Skocz do zawartości
LM.plWiadomościWypuścili balony z życzeniami

Wypuścili balony z życzeniami

Dodano: , Żródło: LM.pl
Wypuścili balony z życzeniami
Na co dzień pomagają innym, dziś sami świętowali. Najpierw w konińskim ratuszu, a potem na placu Wolności odbyły się obchody Dnia Wolontariusza.
Na co dzień pomagają innym, dziś sami świętowali. Najpierw w konińskim ratuszu, a potem na placu Wolności odbyły się obchody Dnia Wolontariusza.

Święto wolontariuszy zostało ustanowione przez ONZ 5 grudnia 1986 roku. W Koninie pomagających bezinteresownie osób są ich setki. Działają w fundacjach, hospicjach, schronisku dla zwierząt, harcerstwie, ale również straży pożarnej. – To są ludzie, którzy mają potrzebę wyjścia z domu i zrobienia czegoś dobrego dla innych – mówi Bartosz Jędrzejczak, pełnomocnik ds. organizacji pozarządowych i osób niepełnosprawnych. – Na tle Wielkopolski wypadamy bardzo dobrze jeśli chodzi o wolontariat. Mamy Centrum Wolontariatu, dzięki któremu jesteśmy w sieci ogólnopolskiej.Choć nie szukają poklasku, ich praca została doceniona.  W konińskim ratuszu nagrodzono 17 wyróżniających się wolontariuszy. Wśród nich znaleźli się: Janina Rudnicka-Lewandowska ze Stowarzyszenia Chorych na Czerniaka, Łukasz Osajda, Kinga Drajczak i Magdalena Klimek z Fundacji „Podaj Dalej”, Małgorzata Malesza z LOT „Marina”, Waldemar Bąkowski z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej , Renata Brożyńska z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Mateusz Zalewski i Dorota Szarzyńska z koła wolontariatu w Zespole Szkół Budowlanych, Anna Jagodzińska z III Liceum, Anna Majcherska, Sara Sosnowska, Anna Strzelczyńska i Aleksander Majcherski z Fundacji „Otwarcie”, Zbigniew Nabzdyk i Bożena Kubicka z Towarzystwa Inicjatyw Obywatelskich oraz Katarzyna Gąsiorek ze Stowarzyszenia Domów Pomocy Społecznej „Pomoc”.

Po uroczystości, wszyscy przeszli na plac Wolności, gdzie Młodzieżowy Dom Kultury przygotował mnóstwo atrakcji dla wolontariuszy. Jedną z nich było mikołajkowe życzenie, które przyczepione do balonów poszybowało do nieba.
Wypuścili balony z życzeniami
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole