Dzisiaj jest piątek 10 lipca 2020, imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17733) SPORT FORUM FIRMY (5508) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 16oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rewitalizacja parku w Turku. To miejsce będzie nie ... (0)Wierzbinek. Pożar przyczepy ze słomą na drodze woj ... (3)

Wilków rządzi

Dodano: 10.12.2012 15:13

Do grona prezydentów Konina: Józefa Nowickiego i Marka Waszkowiak dołączył Sławomir Lorek, kolejny mieszkaniec osiedla Wilków. - Wszyscy z Wilkowa – podsumował prezentację nowego zastępcy do spraw społecznych, Józef Nowicki.

Sławomir Lorek, dotychczasowy dyrektor II Liceum w Koninie, formalnie od 11 grudnia przejmie obowiązki zastępcy prezydenta od oświaty i spraw społecznych. To efekt umowy koalicyjnej zawartej między SLD a PO. Odwołany z tej funkcji Dariusz Wilczewski jest na wypowiedzeniu, bez obowiązku świadczenia pracy w urzędzie.

- Sławomir Lorek będzie zajmował się sprawami oświaty, kultury, sprawami społecznymi, opieki społecznej, a więc ten zakres jest bardzo szeroki – charakteryzował „działkę” nowego zastępcy Józef Nowicki. - Na pewno podczas pełnienia tego urzędu będą mocno ważyły się sprawy związane z oświatą.

W II Liceum, odchodzącego Sławomira Lorka zastąpi dotychczasowa zastępczyni Linda Wisialska, które będzie pełniła obowiązki dyrektora do końca sierpnia 2013 roku. Wiosną przyszłego roku zostanie ogłoszony konkurs na dyrektora liceum. Powołanie przekazała nowej pani dyrektor - Urszula Miłosz- Michalkiewicz, kierownik Wydziału Oświaty. Sprawy formalne zostały więc uporządkowane i od 11 grudnia Sławomir Lorek przystępuje do pracy w gabinecie sąsiadującym z drugim zastępcą prezydenta - Markiem Waszkowiakiem.

- Chciałbym wspomagać prezydenta Nowickiego w zarządzaniu tym obszarem, tym trudnym obszarem, dotyczącym oświaty i nie tylko – zadeklarował na wstępie świeżo upieczony zastępca prezydenta. – Chciałbym abyśmy o oświacie i edukacji w Koninie mówili trochę inaczej, nie tylko, że jest to koszt i zapis w budżecie, ale także, że jest to inwestycja a w przyszłość, naszą przyszłość.

  • Wszyscy z Wilkowa
  • DSC08271
  • DSC08274
  • DSC08279
  • DSC08281
  • DSC08286

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Oj będzie się działo w WILKOWIE , wszyscy będą mieli pracę
Dodano: 10.12.2012 15:18    Przez: ~konik
Bratanie sie z pseudo partia kolesi rozkradajacych kraj gdy zwyciąstwo zawdzięcza przeciwnikom PO i zwolennikom nie dopuszczenia ich do koryta; komuchy pokazuja że nie potrafia wyciągać logicznych wniosków liczy sie kręcenie lodów.
Dodano: 10.12.2012 16:48    Przez: ~Dominik
avatar PILNE! Dzisiaj w Warszawie zamordowano Krzysztofa Zalewskiego, eksperta lotniczego badającego katastrofę smoleńską - dowiedział się portal Niezależna.pl.Krzysztof Zalewski był ekspertem lotniczym, którym wielokrotnie wypowiadał się na temat katastrofy smoleńskiej, m.in. na łamach mediów. Był również jednym z bohaterów filmu "10.04.10" Anity Gargas. Krytykował raporty komisji MAK i komisji Jerzego Millera.
Dodano: 11.12.2012 00:23    Przez: Tomasz Kobrzycki
człowieku i co ztego? Wiadomo co sugerujesz ale czy znasz już wyniki śledztwa?Czy wiesz jaka była przyczyna śmierci?Jakiekolwiek wyroki feruj po udowodnieniu winy .Oczywiście ty w swoim szaleństwie już dawno znalazłeś winnych i gdyby można to byś ich unicestwił.Ty i ludzie tobie podobni do wszystkiego dopasowujecie swoje teorie a jesli fakty do nich nie pasują to tym gorzej dla faktów.Jesteście naprawdę niebezpieczni w swoim szaleństwie ale całe szczęscie nigdy nie będziecie mieć szansy decydować o losach społeczeństwa. Ludzie pomimo ciękiej sytuacji mają jeszcze resztki instynktu samozachowawczego i nie dopuszczą was do władzy. Pozostaje wam szczekanie i plucie na wszystko.Niebezpieczne jednak jest nawoływanie do rozruchów i myśle ,że to juz podpada pod paragraf
Dodano: 11.12.2012 09:25    Przez: ~stary
avatar Niczego nie sugeruje, PO prostu to jest już 16 -a ofiara( po stronie prawdy) seryjnego zabójcy i samobójcy , związana ze Smoleńskiem. Ciekawe dlaczego seryjny samobójca ,i zabójca nie wybiera osób które brały udział w komisji komisji Millera ( po stronie kłamstwa).
Dodano: 11.12.2012 09:51    Przez: Tomasz Kobrzycki
avatar Kobrzycki odpowiedź na twoje pytanie jest banalnie prosta. W zamach smoleński wierzy głośna garstka niezrównoważonych oszołomów którym przydupasy Kaczyńskiego zrobili pranie mózgu. W ludziach tych rozbudza się lęki i zagrożenia. Wmawia im że zagrażają nam Rosjanie, Niemcy, Żydzi, Pederaści a nawet Miłośnicy Rzadkich Grzebieni. W takim stanie psychicznym odsetek zabójstw i samobójstw jest statystycznie najwyższy. Jedyny plus z tego to to że poziom obłędu w kraju się obniża.
Dodano: 11.12.2012 11:08    Przez: noidupazbita
avatar Odnośnie twojego wezwania na masz 13 grudnia. TO JEST WŁAŚNIE MENTALNOŚĆ PIS. CI KTÓRZY STAN WOJENNY PRZESIEDZIELI W DOMU GŁASKAJĄC KOTA TERAZ BĘDĄ URZĄDZAĆ WIECE I GLORYFIKOWAĆ TĄ ZBRODNIĘ NA NARODZIE. Ciekawe na temat stanu wojennego w tym kraju mają najwięcej do powiedzenia ci którzy wówczas nic w niej nie znaczyli. Kaczyński który nawet nie zauważył wybuchu stanu wojennego. Szereg utrwalaczy władzy ludowej którzy wówczas nosili PZPR-owskie legitymacje : Kryże, Jasiński, Karski, Wasserman, Łopiński, Kostrzewski, Urbański, Kurowski dziś są prominentami PIS. Ludzie ci brali bezpośredni udział w internowaniu opozycji, ferowali sądowe zbrodnie a teraz piszą od nowa historię. Utrwalacze władzy ludowej dziś zamiast fanatyzmu komunistycznego wyznają kościelny i jadą tam powspominać dawne czasy.
Dodano: 11.12.2012 11:52    Przez: noidupazbita
avatar Buachcha. Jak widac najwicej do powiedzenia w sprawie stanu wojennego ma SB-cie potomstwo , gnity tobie podobne,ale na szczęscie sa archiwa kórych twoi rodzice i dziadkowie nie zdołali zniszczyć.A co do tych tzw internowanych jak TW ,,Bolek'' to wybrany przez was szef IPN publikuje ile ,,Bolek'' chlał wódy ,jadł szynki i słodyczy. Ja w tym samym czasie w ,,internacie'' jadłem śledzie z kaszą o piwie , wódzie czy szampanie jak u ,,Bolka'' i innych SB-ch świń nawet nikt nie marzył , książka i spacerniak a nawet ciepły sweter było u nas prawdziwych działaczy luksusem.Nie czytasz nawet tego co twoi panowie wydają. Przeczytaj sobie,,"Kryptonim 333. Internowanie Lecha Wałęsy w raportach funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu"'' Ale co ty taka POsowiecka gnida może o tym wiedzieć.
Dodano: 11.12.2012 12:12    Przez: Tomasz Kobrzycki
nie oglądaj już więcej Bonda ani innych tego typu bzdur bo ci sie od tego miesza w głowie
Dodano: 11.12.2012 12:18    Przez: ~stary
Z TEGO BEŁKOTU KOBRZYCKEIGO WIDAĆ JEDYNIE ŻE NAWET JĘZYK POLSKI JEST DLA NIEGO OBCY
Dodano: 11.12.2012 12:18    Przez: ~PISOPATA
avatar No tak nic się nie stało , nigdy nie było ani morderstwa polskich oficerów w Katyniu , ani morderstwa polskich elit z Prezydentem na czele w Smoleńsku, Na szczęście takich POsowieckich gnid jest coraz mniej ,40% Polaków doskonałe wie iż to był zamach a 67% rząda miedzynarodowej komisji .Rozumiem iż prawie 70% Polaków zamkniecie w psychuszce .
Dodano: 11.12.2012 12:21    Przez: Tomasz Kobrzycki
AGENCIE O PSEUDONIMIE KOBRZYCKI PODAJ PSEUDONIM TWOJEGO AGENTA PROWADZĄCEGO?
Dodano: 11.12.2012 12:22    Przez: ~AGENCIE O PSEUDONIMIE ...
AGENCIE O PSEUDONIMIE KOBRZYCKI PODAJ PSEUDONIM TWOJEGO AGENTA PROWADZĄCEGO?
Dodano: 11.12.2012 12:22    Przez: ~AGENCIE O PSEUDONIMIE ...
TW Kobrzycki mgła smoleńska wam zaszkodziła
Dodano: 11.12.2012 12:30    Przez: ~TW Aktor
skąd ty chłopie wytrzasnąłeś te liczby? To już tak daleko posuneła sie u ciebie paranoja ,że marzenia bierzesz za rzeczywistość?A słowo '' żąda''pisze się w ten sposób. Zapewne rządza rządzenia jest u ciebie tak silna ,że tylko taka forma tego słowa jest ci znana. A żeby nie było niedomówieńi podejrzeń.W czasie stanu wojennego też kilkakrotnie miałem wątpliwą przyjemność poczuć co to zomowska pałka.
Dodano: 11.12.2012 12:48    Przez: ~stary
avatar NAWET NIE ZNACIE WŁASNYCH SONDAŻY KTÓRE SAMI ROBICIE ,CO ZA IDIOCI.''01.11.2012 09:04 4Sondaż. Ilu Polaków wierzy w "zamach smoleński"?Według najnowszego sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24 prawie 36 proc. Polaków wierzy, iż w Smoleńsku doszło do zamachu.Nowy sondaż: 63 proc. badanych chce komisji międzynarodowej ws. katastrofy smoleńskiejokoło miesiąca temu, opublikowane przez: wiadomosci.gazeta.plZdjęcie PO ma 4 punkty procentowe przewagi nad PiS w najnowszym sondażu Millward Brown dla TVN24. Respondentów pytano o przyczyny katastrofy smoleńskiej: 36 proc. uznało, że był nią zamach. ''
Dodano: 11.12.2012 13:15    Przez: Tomasz Kobrzycki
z sondażami kolego to jest tak..Zależy kto pyta ,kogo pyta i jak jest sformuowane pytanie..Poza tym powołując się na twojego guru sondaże są zakłamane tendencyjne i zmanipulowane.Oczywiście poza tymi ,które pasują do hipotez PIS-u.A wybory i tak zweryfikują wasze marzenia i znów będziecie śpiewać na melodię czewonych gitar "już za cztery lata wybory a wtedy to już napewno wygramy".Człowieku obudż się zacznij coś robić pożytecznego bo z tej mąki chleba nie będzie tylko zakalec.No chyba że płacą ci za to .Przynajmniej postaraj sie używać języka łagodniejszego bo to co robisz przysparza ci tylko wrogów.
Dodano: 11.12.2012 15:05    Przez: ~stary
avatar Widzisz ,mnie partie nie obchodzą ,ja jestem za prawdą oparta na faktach.I jestem za ludźmi którzy nie przeszkadzają prowadzić mi interesy, dbają o dobro moich współobywateli aby mogli kupować moje towary i usługi . Chce bym równo był traktowany z biznesem obcym.Chce by Polacy odzyskali w końcu niepodległość a siedzieli w biedzie pod rosyjskim i niemieckim butem.Chce by młodzi wykształceni Polacy pracowali we własnym kraju ,tu robili biznesy a nie w niemieckich oborach przy gnoju,Chce aby działały szpitale, szkoły ,kolej ,poczta,chce by złodziej miejsce było w wiezieniu a nie w telewizji u Lisa ,chce by samorządowcy byli uczciwi nie wykupywali za grosze pół miasta a stadiony przerabiali na markety ,chce by nie kręcono lodów, nie zadłużano moich wnyków na biliony zł itd. itd .itd.A to mi może zapewnić mi tylko jedna partia Prawo i Sprawiedliwość.A skąd to wiem bo podczas ich rządów i Pana Olszewskiego zaczął panować porządek.
Dodano: 11.12.2012 17:15    Przez: Tomasz Kobrzycki
Czytam to i nie moge uwierzyć.Przecież to co piszesz to prawie wierny przedruk z Marksa. Kolego ty naprawde wierzysz w to co piszesz bo inaczej chyba byś się na to nie zdobył.Szklane domy ,utopia -to już "przerabialim" .Przyznaję hasła słuszne ,szczytne.Ale cóż z tego.Nie do zrealizowania przez żadna z opcji.Panowie Olszewski i Kaczyński jedyne co zrobili to skłócili Polaków ze sobą a polityka zagraniczna prowadziła do całkowitej izolacji.Gdyby nie daj Boże mili możliwość rządzić dłużej to bylibyśmy dziś sojusznikami Białorusi.Podejrzewam ,że prowadzisz jakiś mały sklep i całe zło widzisz w wielkich marketach .Ale tak to już jest że wielki biznes wypiera mały.Wszędzie na całym świecie.
Dodano: 12.12.2012 12:23    Przez: ~stary
hehe wyluzuj ziom
Dodano: 12.12.2012 19:57    Przez: ~
Nie wierzę, żeby to ostatnie zdanie wypowiedział Pan Sławek. Przecież to jakiś bełkot!!!
Dodano: 10.12.2012 15:20    Przez: ~luc
To sobie posłuchaj, dokładnie tak mówi pan Sławek!I do tego jeszcze pani ciosana! To dopiero piękna, sensowna wypowiedź pani super speawiedliwej.
Dodano: 10.12.2012 16:54    Przez: ~ha ha
nie oglądałem wypowiedzi na filmie, a teraz redakcja zmieniła tekst, bo pierwotnie był to bełkot
Dodano: 11.12.2012 12:18    Przez: ~luc
Gdyby sie tylko Wilku przeprowadził na wilków to nie doszłoby do złamania jego kariery
Dodano: 10.12.2012 15:25    Przez: ~tak mi sie wydaje
avatar Gejowskie małżeństwo między PO a SLD zostało więc w mieście zawarte, zapraszam więc wszystkich którzy oczywiście mogą na marsz 13 grudnia do WARSZAWY , jest koniec roku wyluzujcie weźcie sobie wolne , zróbcie coś dla siebie i innych.Może ktoś myśli i uważają iż marsze takie nie mają sensu.W obecnej sytuacji nie ma innej drogi by poprawić swoja sytuację i swój byt, elyty gardzą ludem, głosy w wyborach liczą Rosjanie na swoich serwerach ,naród jest w dużej mierze zidiociały, zmanipulowany i zdegenerowany.Zdrowa jego tkanka musi wziąć to na siebie i wygonić lokatorów z Belwederu,kancelarii premiera i parlamentu.Trzeba więc brać udział w takich właśnie marszach za którymś razem to się powiedzie.To nie jest nic nadzwyczajnego , tak naród zrobił w ostatnim czasie na Islandii czy Rumunii.Wybory nie są jedyna forma wyłaniania demokratycznej władzy, demokracja uliczna jest im równoważna , o czym świadczy powadzenie tego działania właśnie na I ...
Dodano: 10.12.2012 15:47    Przez: Tomasz Kobrzycki
Od gadania i demegogii (do tego tak niskich lotów) nikt mi chleba nie dał i nie da. I Ty Tomaszu również nie.
Dodano: 10.12.2012 16:04    Przez: ~pracownik
Kobrzycki, już nie wiem, o co się dla ciebie modlić... rozumu ci brakuje, zdrowia brakuje, wiary brakuje.
Dodano: 10.12.2012 17:17    Przez: ~koniniak
Do redakcj zlikwidujcie wypowiedzi nie na temat Tomasza Kobrzyckiego namawiającego do ataku szeżenia nienawiści na władzę ni w tym celu chyba jes ten portal
Dodano: 11.12.2012 08:00    Przez: ~J.J.
avatar A swoja drogą co w ramach wiana zostanie pierwsze zlikwidowane i rozkradzione, szpital, któraś ze szkół czy przedszkole, przyjmuje zakłady.
Dodano: 10.12.2012 15:58    Przez: Tomasz Kobrzycki
Kobrzycki to bardzo chory człowiek nienawiść do innych i jego głupota doprowadzą do obłędu za wczasu trzeba przygotować kaftan bezpieczeństwa
Dodano: 11.12.2012 14:37    Przez: ~mieszkaniec konina
Jedynie to pana Kobrzyckiego tu można z sensem poczytać, reszta to stary Ubecko-lemingowy bełkot.
Dodano: 11.12.2012 17:27    Przez: ~anty ubek
no to już dla absolwentów znajomków i rodziny mieszkania się znajdą szkoda ze dla zwykłych ludzi nie i kolejka oczekujących się przeciągnie
Dodano: 10.12.2012 16:49    Przez: ~kowalski
Jednym słowem "watacha wilków"
Dodano: 10.12.2012 17:37    Przez: ~olek
Towarzystwo wzajemnej adoracji.Ten Lorek od dluzszego czasu ma parcie na szklo.Czas pokaze czy sie " pokaleczy".
Dodano: 10.12.2012 17:43    Przez: ~ciekawski.
Tylko,żeby Wilków nie przedziżgnął się w WILKOWYJE, DUŻO JUŻ NIE BRAKUJE.
Dodano: 10.12.2012 18:12    Przez: ~As
A co z Waszkowiakiem? Kto go zastąpi? Kto wprowadzi Nuvarro na salony?
Dodano: 10.12.2012 18:17    Przez: ~Kandydat
1 z 4
1234>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.