Dzisiaj jest niedziela 25 lipca 2021, imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15677) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (77) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 21oC
Jutropogoda
24 / 20oC
Pojutrzepogoda
24 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
#RazemDlaCypisa. Charytatywny Piknik Hiphopowy w p ... (2)Dorośli żeglarze na łódkach dla dzieci. Regaty na ... (0)

Cykliści lubią maj

Dodano: 21.05.2013 21:46

Z Konina wyruszył rajd pod hasłem "Tam, gdzie konwalie ...." - ocalić od zapomnienia, zorganizowany przez sekcję turystyki rowerowej CIKLO. 

Jak tylko majowe kwiatki zakwitły, rowerzyści ruszyli szlakiem osadnictwa olęderskigo opisanego w książce Zdzisława Kulawinka. Trasa to w sumie 65 kilometrów. Pierwszym miejscem postojowym jest zapomniany ale urokliwy bo wśród kwitnących bzów i konwalii, cmentarz ewangelicki w Święci .Tam Eugenia Sznycer opowiedziała gościom o nekropolii. Kolejnym przystankiem było miejsce pamięci w Grabowej, jeden z uczestników wykazał się dużą znajomością tematu powstania Styczniowego, przekazując rajdowcom posiadaną wiedzę.

W końcu Grodziec i spalony w 2002 roku kościół. Do uczestników dołącza ks. Waldemara Wunsza, który opowiedział o osadnictwie olęderskim, historii kościoła na tych terenach. Przed uczestnikami jeszcze droga, a właściwie bezdroża do Starego Borowca, który przed II wojną światową w większości zamieszkany był przez ludność pochodzenia niemieckiego. W pobliżu zniszczonej szkoły, która służyła również jako dom modlitwy, przy ognisku, uczestnicy rajdu snuli ciekawe opowieści, autor podpisywał książkę, a państwo Kaczmarkowie dla zgłodniałych przygotowali coś na ząb .

Jeszcze chwila zadumy na pobliskim cmentarzu porośniętym kwitnącymi konwaliami i czas wracać, ale tylko na chwilę, bowiem w CIKLO podjęto już decyzję o kontynuacji rajdów związanych z miejscami, o których wspomina książka.

Fot. Sekcja CIKLO 

 • Cykliści lubią maj
 • olę2
 • olę3
 • olę4
 • olę5jpp
 • olę6
 • olę7
 • olę8
 • olę9
 • olę10
 • olę11
 • olę12jpg

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

hehehe - ubrali się w kąbinezony z lidla i myślą , że błyszczą.....
Dodano: 21.05.2013 21:59    Przez: ~koszFan
rowerzysta to podobnie jak pieszy ! udaje wariata i jak WARIAT udaje slepego ! ( NIE MAM NA MYSLI POROWNANIA NIEWIDOMYCH nie mylic )
Dodano: 21.05.2013 22:47    Przez: ~gornik
przepisy sie zmienily i z tego co wiem rowerzysta teraz moze calym pasem jechać :)))) i co łyso wam?
Dodano: 22.05.2013 08:50    Przez: ~jacky
Nie Eugenia Sznycer tylko Danuta Sznycer.
Dodano: 22.05.2013 09:00    Przez: ~XXX
Najbardziej wkurzają mnie kierowcy, którzy po wsiach jeżdżą bez świateł, a którzy dla rowerzysty patrzącego w lusterko wsteczne są nieruchomi; uwielbiam też buractwo, które wyprzeda inny pojazd (samochód, rower) mimo, że z naprzeciwka jedzie rowerzysta (a droga jest wąska)
Dodano: 22.05.2013 09:16    Przez: ~Rowerzysta
ej rowerzystka może do pracy by się poszło, nie wiem co robi ten UP i MOPS że przez 10 lat nie potrafią dać ci oferty , każdy by tak chciał za free kasę dostawać
Dodano: 22.05.2013 10:35    Przez: ~czerwony sandałek
WTF co tu sie wyprawia ?!
Dodano: 22.05.2013 19:35    Przez: ~POPOLUPO
Szukasz pracy? Znajdź ją w spółdzielni socjalnej! super artykuł ...
Dodano: 23.05.2013 12:54    Przez: ~dla bezrobotnych !!!! ...

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.