Dzisiaj jest piątek 26 lutego 2021, imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17884) SPORT FORUM FIRMY (5584) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
8 / 0oC
Pojutrzepogoda
8 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Zobacz najnowszy odcinek (1)Golina. Radni zdecydowali o likwidacji filii bibli ... (0)

Budują nowe rondo

Dodano: 21.08.2013 11:34
Źródło: LM.pl

Rusza budowa ronda w starej części Konina. Kierowcy przez najbliższych pięć miesięcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Rondo powstaje na skrzyżowaniu ulic: Staszica, Dmowskiego i Kościuszki. Zgodnie z projektem poszerzony ma zostać pas drogowy, a skrzyżowanie będzie nieco przesunięte w kierunku ul. Staszica. Wykonawca, którym jest firma STRABAG nie tylko wybuduje rondo, ale zadba również o budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenie uliczne oraz wycinkę drzew i krzewów.

Prace rozpoczęły się dziś i potrwają pięć miesięcy. - Kierowcy proszeni są o zwracanie uwagi na znaki informujące o nowej organizacji ruchu w tym miejscu – informuje Jolanta Stawrowska, rzecznik konińskiego magistratu.

Inwestycja pochłonie ok. 1,6 mln zł. 

 

  • Budują nowe rondo

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Zara głos odda główny przywódca dowodzący na ulicy Kościuszki ze mu rondo nie pasuje bo wedle niego nie po tej stronie jest inwestycja ;)))
Dodano: 21.08.2013 11:47    Przez: ~HEHE

KOMENTARZE

może niech skończą w końcu ten wiadukt briański .......a te ekrany co zasłaniają wszy7stko ...no gratulacje ...w ogóle...... to rondo jest chyba krzywe
Dodano: 21.08.2013 11:40    Przez: ~zatorze
"...oraz wycinkę drzew i krzewów." - A nowe drzewa i krzewy posadzą, czy znów pustynia ?? Dlaczego nigdy nikt nie myśli o tym by było zielono w mieście!! To są nasze płuca !!
Dodano: 21.08.2013 11:41    Przez: ~ekolog
Wypad ekolog do lasu, tam masz drzew pod dostatkiem. Jak mają sadzić drzewa w Koninie tak bezmyślnie jak w przeszłości, to lepiej niech wcale nie sadzą.
Dodano: 21.08.2013 11:48    Przez: ~mursa
Zara głos odda główny przywódca dowodzący na ulicy Kościuszki ze mu rondo nie pasuje bo wedle niego nie po tej stronie jest inwestycja ;)))
Dodano: 21.08.2013 11:47    Przez: ~HEHE
ci ze staszica od razu na niego wsiadą i znów bedzie jazda
Dodano: 21.08.2013 12:00    Przez: ~no-hajter
jakiego Staszica znam go od dziecka i wiem o wiele więcej niż każdy. A z tym Palikotem to az mnie dziw bierze i z tym wywyższaniem się to poważnie przegina? Niech lepiej prowadzi ten swój sklepik a nie się do spraw miasta wcina bo co on za figura i co ma za pojęcie?
Dodano: 21.08.2013 21:28    Przez: ~do hejter
Za tą kasę zrobili by Dmowskiego a nie rondo.
Dodano: 21.08.2013 11:52    Przez: ~bubel
popieram zawieszenie idzie urwac a za reszte kasy o ile by cos zostalo przeznaczyc na remont kosciuszki od skrzyzowania do bulwaru a nie ronda
Dodano: 21.08.2013 12:55    Przez: ~ffff
kierowcy od lat muszą się liczyć z utrudnieniami
Dodano: 21.08.2013 11:59    Przez: ~5months
5 miesięcy! czyli koniec prac przypadnie na styczeń 2014 r, jak wiemy jest to okres zimowy! a POLSCY drogowcy chcą kłaść asfalt w warunkach zimowych?! pogratulować głupoty! nikt nie pomyśli przecież, że zima mogą być komplikacje co wpłynie na utrudnienia w ruchu przez dłuższy czas aniżeli 5 miesięcy! znając życie termin przesunie się o kilka miesięcy i nowym rondem pojedziemy w czerwcu! BYLE DO NASTĘPNYCH WAKACJI!!!
Dodano: 21.08.2013 12:03    Przez: ~a to polska właścni ...
Ale tu chodzi o to zeby zrobic to w taki sposob aby za rok mozna bylo wziac pieniadze za naprawe nawierzchni ;) Jeszcze sie nie nauczyles jakie interesy robi komuna za pieniadze obywateli?
Dodano: 21.08.2013 14:18    Przez: ~borat
Skoro rondo bedzie przesunięte w kierunku ul. Staszica to właścicielowi domku zabiorą kawałek ogródka i ładny parkan zniszczą.
Dodano: 21.08.2013 17:01    Przez: ~konik
trudno się mówi...dobro społeczne ważniejsze - zawsze tak było i tak musi być.
Dodano: 21.08.2013 20:33    Przez: ~realista
Rondo tak pierwszy krok do remonty Dmowskiego
Dodano: 21.08.2013 22:11    Przez: ~mirror
PEWNIE ZMYSLA O DODATKOWYCH MIEJSCACH PRACY NA EROPEJSKIM POZIOMIE ??????????????????/ bo inaczej w jkakim celu????????????????
Dodano: 21.08.2013 23:54    Przez: ~mieszkanka na wylocie ...
trzeba ronda budowac ?żeby zlikwidowac zarosla ? i zwisajace gałezie ?
Dodano: 22.08.2013 10:29    Przez: ~zastanawiajacy sie