Dzisiaj jest sobota 21 września 2019, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19303) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 10oC
Jutropogoda
19 / 13oC
Pojutrzepogoda
19 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zajezdnia autobusowa MZK była otwarta dla p ... (0)Wykorzystali wszystko, co mieli. Wyjazdowa wygrana ... (0)

Bezrobocie według posła

Dodano: 2.04.2013 13:55

Poseł Jacek Kwiatkowski z Ruchu Palikota rozlicza Konin i powiat koniński z bezrobocia. Do prezydenta i starosty skierował list otwarty w tej sprawie.

Konin i powiat koniński posiadają obecnie jedną z najwyższych stóp bezrobocia w Wielkopolsce – od takiego stwierdzenia rozpoczął swój list Jacek Kwiatkowski. - W celu przypomnienia podam, że stopa według Głównego Urzędu Statystycznego na koniec lutego 2013 roku dla naszego miasta wynosiła pięć tysięcy czterysta osób bezrobotnych (14,6 proc.), a dla powiatu konińskiego dziewięć tysięcy dwieście osób bezrobotnych (20,1 proc.), zaznaczam, iż średnia stopa w Wielkopolsce to 10,9 proc. Nie da się nie zauważyć, że mamy problem z bezrobociem. Brak nowych miejsc pracy, likwidujące się mikro i małe przedsiębiorstwa, brak realnych ofert pracy ze strony Powiatowego Urzędu Pracy w Koninie oraz pozorowane działania aktywizacji zawodowej ze strony Państwa urzędników powodują, że wszyscy obserwujemy z niepokojem rosnące bezrobocie, a co za tym idzie, wzrastające niezadowolenie społeczne. Wszyscy widzimy zmiany w kompleksie paliwowo - energetycznym i zagwarantowane zatrudnienie, których termin dobiega końca w sektorze górnictwa odkrywkowego  Z uwagi na fakt, iż minął już półmetek obecnych kadencji, sądzę, że możecie Państwo już się pochwalić działaniami na rzecz zmniejszenia bezrobocia ze wskazaniem sytuacji przed rozpoczęciem obecnej kadencji i na koniec roku 2012. Proszę o przedstawienie Państwa programu gospodarczego, który wpłynie na zmniejszenie się bezrobocia w Koninie. Jakie rozmowy i działania podjęto z nowym właścicielem Kopalni Węgla Brunatnego Konin? Jak wygląda współpraca na linii Urząd Miejski - Starostwo Powiatowe w zakresie redukcji bezrobocia? - Pyta poseł i zapewne oczekuje na odpowiedź władz samorządowych.

 

 

  • Bezrobocie według posła

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

?{}CZEMU NIE MOżNa KUPIĆ BIOPALIW DO SAMOCHODU W KONINIE? PYTAM SIĘ GDZIE JEST BIO-sto ze stacji z orzełkiem zwana "El POBLISKo" pytam się ! Z nieoficjalnych źródeł wiem ze nie będzie już w ogóle...
Dodano: 02.04.2013 18:49    Przez: ~naszą enerGię ?{}!
Po cholerę nam Straż Miejska .Jest Policja wiec wystarczy .A nie tylko prezydent z komendantem nagonke robią na kierowców Konina .I motywują Straż do zwiększenia nałożonych mandatów bo chłopaki nie dostaną premii za wypracowane mandaty.Wyręczają tylko policję .....to samo Policja również moze robic ........Zlikwidować w trybie natychmiastowym!!!! Juz dawno powinno byc to zrobione!!!!
Dodano: 02.04.2013 19:05    Przez: ~kierowca
Po co wypisujemy takie wpisy? Nic tym nie da się załatwić ,my ich wybieramy ,im płacimy ,a oni tylko robią wszystko by mieć nasze poparcie i pieniądze. Polityka nie jest opłacalna jak to jest w bogatych krajach(wysoko uprzemysłowionych).Tu trzeba płacić jak za modeling z reklamą. Pozdrowienia.
Dodano: 02.04.2013 21:17    Przez: ~Kajratyn
Ludziska wejdźcie na stronę sejmu, wyszukajcie posłów ziemi konińskiej i sprawdźcie co robią. Pan poseł Kwiatkowski bodaj dwa razy zainteresował się Koninem: szpitalem i dworcem. O niebo przebija go Hofman, ten nie robi kompletnie nic. W sprawie takiej sprzedaży KWB odezwali się wyłącznie posłowie SLD. Zobaczcie o jakie bzdury interpelują ci z PO. Obiecuję, że pojawię się na każdym spotkaniu przedwyborczym i zadam to pytanie przed natępnymi wyborami: "Co zrobiliście na rzecz miasta i regionu". Rozliczymy was bójcie się już teraz. Tylko okręgi jednomandatowe patrz: Zmieleni.pl
Dodano: 02.04.2013 21:29    Przez: ~Wyborca
Waldek, tylko nie popuść ;-P
Dodano: 02.04.2013 21:38    Przez: ~hehehe
Konin ma jakiegoś posła z SLD? A poza tym poseł z SLD pyta o KWB? Mam przypomnieć kto łapy w tej prywatyzacji maczał? Kto zastąpił ministra D. Marca w 2005 bo był niewygodny, kiedy należało rozliczyć umowę prywatyzacyjna PAK?
Dodano: 02.04.2013 22:05    Przez: ~Werner pamiętliwy
ŚMIECH NA SALI CO POSEŁ KWIATKOWSKI ZROBIŁ DLA KONINA W WARSZAWIE CO WYWALCZYŁ????????????????????????? POSŁA WYBIERA SIE PO TO ŻEBY DZIAŁAŁ TAM NA GÓRZE DLA NAS NA DOLE KRYTYKOWAĆ JEST ŁATWO ??????????????????????????????????? PANU MATUSZEWSKIEMU DZIĘKUJEMY TEŻ JEST Z RUCHU PALIKOTA
Dodano: 02.04.2013 22:36    Przez: ~MARKUS
znowu ten poseł i narzekania na niego mają rację
Dodano: 02.04.2013 22:40    Przez: ~weee
Może i Kwiatkowski nic nie zrobił, może tylko pozoruje działania, ale do jasnej pogódki, nie zaprzeczycie, że bezrobocie w Koninie i powiecie rośnie w zastraszającym tempie, a pracy żadnej sensownej nie ma. Pomijam posady dla emerytowanych pedagożek. Pracy nie ma i nie będzie. Nie liczcie na prezydenta Nowickiego i starostę Waszak. Oni mają was wszystkich, wiecie gdzie. Siedzą ze złożonymi do modlitwy rączkami, buzie w ciup, mądre miny, gładkie słowa i nic, NIC nie robią. Jedyne wyjście to czym prędzej wyjeżdżać z tej zapyziałej dziury bez żadnych perspektyw rozwoju, rządzonej przez kumotrów i nieudaczników. Źle może być wszędzie, ale gorzej tylko w Koninie. O takim Koninie pan marzył, panie prezydencie? Taki powiat chciała pani widzieć, pani starosto? To wy odpowiadacie za wszystkich tych ludzi bez pracy i szans na godne życie. Oni są wasi.
Dodano: 02.04.2013 23:31    Przez: ~Murano
I bezrobocie od głupich zapytań ma się zmniejszyć?. Niech się weźmie poseł do roboty i ściągnie jakiegoś inwestora, a nie robi szum wokół siebie
Dodano: 03.04.2013 09:34    Przez: ~rzeczowy
kwiatek kiedys byles spoko , dzisiaj sie zeszmaciles , jednak polityka to szambo ktore umoczy kazdego
Dodano: 03.04.2013 03:19    Przez: ~hehe
Dla zarzadu miasta jest lepiej cicho siedzieć i współpracować z Solorzem bo ma problem prezydent że dopuścił na terenie powiatu konina sprzedaż kopalni KWB za marne grosze a kopalnia warta miliardy.Nawet nie próbował przeciwstawić sie sprzedaży kopalni i co teraz zrobić z setkami ludzi którzy zaraz stracą pracę.Tak tylko robi sprzedawczyk miasta.Prezydent ma świadomość że pogłebił bezrobocie w Koninie ale ma to w d...ie i wszystkich mieszkańców powiatu Konin.Dzięki władzom Konina mamy taki Konin, gdzie pracy jest i bedzie coraz mniej.
Dodano: 03.04.2013 07:30    Przez: ~górnik
Popieram za straż miejska i tą "firemkę" , która chce wyssać pieniądze za promocje z miasta i nikt nie potrafi się z tego wytłumaczyć. Kontrole są potrzebne, żeby nie żyli urzędasy w bezprawiu i złodziejstwie. Kraść każdy chyba potrafi ale nawet do tego wam łba brakuje. Już nie wspomnąć o rządzeniu miastem. Wyciskać syfy do końca, niech nie myślą, że na wszystko można oko przymykać...