Dzisiaj jest poniedziałek 18 stycznia 2021, imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16964) SPORT FORUM FIRMY (5572) PRACA (38) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-14 / -5oC
Jutropogoda
1 / 0oC
Pojutrzepogoda
2 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Posoka osierocona. Minionej nocy zmarła Bohdana Cz ...II liga. Liderki tabeli nie dały szans MKS MOS. Po ... (1)

Wybudują kanalizację

Dodano: 6.06.2013 16:00
Źródło: LM.pl
W lipcu ruszy budowa kanalizacji sanitarnej w Pątnowie i Gaju. Do sieci zostanie podłączonych ponad 640 mieszkańców. Inwestycja będzie kosztować 5,5 mln zł.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Koninie podpisało umowę z firmą Skanska na wykonanie kanalizacji sanitarnej przy ulicach: Ślesińskiej, Kazimierskiej, Przemysłowej oraz Gaj. – Cała północna część miasta zostanie podłączona do sieci kanalizacyjnej. Mieszkańcy otrzymają możliwość odprowadzania ścieków i podniesie się tym samym ich standard życia – mówi Maciej Dąbrowski, kierownik projektu „Rozbudowa i modernizacja systemu kanalizacyjnego miasta Konina”.

Prace nad budową 5,5 km sieci kanalizacyjnej rozpoczną się 1 lipca i potrwają do końca sierpnia przyszłego roku. Od połowy lipca mieszkańcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami na drogach. Problem z przejezdnością będzie dotyczył przede wszystkim części ul. Przemysłowej oraz ul. Ślesińskiej. – Zrobimy wszystko, żeby mieszkańcy jak najmniej odczuli to co się będzie działo w Pątnowie i Gaju – Robert Andrzejak, dyrektor zarządu projektów Skanska.

Spółce wodociągowej na realizację projektu obejmującego budowę kanalizacji sanitarnej i modernizację oczyszczalni ścieków Prawy Brzeg, udało się pozyskać 16 mln zł dofinansowania. Całość inwestycji będzie kosztować 35,5 mln zł. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na koniec 2015 roku. 


  • Wybudują kanalizację
  • Wybudują kanalizację
  • Wybudują kanalizację
  • Wybudują kanalizację
  • Wybudują kanalizację

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

za co tyla tych melonów trza wybulić? ktoś w kieszeń za wiela se wsadza?
Dodano: 06.06.2013 16:39    Przez: ~mieszko
A bulwary zapadają się i rozmywają, ciekawe kto naprawi?? Kto zapłaci za naprawę ulicy Solnej, spartolonej przez Kolesia Kazia i Andrzeja. Przestępca się buja a Miasto naprawia i płaci za cwaniaczka bo już po gwarancjach. Wy łobuzy wiedzieliście o tym że kantuś spartolił wiele inwestycji i nie reagowaliście. To Was decydentów i wielu radnych powinno się zapuszkować. To wygląda tak jak byście wspierali przestępców. W Katowicach wyszło ze śmieciami w Koninie też wyjdzie ile tysięcy ton śmieci z okolic m. Łodzi sprowadził były wicek i ulokował na Sulańskiej. Czas nie wszystko zaciera!!!
Dodano: 07.06.2013 00:59    Przez: ~LEX_cierpliwy
Chyba się przefarbował.
Dodano: 06.06.2013 17:13    Przez: ~iza
Dzisiejszy FAKT podał, że poseł Kwiatkowski zarobił w roku ubiegłym 42 tysiące złotych z tytułu najmu lokalu. To dodatkowa kasa oprócz comiesięczny 12,5 tysiaka i kasy na biura oraz inne przywileje. W trosce o pełną jawność dochodów osób utrzymywanych z naszych podatków mam kilka pytań. 1. Za który lokal poseł kasuje takie pieniądze (wszak jako poseł nie może prowadzić działalności gospodarczej)?—>2. Czy nie jest przypadkiem tak, że poseł podnajmuje komuś lokal w którym prowadził własną działaność przed wyborami za wysoką kasę samemu płacąc małą ? Myślę, że chyba raczej nie po to by było chyba karalne. A może to jest jeszcze inny numer? Myślę ze osoba która żada jawności życia publicznego powinna temat dogłębnie wyjaśnić. Tym bardziej że kwota jest większa od większości zarobków w tym mieście.
Dodano: 06.06.2013 17:48    Przez: ~Wkurzony
No to ładne kwiatki. Pięknie tylko gada a robi to co wszyscy. To jest 4 tysiące miesięcznie. A razem z pensją ma 16 i pół tysiąca miesięcznie. I taki udaje że mu szkoda bezrobotny. Ochyda
Dodano: 06.06.2013 18:47    Przez: ~mieszkanka
Co Kwiatkowski wie o życiu ludzi normalnych, przeciętnych ? Przecież nawet atakowani przez niego urzędnicy takich pieniędzy na oczy nie widzą ! Warto być posłem od Palikota, nie narobisz się, a kasa sama leci... coś hipokryzją zalatuje od posła... Takich pieniędzy nie ma nawet prezydent Konina !
Dodano: 06.06.2013 20:35    Przez: ~miejscowy
a może jeszcze za piniądzory sejmowe wynajmuje pomieszczenie na biuro a potem je podnajmuje ::)))
Dodano: 06.06.2013 22:41    Przez: ~xz
A w tej samej gazecie to zobacz sobie ile zarobił twój mały idol Kaczor co tyle gada o biedzie cztery razy tyle co Pan Poseł i to ci się podoba? I zaco za ksiązkę którą podobno wydał apartia prawa i sprawiedliwa?
Dodano: 06.06.2013 22:55    Przez: ~wkurzona
do Wkurzona - pan premier Kaczyński dostał wynagrodzenie z tytułu tantiem za książki które napisał, a poseł Kwiatkowski za wynajm to jednak co innego
Dodano: 06.06.2013 23:14    Przez: ~koninianka
Pytamy lokalnie, bo lokalny poseł jest pytalski, wszystkich się czepia o wszystko, a sam jak wygląda teraz ? Hipokryta ! W całym Urzędzie Miasta, łącznie z prezydentem, nikt tyle nie zarabia co Kwiatkowski !
Dodano: 06.06.2013 23:22    Przez: ~uchachany
Wynajem prywatnego lokalu nie jest działalnością gospodarczą (nie rodzi obowiązku rejestracji działalności gospodarczej), podlega jedynie opodatkowaniu (zasady ogólne lub ryczałt).
Dodano: 06.06.2013 23:50    Przez: ~ermis
Ano właśnie - łatwo koło tyłka komuś robić. Może czas spojrzeć krytycznie na swoje podwórko Panie Kwiatkowski...Oczywiście wszędzie jest tak samo - ale to nie znaczy że w RUchu jest super. Wytykając innym nie myjecie rąk i nie odciągacie zainteresowania Wami.
Dodano: 07.06.2013 11:50    Przez: ~CXX
Co za głupoty piszesz!To że z najmu ma 42 tysie na rok to tylko 3500zł na miesiąc.Tyle to urzędnik pod stołem na 1 temacie dostanie,a co dopiero prezydent czy wiceprezydent....
Dodano: 07.06.2013 19:16    Przez: ~Kary
Kary, jesteą z Ruchu Palikota? Dla ciebie 3500 zł to mało? Ja pracuję po 12 godzin dziennie i dostaję 1200 złotych. A ty mówisz że to mało. Ruch Palikota to dla mnie jeden wielki przekręt. Wy macie się za lewicę oszuści?
Dodano: 08.06.2013 22:14    Przez: ~kasjerka
Chwalą się że cały północny Konin będzie miał kanalizację nieprawda.Część Łężyna mianowicie ul Wojciechowo pozostawiono i w najbliższym czasie nic tam się nie planuje dosłownie parę domów zostało nie podłączonych . A to wszystko przez jednego pseudo właściciel ziemskiego pana z Łężyna.
Dodano: 06.06.2013 19:38    Przez: ~w.....ny!
Maciej Dąbrowski? To ten koleżka z platfurmy, radny sejmiku? No, widać koalicjanci potrafią stworzyć miejsca pracy dla swoich. A ile on ma diety i ile zarabia jako kierownik projektu? To też byłoby ciekawe. Bo może ten cały Kwiatkowski to przy nim parweniusz?
Dodano: 06.06.2013 19:40    Przez: ~figo-fago
Sprawdź sobie w BIPie. A że ten drugi to parweniusz to fakt
Dodano: 06.06.2013 22:49    Przez: ~uchachany
ruda, sprzedajna DZI..KA
Dodano: 06.06.2013 20:41    Przez: ~halohalo
To przy okazji wyrosną nowe wille, auta i konta pełne.
Dodano: 06.06.2013 20:47    Przez: ~Zazdrośnik
To Dąbrowski już nie jest listowym?
Dodano: 06.06.2013 21:11    Przez: ~smoleń
Nie dość że już teraz są korki a droga krajowa nr 25 na odcinku Fugo-Cukrownia nie powinna być w takim stanie otwarta to jeszcze chcą zablokować dodatkowo. Rozryją i będzie jeszcze gorzej
Dodano: 06.06.2013 21:42    Przez: ~rrere
Ermis ma rację to nie jest działalnośc gospodarcza, ale nie zmienia to postaci rzeczy, że obraz nowej lewicy za jaką uważa sie poseł został bardzo głęboko zachwiany. Ta niby nowa lewica czytaj ruch palikota to są bogaci ludzie którzy mają kasę i dbają tylko o swoje interesy. A ludzi zwłaszcza młodych mamią obietnicami, legalizacją marychy i innymi paskudztwami. Działaja tylko pod publiczkę i nie cofną sie przed niczym. Teraz widać jakie jest prawdziwe oblicze tej nowej lewicy. Vicie piany medialnej a kaska leci. Kwiatkowskiemu i jego ruchowi w Koninie juz dziekujemy.
Dodano: 07.06.2013 11:11    Przez: ~wyborca
No nie wszyscy mają tam kasę. Pozostali (Ci którzy jej nie mają) właśnie po to tam są, bo liczą na to że się dorwią do koryta - to przyświeca całemu temu zaangażowaniu w "dobro społeczeństwa". I masz rację - młodzież zwabiona obietnicami z kapelusza popiera tą pseudo partię