Dzisiaj jest wtorek 22 września 2020, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17973) SPORT FORUM FIRMY (5538) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

Pożar pieca w odlewni na terenie Aluminium Konin. Na miejscu strażacy, kontener proszkowy 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy:

Wypuścili balony z życzeniami

Dodano: 5.12.2012 21:42
Źródło: LM.pl
Na co dzień pomagają innym, dziś sami świętowali. Najpierw w konińskim ratuszu, a potem na placu Wolności odbyły się obchody Dnia Wolontariusza.

Święto wolontariuszy zostało ustanowione przez ONZ 5 grudnia 1986 roku. W Koninie pomagających bezinteresownie osób są ich setki. Działają w fundacjach, hospicjach, schronisku dla zwierząt, harcerstwie, ale również straży pożarnej. – To są ludzie, którzy mają potrzebę wyjścia z domu i zrobienia czegoś dobrego dla innych – mówi Bartosz Jędrzejczak, pełnomocnik ds. organizacji pozarządowych i osób niepełnosprawnych. – Na tle Wielkopolski wypadamy bardzo dobrze jeśli chodzi o wolontariat. Mamy Centrum Wolontariatu, dzięki któremu jesteśmy w sieci ogólnopolskiej.Choć nie szukają poklasku, ich praca została doceniona.  W konińskim ratuszu nagrodzono 17 wyróżniających się wolontariuszy. Wśród nich znaleźli się: Janina Rudnicka-Lewandowska ze Stowarzyszenia Chorych na Czerniaka, Łukasz Osajda, Kinga Drajczak i Magdalena Klimek z Fundacji „Podaj Dalej”, Małgorzata Malesza z LOT „Marina”, Waldemar Bąkowski z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej , Renata Brożyńska z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Mateusz Zalewski i Dorota Szarzyńska z koła wolontariatu w Zespole Szkół Budowlanych, Anna Jagodzińska z III Liceum, Anna Majcherska, Sara Sosnowska, Anna Strzelczyńska i Aleksander Majcherski z Fundacji „Otwarcie”, Zbigniew Nabzdyk i Bożena Kubicka z Towarzystwa Inicjatyw Obywatelskich oraz Katarzyna Gąsiorek ze Stowarzyszenia Domów Pomocy Społecznej „Pomoc”.

Po uroczystości, wszyscy przeszli na plac Wolności, gdzie Młodzieżowy Dom Kultury przygotował mnóstwo atrakcji dla wolontariuszy. Jedną z nich było mikołajkowe życzenie, które przyczepione do balonów poszybowało do nieba.
 • Wypuścili balony z życzeniami
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

czy to jest ekologiczne?
Dodano: 05.12.2012 22:33    Przez: ~normalny
Moje gratulacje!!! Kinga i Magdalena to wolontariuszki związane z naszą szkołą. Batory jest z Was dumny:)„Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela.” Jan Paweł II Z tej okazji życzę wszystkim wolontariuszom, dużo entuzjazmu, wytrwałości i niesłabnącej wiary, że to co robią ma sens! Myślami byłam z Wami.
Dodano: 05.12.2012 22:37    Przez: ~Beata R z Batorego
Co jak co , ale Pan Bartłomiej doskonale wie jak cenny jest WOLONTARIAT ... Wolontariatem zdołał się wybić aż do URZĘDU .
Dodano: 06.12.2012 00:31    Przez: ~BRAWO
widac jak dobrze go znasz on ma na imie Bartosz
Dodano: 06.12.2012 09:01    Przez: ~ig
Taka jest nasza ludzkość musimy zaśmiecić balonami przyrodę żeby coś uczcić ale sprawa jest szczytna
Dodano: 06.12.2012 08:45    Przez: ~wawa
zasługi trafne ! ale dla czego w tak prostacki sposob ! moze opony podpalic ! GDZIE CI CO TAK MOWIA O EKOLOGI I SRODOWISKU NATURALNYM !
Dodano: 06.12.2012 10:56    Przez: ~XXIw A TYLE SIE PISZE ...
a nasi urzedasy tyle si wspinaja o czyste srodowisko ! JEDNO ZAPRZECZA .................. A MOZE NIE WIEDZA O CO KAMAN !~/???/
Dodano: 06.12.2012 21:48    Przez: ~kidnaper
Jeżli kondomy nadmuchano. to w ziemi długo nie będą, zostaną przez ziemie zutylizowane, cienkie gumki szybko przeradzają sie w nawóz.
Dodano: 07.12.2012 02:32    Przez: ~eko
Starostwo Powiatowe powinno uczyć się od miasta jak współpacować z organizacjami pozarządowymi oraz w jaki sposób świętować Międzynarodowy Dzień Wolontariusza!!! cieszymy się tym świętem ale tylko w swoich siedzibach. Pani Romualdo proszę się ruszyć z tego ciepłego biureczka, organizacje pracują w terenie a nie w biurach, Bartek pochodzi z organizacji i dobrze zna nasze środowisko!! wie jak współpracować, brawo za inicjatywę!!
Dodano: 07.12.2012 08:07    Przez: ~wolontariusze z Powia ...

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.