Dzisiaj jest sobota 14 grudnia 2019, imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20505) SPORT FORUM FIRMY (5434) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
4 / 4oC
Pojutrzepogoda
5 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sprawdzali dostępność konińskich gabinetów ginekol ... (1)Hit w Pucharze Polski. Medyk w ćwierćfinale z Górn ... (1)

Wiec dla Ukrainy

Dodano: 24.02.2014 15:52
Źródło: LM.pl

Konin solidarny z Ukrainą? Niestety póki co tylko w środowiskach politycznych.

Na placu przed byłymi domami towarowymi Centrum miał powstać Koniński Majdan. Na wiecu solidarności z Ukrainą zjawili się tylko jego organizatorzy, czyli garstka członków Prawa i Sprawiedliwości oraz Klubu Gazety Polskiej. – Może słabo to rozreklamowaliśmy. Samo to, że ludzie zerkają to już coś robi – mówi Zofia Itman, radna PiS.

Ci, którzy się pojawili na wiecu podkreślali, że chcą zademonstrować swoje poparcie. – Chcemy pokazać, że jesteśmy z nimi. Wspieramy walkę o wolność i godność człowieka – mówi Krystyna Leśniewska.

Wolna Ukraina zdaniem radnej Itman przysłuży się Polsce. – W naszym interesie jest wspieranie dążeń do wejścia Ukrainy do Unii Europejskiej. Będziemy bezpieczniejsi – mówi Zofia Itman.

Radna PiS zamierza podczas najbliższej sesji wnioskować o przeznaczenie środków z budżetu Konina na pomoc dla Ukrainy. Natomiast konińska Platforma Obywatelska ruszyła z akcją „Jedno euro dla Majdanu”. Numer rachunku, na który można wpłacać pieniądze jest dostępny w biurze posła Nowaka. A do biura senatora Ireneusza Niewiarowskiego można przynosić wszystko co mogłoby się przydać Ukraińcom, np. bandaże, czy koce. 

  • Wiec dla Ukrainy
  • Wiec dla Ukrainy

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

MAJDAN POTRZEBNY JEST W KONINIE ŻEBY ZMIENIĆ TO SKORUMPOWANE MIASTO
Dodano: 24.02.2014 16:23    Przez: ~XYZ
TERAZ TO SOBIE JAJA ROBICIE PRZEZNACZCIE KASĘ Z BUDŻETU DLA NAS POLAKÓW A NIE NA UKRAINĘ TO JEST CHORE TUSK TEŻ CHCE TAM DAĆ KASĘ A O NAS SNOBY POLAKACH JUŻ NIE MYŚLĄ — LEPIEJ TAM DAĆ NIŻ POLAKOM ALE NASZ KRAJ I NASI RZĄDZĄCY SĄ BOGACI I WIELKODUSZNI ALE DLA INNYCH !!!! ŻAL ZE NIE CHCĄ DAĆ Z WŁASNEJ KASY !! A UKRAINĘ MOŻEMY WSPIERAĆ DUCHEM ONI BY NAM NIE DALI NIC !!!
Dodano: 24.02.2014 16:18    Przez: ~STEFAN ENTY WŁADZY
MASZ RACJĘ W CAŁYM ZNACZENIU TRZEBA TĄ BANDĘ RZĄDZĄCĄ WYKOPAĆ OD KORYTA NAJLEPIEJ DO MOSKWY LUB SYBIR !!!!
Dodano: 24.02.2014 16:32    Przez: ~STEFAN ENTY WŁADZY
O co tu chodzi Polacy aby dostać się do specjalisty czekają 2-3 lata a tu 1000 miejsc w szpitalach za pieniądze NFZ dla Ukraińców, bieda w kraju a oni pomoc na Ukrainę chcą słać może te biedne patałachy z PiS, PO, SLD i innych partii ze swoich wyślą dotyczy to też tych bezradnych z Konina!!!!
Dodano: 24.02.2014 17:08    Przez: ~Marek
avatar Che,he.Czerwone świnie, złodzieje i pachoły Rosji na samą myśl o majdanie sr..ją w pory.Ukraińcy na pewno rozliczą wszystkich złodziei i zbrodniarzy, mimo usilnych starań Radka zdradka żadnej grubej kreski jak u nas na szczęście dla Ukrainy nie będzie. Ale czerwońcy i ruskie pachoły nie potrzeba rewolucji by was rozliczyć.Nadchodzą wybory i nic nie zatrzyma rozliczeń choć minęło już 25 lat grabieży narodu, pogardy, złodziejstwa i zbrodni na prawdziwej elicie nardu.Ruskie serwery tym razem nie będą liczyć głosów.Czasem żałuję iż jesteśmy narodem cywilizowanym i katolickim , wszak za takie zbrodnie na Narodzie karą powinna być śmierć.Cóż z Boskimi Przykazaniami się nie polemizuje.Idą zmiany , wielu po wyborach się obudzi i pozna co to jest praworządność.Nie zostanie ani jeden sędzia , prokurator, urzędnik państwowy.Wszystko to zdegenerowane oparte na korupcji i nepotyzmie środowisko zostanie wypalone gorącym żelazem.
Dodano: 24.02.2014 18:22    Przez: Tomasz Kobrzycki

KOMENTARZE

Proponuję aby radni PIS i PO demonstrując swoje poparcie dla Ukrainy oddali swoje diety do końca kadencji na rzecz Ukrainy ! (wręcz zachęcam) -pozdrawiam
Dodano: 24.02.2014 16:09    Przez: ~wyborca
O co tu chodzi Polacy aby dostać się do specjalisty czekają 2-3 lata a tu 1000 miejsc w szpitalach za pieniądze NFZ dla Ukraińców, bieda w kraju a oni pomoc na Ukrainę chcą słać może te biedne patałachy z PiS, PO, SLD i innych partii ze swoich wyślą dotyczy to też tych bezradnych z Konina!!!!
Dodano: 24.02.2014 17:08    Przez: ~Marek
Proszę podać datę sesji miasta gdzie ta niewydarzona Itman chce nasze pieniądze na Ukrainę wysyłać zaraz ją wyprowadzę z błędu niech swoje daje guła!!!
Dodano: 24.02.2014 17:14    Przez: ~Jarek
avatar Che,he.Czerwone świnie, złodzieje i pachoły Rosji na samą myśl o majdanie sr..ją w pory.Ukraińcy na pewno rozliczą wszystkich złodziei i zbrodniarzy, mimo usilnych starań Radka zdradka żadnej grubej kreski jak u nas na szczęście dla Ukrainy nie będzie. Ale czerwońcy i ruskie pachoły nie potrzeba rewolucji by was rozliczyć.Nadchodzą wybory i nic nie zatrzyma rozliczeń choć minęło już 25 lat grabieży narodu, pogardy, złodziejstwa i zbrodni na prawdziwej elicie nardu.Ruskie serwery tym razem nie będą liczyć głosów.Czasem żałuję iż jesteśmy narodem cywilizowanym i katolickim , wszak za takie zbrodnie na Narodzie karą powinna być śmierć.Cóż z Boskimi Przykazaniami się nie polemizuje.Idą zmiany , wielu po wyborach się obudzi i pozna co to jest praworządność.Nie zostanie ani jeden sędzia , prokurator, urzędnik państwowy.Wszystko to zdegenerowane oparte na korupcji i nepotyzmie środowisko zostanie wypalone gorącym żelazem.
Dodano: 24.02.2014 18:22    Przez: Tomasz Kobrzycki
>>>>>>>>>>>>>TAK DLA WASZEJ WIADOMOŚCI
Dodano: 24.02.2014 18:58    Przez: ~lpoik
na pohybel sukinkotom
Dodano: 24.02.2014 19:11    Przez: ~ukraina
Kobrzycki jeszcze będzie prosił o pomoc Putina jak banderowcy zaczną polaków tępić albo zaczną przejawiać postawy roszczeniowe wobec Polski. Kobrzycki by się zaprzedał nacjonalistom ukraińskim byle że Moskiwe dokopać
Dodano: 24.02.2014 20:58    Przez: ~polak katolik
ProPOnuję czad Majdanu w prezencie dla PEŁO w każdym Polskim Mieście!!!
Dodano: 25.02.2014 05:45    Przez: ~wiking
A to jest ciekawe - PiS wspiera Ukraińców w walce przeciw ustrojowi prezydenckiemu - czyli dokładnie takiemu, jaki sam chce wprowadzać
Dodano: 25.02.2014 07:47    Przez: ~Nie rozumiem
Panie Kobrzycki -dlaczego afiszujesz się logiem przedstawiającym totenkopfa -symbolem SS?
Dodano: 25.02.2014 12:28    Przez: ~pawellll
W dure tem MAJDAN SE WSADZIE.ROSIA kazdemu dokopie o to sie niemartw kolego.Tepic jankesów zabardzo zblizyli sie do Władka chyba chca wywołac Wojne.Nam pierwszym Rosja przyłozy za wtrącanie sie w nie swoje sprawy
Dodano: 25.02.2014 12:51    Przez: ~Ja
po pseodo wiem czemu takie idiotyzmy wypisujesz zapytaj mądrego
Dodano: 25.02.2014 15:39    Przez: ~mocher rozumiem
Panie Tomaszu ciągle pan jedzie na komunistów ,a czy hitlerowcy byli dobrzy? A może Oświęcim wymyślili Polacy??
Dodano: 25.02.2014 20:44    Przez: ~_Andrzej
JA PIERDOLĘ CZY W TYM PISIE JEST CHOĆ JEDNA MYŚLĄCA OSOBA?
Dodano: 25.02.2014 22:13    Przez: ~MIX
Ludzi jak na Majdanie;)
Dodano: 24.02.2014 16:10    Przez: ~Irlandczyk
MASZ RACJĘ jaki Majdan to tyle ludzi ,demonstrantów.
Dodano: 24.02.2014 16:30    Przez: ~B@rtez
Itman CZYSTO POLSKIE NAZWISKO CIEKAWE CZY POSEŁ "KONIŃSKI" HOFFMAN WYRAZIŁ ZGODĘ NA WIEC ICH GURU?!
Dodano: 24.02.2014 17:09    Przez: ~Marek
jakie miasto taki Majdan :)
Dodano: 25.02.2014 00:07    Przez: ~f
Sikorski Tusk Gronkiewicz- Waltz Kopacz Rostowski jakie piękne nazwisko i podwójne obywatelstwa jest gdzie wiać o innych nie wspomnę bo szkoda fatygi
Dodano: 25.02.2014 15:37    Przez: ~polka
takie społeczeństwo
Dodano: 25.02.2014 15:41    Przez: ~zxx
No... bo na Majdanie to tylko Rozenkowa...
Dodano: 25.02.2014 22:39    Przez: ~pawellll
W Koninie i tak PiS nie wygra zadnych wyborow.No chyba,ze zmienia sie dzialacze a wlasciwie dzialaczki.Chciec nie znaczy moc.
Dodano: 24.02.2014 16:11    Przez: ~mimowolny obserwator
bo to indiańska wioska tak śmieją się z Konina, a młodzi uciekają bo też nie wierzą że coś się zmieni przy władzy mam nadzieję że tak....
Dodano: 25.02.2014 15:47    Przez: ~lepsze jutro
jako osoba bedaca kiedys w pis....byscie sie wstydzili ..wy,czlonkowie pisu...a gdzie czarno-czerwone flagi banderowcow??nie dowiezli wam????jakos w 70 rocznice zbrodni wolynskiej pies z kulawa nogA NIE WYSZEDL ZAMANIFESTOWAC...a teraz pis razem z po ,sld ,ruchersami idzie razem pomagac ukrainie.....pierw to nauczcie sie pomagac wlasnym rodakom a potem innym!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 24.02.2014 16:11    Przez: ~j.m.
PiS z narodem ukraińskim to różnica.Niemcy wymordowali miliony a mieszkańcy Konina jeżdżą do nich tyłki myć i w polu robić.Tak można i na prostytucję też.Niemiec cacy a ubogi naród ukraiński be.Za banderowców mają odpowiadać.O Polski naród dba Tusk i jego pomagiery.Ja za ich politykę nie odpowiadam wstyd......
Dodano: 25.02.2014 15:45    Przez: ~polka
Popieram ,bardzo szlachetny byłby to gest ze strony radnych. Nic tak nie uszlachetnia ,jak dawanie coś od siebie.
Dodano: 24.02.2014 16:13    Przez: ~wyborca2
...Proponuję aby radni PIS i PO demonstrując swoje poparcie dla Ukrainy oddali swoje diety do końca kadencji na rzecz Ukrainy ! (wręcz zachęcam) -pozdrawiam....Popieram ,bardzo szlachetny byłby to gest ze strony radnych. Nic tak nie uszlachetnia ,jak dawanie coś od siebie.
Dodano: 24.02.2014 16:47    Przez: ~wyborcy
Zdaje się że PO to raczej robi zbiórkę ze swoich pieniędzy. To PIS proponuje pieniądze z naszych kieszeni. Szczyt populizmu, chyba najwyższy w Koninie
Dodano: 24.02.2014 19:01    Przez: ~mieszkaniec
Pani Itman -jak Pani chce to proszę ze swojego budżetu pomagać Ukrainie! -można wpłacać na konto kolegów z PO.
Dodano: 24.02.2014 16:14    Przez: ~pawelllll
Dziękuję za usuwanie moich komentarzy. Naprawdę jest mi bardzo przyjemnie.
Dodano: 24.02.2014 16:16    Przez: ~Irlandczyk
TERAZ TO SOBIE JAJA ROBICIE PRZEZNACZCIE KASĘ Z BUDŻETU DLA NAS POLAKÓW A NIE NA UKRAINĘ TO JEST CHORE TUSK TEŻ CHCE TAM DAĆ KASĘ A O NAS SNOBY POLAKACH JUŻ NIE MYŚLĄ — LEPIEJ TAM DAĆ NIŻ POLAKOM ALE NASZ KRAJ I NASI RZĄDZĄCY SĄ BOGACI I WIELKODUSZNI ALE DLA INNYCH !!!! ŻAL ZE NIE CHCĄ DAĆ Z WŁASNEJ KASY !! A UKRAINĘ MOŻEMY WSPIERAĆ DUCHEM ONI BY NAM NIE DALI NIC !!!
Dodano: 24.02.2014 16:18    Przez: ~STEFAN ENTY WŁADZY
Widac jak mieszkancy konina SPONTANICZNIE reaguja na pis i gazete Rydzyka.TAK TRZYMAC. OSZOLOMSTWO WON Z KONINA.
Dodano: 24.02.2014 16:19    Przez: ~wera
INTELIGENTNI WYJECHALI GŁUPKI ZOSTAŁY I NIE WIEDZĄ CO ROBIĆ.PRZYJDZIE NIEMIEC I URUCHOMI KOMINY JAK TO NAZWALI CHWILOWO NIECZYNNE.
Dodano: 25.02.2014 13:47    Przez: ~KONINIANKA NIESTETY
pisowscy kompletnie nie rozumieją sytuacji na Ukrainie tylko błaznują. Ukraińcy mają problem ze swoją tożsamością a pisowscy mają problem z niewiedzą. Jak chcą się identyfikować to niech jadą na Ukrainę anie robią sobie PR i niech idą ręka w rękę z organizacjami które mordowały Polaków na Wołyniu.
Dodano: 24.02.2014 16:19    Przez: ~polak katolik
a Ty jedź do Niemiec myj im tyłki lub rób w polu, na budowie jako parobek oni nie mordowali a w Koninie Polak Polaka kablował i mordował wiem straciłem bliskich przez takich sąsiadów