Dzisiaj jest wtorek 20 kwietnia 2021, imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17791) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 8oC
Jutropogoda
14 / 5oC
Pojutrzepogoda
6 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (1)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (9)

Wielkie naprawianie rzek

Dodano: 6.09.2012 07:50
Źródło: LM.pl
Blisko czterysta tysięcy złotych kosztować będzie konserwacja rzeki Kiełbaski na terenie powiatu tureckiego.

Kiełbaska to niewielka rzeka, ale rolnikom m.in. z gminy Brudzew przysporzyła wielkich problemów, kiedy wylewała i doprowadzała do podtopień. Dlatego zdecydowano, że będzie ona „naprawiana”. Od początku było wiadomo, że przedsięwzięcie nie jest proste, ale konieczne. Kiełbaska bowiem ma długość 47 km, z czego 45 km wymaga odnowienia stanu koryta. Zaplanowane prace już się rozpoczęły, ale podczas niedawnego spotkania w Brudzewie przedstawiono plan budżetu WZMiUW na 2013 rok, co pozwoli zaplanować prace na innych ciekach wodnych w powiecie turecki..

Marian Jacolik - dyrektor konińskiego oddziału WZMiUW poinformował, że została stworzona koncepcja obwałowania lewostronnego rzeki Warty aż do granicy z województwem łódzkim.

Fot. Wikipedia

  • Wielkie naprawianie rzek

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Turek,   Brudzew,   powiat turecki,   KiełbaskaDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Wyrzucanie pieniędzy w błoto. A gdzie jest pogłębianie rzek i wykorzystanie , tego na na wały, .Tylko gotowe towary przywozić za pieniądze podatnika .
Dodano: 06.09.2012 08:40    Przez: ~mnhgfdsa
avatar Czy to jest już rzeka czy jeszcze ciek wodny? W Polsce przyjmuje się, że rzekę stanowi ciek o powierzchni dorzecza powyżej 100 km².
Dodano: 06.09.2012 09:07    Przez: noidupazbita
100 kilometrów kwadratowych to tylko 10 X 10. Kiełbaska ze swoimi strumyczkami może mieć ponad 200.
Dodano: 06.09.2012 13:15    Przez: ~912
Skoro Marian Jacolik w tym miesza to wykonawcą będzie na pewno Hydrowat, stary układ nie rdzewieje:)
Dodano: 06.09.2012 10:15    Przez: ~Maniek
Radosna twórczość naprawiaczy trwa. Za publiczne (unijne pieniądze, to też nasze) pieniądze, które są wyrzucane w błoto. Aby poznać efekty naprawiania rzek zapraszam nad Strugę Bawół w gminie Witkowo. w 2010 roku Wycięto i wyrwano z korzeniami wszystko co rosło na skarpach, ciek stał się zwykłym kanałem. Dziś trudno w terenie go wypatrzyć - całkowicie zaróśł pałką, pokrzywą i innym zielskiem. Obecnie jest zupełnie suchy. Jakże może być inaczej, kiedy zupełnie nie funkcjonuje system zastawek. Rolnicy do dziś z pasu technologicznego wyciągają kamienie i korzenie.
Dodano: 06.09.2012 21:17    Przez: ~Leśnik
Tytuł jest zupełnie chybiony. Rzeki nie można naprawić, człowiek rzekę może tylko zepsuć !!! Te wszystkie Regionalne Zarządy Wód czy Zarządy Melioracji UW to beton, który dziś za pieniądze unijne wskrzesza zapyziałe pomysły z poprzedniej epoki. Widziałem materiał na TV Konin i wypowiedzi tych ludzi świadczą o tym, że tkwią gdzieś w latach 70-tych ze swoim sposobem myślenia o rzece i jej otoczeniu. Im rzeka jest bardziej uregulowana, im bardzie jest przekształcona tym powodzie są groźniejsze. Jak zrobią z niej prosty równomiernie pogłębiony kanał to przy dużych opadach naprawdę da popalić. Swoją drogą to jestem ciekaw czy nad rzeką są pola czy łąki ??? Jeśli są łąki to po pogłębieniu rzeki i zatrzymaniu wiosennych wylewów pięknie wyschną. A Wielkopolska nam stepowieje i jak tak będą robić to będzie stepowieć dalej.Warte chcą obwałowywać ??? Jeszcze im mało. Zgroza. Co na to wojewódzki konserwator przyrody ??? Czy oni nie wi ...
Dodano: 07.09.2012 22:23    Przez: ~Bociek Polski

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.