Dzisiaj jest środa 23 października 2019, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18168) SPORT FORUM FIRMY (5391) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Augustyniak zwolniony z Górnika! Dziubek nowym tre ... (0)Puchar Polski. Te mecze wyłonią finalistów. Już w ... (0)

Wiec dla Ukrainy

Dodano: 24.02.2014 15:52
Źródło: LM.pl

Konin solidarny z Ukrainą? Niestety póki co tylko w środowiskach politycznych.

Na placu przed byłymi domami towarowymi Centrum miał powstać Koniński Majdan. Na wiecu solidarności z Ukrainą zjawili się tylko jego organizatorzy, czyli garstka członków Prawa i Sprawiedliwości oraz Klubu Gazety Polskiej. – Może słabo to rozreklamowaliśmy. Samo to, że ludzie zerkają to już coś robi – mówi Zofia Itman, radna PiS.

Ci, którzy się pojawili na wiecu podkreślali, że chcą zademonstrować swoje poparcie. – Chcemy pokazać, że jesteśmy z nimi. Wspieramy walkę o wolność i godność człowieka – mówi Krystyna Leśniewska.

Wolna Ukraina zdaniem radnej Itman przysłuży się Polsce. – W naszym interesie jest wspieranie dążeń do wejścia Ukrainy do Unii Europejskiej. Będziemy bezpieczniejsi – mówi Zofia Itman.

Radna PiS zamierza podczas najbliższej sesji wnioskować o przeznaczenie środków z budżetu Konina na pomoc dla Ukrainy. Natomiast konińska Platforma Obywatelska ruszyła z akcją „Jedno euro dla Majdanu”. Numer rachunku, na który można wpłacać pieniądze jest dostępny w biurze posła Nowaka. A do biura senatora Ireneusza Niewiarowskiego można przynosić wszystko co mogłoby się przydać Ukraińcom, np. bandaże, czy koce. 

  • Wiec dla Ukrainy
  • Wiec dla Ukrainy

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

MAJDAN POTRZEBNY JEST W KONINIE ŻEBY ZMIENIĆ TO SKORUMPOWANE MIASTO
Dodano: 24.02.2014 16:23    Przez: ~XYZ
TERAZ TO SOBIE JAJA ROBICIE PRZEZNACZCIE KASĘ Z BUDŻETU DLA NAS POLAKÓW A NIE NA UKRAINĘ TO JEST CHORE TUSK TEŻ CHCE TAM DAĆ KASĘ A O NAS SNOBY POLAKACH JUŻ NIE MYŚLĄ — LEPIEJ TAM DAĆ NIŻ POLAKOM ALE NASZ KRAJ I NASI RZĄDZĄCY SĄ BOGACI I WIELKODUSZNI ALE DLA INNYCH !!!! ŻAL ZE NIE CHCĄ DAĆ Z WŁASNEJ KASY !! A UKRAINĘ MOŻEMY WSPIERAĆ DUCHEM ONI BY NAM NIE DALI NIC !!!
Dodano: 24.02.2014 16:18    Przez: ~STEFAN ENTY WŁADZY
MASZ RACJĘ W CAŁYM ZNACZENIU TRZEBA TĄ BANDĘ RZĄDZĄCĄ WYKOPAĆ OD KORYTA NAJLEPIEJ DO MOSKWY LUB SYBIR !!!!
Dodano: 24.02.2014 16:32    Przez: ~STEFAN ENTY WŁADZY
O co tu chodzi Polacy aby dostać się do specjalisty czekają 2-3 lata a tu 1000 miejsc w szpitalach za pieniądze NFZ dla Ukraińców, bieda w kraju a oni pomoc na Ukrainę chcą słać może te biedne patałachy z PiS, PO, SLD i innych partii ze swoich wyślą dotyczy to też tych bezradnych z Konina!!!!
Dodano: 24.02.2014 17:08    Przez: ~Marek
avatar Che,he.Czerwone świnie, złodzieje i pachoły Rosji na samą myśl o majdanie sr..ją w pory.Ukraińcy na pewno rozliczą wszystkich złodziei i zbrodniarzy, mimo usilnych starań Radka zdradka żadnej grubej kreski jak u nas na szczęście dla Ukrainy nie będzie. Ale czerwońcy i ruskie pachoły nie potrzeba rewolucji by was rozliczyć.Nadchodzą wybory i nic nie zatrzyma rozliczeń choć minęło już 25 lat grabieży narodu, pogardy, złodziejstwa i zbrodni na prawdziwej elicie nardu.Ruskie serwery tym razem nie będą liczyć głosów.Czasem żałuję iż jesteśmy narodem cywilizowanym i katolickim , wszak za takie zbrodnie na Narodzie karą powinna być śmierć.Cóż z Boskimi Przykazaniami się nie polemizuje.Idą zmiany , wielu po wyborach się obudzi i pozna co to jest praworządność.Nie zostanie ani jeden sędzia , prokurator, urzędnik państwowy.Wszystko to zdegenerowane oparte na korupcji i nepotyzmie środowisko zostanie wypalone gorącym żelazem.
Dodano: 24.02.2014 18:22    Przez: Tomasz Kobrzycki

KOMENTARZE

Wojewodztwo Mazowieckie zadluzone na ok. 150 mln. A marszalek Adam Struzik przekazal 20 mln.na budowe sw. opatrznosci, pikanteri sprawie dodaje fakt, ze proboszczem parafi Sw.Bozej Opatrznosci wkrotce potem zostal Zdzislaw Zdrojewski,rodzony brat marszalka.I co powiecie ze kosciol nie KUPCZY ?
Dodano: 25.02.2014 06:45    Przez: ~wera
Kązda taca niedzielna z przeznaczeniem na Majdan. A tak w ogóle, Zosia fajnie wyglądasz....
Dodano: 25.02.2014 07:25    Przez: ~pik
Do tych, co myślą, że ta rewolucja coś zmieni i śmieją sie, zę Lenin padł. Lenin, jak Kliczko, też kiedyś szedł na barykady w obronie ludu. A ludzie nadal wierzą, ze kiedykolwiek świnie odsuną się od koryta...
Dodano: 25.02.2014 08:21    Przez: ~kik
Zdrojewski to kumpel bp. Nycza,oni razem kreca lody z kasa publiczna.
Dodano: 25.02.2014 08:46    Przez: ~andrzej
Szanowna Pani Itman !. Bezpiecznie to w Polsce było po zakończeniu II wojny. Dopiero gdy do władzy dorwali się "demokraci" zaczęło się to zmieniać. Nasi żołnierze giną w różnych miejscach na świecie - w imię czego?. A już wiem - utrzymania amerykańskiego porządku na świecie. Niech Pani lepiej weźmie się za działalność na rzecz miasta. Dostała Pani informacje o nieprawidłowościach w podległych miastu jednostkach - i co, nic z tym nie zrobiła. Z prawnego punktu widzenia na Ukrainie dokonano niedemokratycznej zmiany rządu wybranego w demokratycznych wyborach a Pani to chce popierać i wspierać kosztem społeczeństwa polskiego. Tam jest oligarchia a u nas co jest? Ludzie pracują po całych dniach za minimalną albo na czarno, a np. dyrektor banku zarabia 200 i więcej minimalnych na miesiąc. Jaka to demokracja i dla kogo. Na pewno nie dla tych co o nią walczyli. Podobnie będzie i na Ukrainie. Zmiana będzie tylko dla tych co się dorwą do wł ...
Dodano: 25.02.2014 09:29    Przez: ~zwolennik nowej lewic ...
My miejmy więcej szacunku dla siebie, a nie tam dla jakiejś urainy. Ja akurat ukrainców znam i uciekam od nich z daleka. Wychowałem się i młodość spędziłem na Dolnym Slasku, a tam ich co niemiara. Niech oni sobie zyja swoim zżyciem.
Dodano: 25.02.2014 09:46    Przez: ~dojrzały
ALE PAJACE.NAS GNĘBIĄ PODWYŻKAMI ,WODA,PODATKI itd.BRAK PRACY A ONI CHCĄ DAWAĆ'' szoszonom''.NIECH MI DADZĄ NA PRZEŻYCIE.BANDA WON OD KORYTA NIECH SWOJE DIETKI itp.DAJĄ.
Dodano: 25.02.2014 10:10    Przez: ~viola
Mówią i pokazują bogactwo rządzących na Ukrainie. Jak się ma "odprawa" dla prezesów spółek państwowych w kwocie 6 mln. Pensje miesięczne, powtarzam miesięczne dla tychże prezesów, 300 000,00 złotych, cz to nie patologia. Chciałoby się powiedzieć na barykady...
Dodano: 25.02.2014 10:23    Przez: ~donek
Koninianie mają instynkt. I pamiętają o Wołyniu. Mentalność Ukraińców się nie zmieniła. Nigdy nie uznają nas za przyjaciół i najchetniej kontynuowaliby to co kiedyś zaczęli... Głupota I. jest niewyobrażalna.
Dodano: 25.02.2014 10:53    Przez: ~niew
Panie B. przestałby sie pan na starość wygłupiać. Nie wypada.
Dodano: 25.02.2014 10:54    Przez: ~star
6 z 8
<<12345678>>