w temacie nie zrobili - w poprzedniej kadencji radny Urbański niejednokrotnie składał wniosek do budżetu o zabezpieczenie odpowiedniej kwoty na przygotowanie terenów inwestycyjnych - Kazimierz Pałasz konsekwentnie je odrzucał. Józef Nowicki nie jest lepszy - najpierw chce budować drugi etap obwodnicy Konina, a dopiero potem zająć się terenami inwestycyjnymi
Dodano: 27.06.2012 13:10    Przez: ~Koniniak
Otóż błąd - pieniądze unijne na drugi etap obwodnicy będą NAJWCZEŚNIEJ w roku 2015, zatem ukończenia inwestycji spodziewać się należy nie wcześniej, niż w 2020 roku - TO MIESZKAŃCOM KONINA PROPONUJE JÓZEF NOWICKI!!!!!!! Poza tym, właściciele gruntów, gdy dowiedzą się o planowanej trasie obwodnicy, znacznie podniosą ceny. Grunty pod inwestycje przygotowywać trzeba JUŻ TERAZ!!!!!!!! Dzisiaj nie jest problemem pozyskanie inwestora (w Środzie Wlkp. fabrykę z 500 nowymi miejscami pracy buduje BASF) - sęk w tym, aby mieć kompetentnych urzędników, którzy porozmawiają z inwestorami, z ambasadorami, z wysokimi urzędnikami, sąk w tym, aby dla potencjalnego inwestora mieć konkretną ofertę terenów i zachęt inwestycyjnych - JÓZEF NOWICKI JEST PREZYDENTEM OD 1,5 ROKU I NIC W TYM TEMACIE NIE ZROBIŁ
Dodano: 27.06.2012 13:20    Przez: ~Koniniak
Fajnie jak radni tak się kochają!Aż sie miło czyta.Oby tak też kochali wyborców.
Dodano: 27.06.2012 13:11    Przez: ~amorek
Jest powiedzenie ! Psy szczekają a karawana jedzie dalej"Tych szczekaczy nikt i nigdy ,nic nie zadowoli.Panie prezydencie dobrze Pan prowadzi.Tak trzymać a niezadowolonych zawsze jest pełno.
Dodano: 27.06.2012 13:15    Przez: ~koniniak
Dziwię się decyzji PO, która zagłosowała za... Nie dziwię się natomist PIS - sojusznikowi i współrządzącemu z SLD. Masakra jakaś
Dodano: 27.06.2012 13:20    Przez: ~osiedlowy
Słaba "dziennikarka", więc i sprawozdanie nie odzwieciedlające rzeczywistości. Nowicki otrzymał wotum zaufania od PO na rok, to zostało wyraźnie przez radnych Korytkowskiego i Urbańskiego powiedziane. Sesji najlepiej słuchać na żywo można to zrobić na stronie konin pl . To co piszą tutaj to kompletnie wypacza przebieg tego absolutorium
Dodano: 27.06.2012 18:38    Przez: ~Oriflame
Zgadzam się!! Nie dobrze jest nie znać kontekstu wypowiedzi... Zresztą radny Piguła nie zrozumiał wypowiedzi radnego Korytkowskiego.
Dodano: 27.06.2012 21:54    Przez: ~Jarek
1 z 4
1234>>