Dzisiaj jest wtorek 15 października 2019, imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18047) SPORT FORUM FIRMY (5379) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 15oC
Jutropogoda
16 / 12oC
Pojutrzepogoda
15 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
PiS wygrał najwyżej w gminach, w miastach Koalicja ... (2)Przy magistracie powstaje furtka. Piesi będą mogli ... (0)

Były dyrektor oskarżony

Dodano: 28.05.2014 09:43
Źródło: LM.pl

Emerytowany dyrektor turkowskiego liceum Lech Z. jest oskarżony o niedopełnienie ciążących na nim obowiązków. Grozi mu za to do trzech lat pozbawienia wolności.

Sprawa dyrektora ma związek z postępowaniem w sprawie nauczyciela turkowskiego ogólniaka, Marka S, który został skazany na pięć lat więzienia, a po wyjściu na wolność jeszcze przez 15 lat nie będzie mógł uczyć. Mężczyzna wymieniał się w Internecie materiałami pornograficznymi, zarzucono mu także utrzymywanie kontaktów seksualnych z małoletnimi. Według prokuratury Lech Z., który wówczas był dyrektorem ogólniaka, miał wiarygodne informacje o tym, że nauczyciel wysyła o małoletniego ucznia smsy o treści erotycznej. Mimo to przez dziewięć miesięcy dyrektor nie poinformował o tym organów ścigania. W ten sposób nie dopełnił ciążących na nim obowiązków wynikających z karty nauczyciela, ustawy o systemie oświaty, a także statutu szkoły.

Dyrektor powinien niezwłocznie zawiesić Marka S. w pełnieniu obowiązków oraz zawiadomić o popełnieniu przez niego przestępstwa wielkopolskiego kuratora oświaty i rzecznika dyscyplinarnego nauczycieli, który działa przy wojewodzie. Na dodatek dyrektor nie powiadomił organów ścigania, czym działał nie tylko na szkodę interesu małoletniego, ale także całej szkoły. Niedopełnienie obowiązków zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności.


 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Turek,   Liceum Ogólnokształcące w Turku

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

uprzejmie donoszę że rząd tyfuska molestuje kobiety przedłużajac im wiek emerytalny o 7 lat.Nie liczę na zainteresowanie odPOwiednich władz ze strachu przed utratą stołków.Prokuratura w tym kraju jest niezależna tylko od obywateli a od rządu tyfuska już tak.
Dodano: 28.05.2014 10:46    Przez: ~cadyk z Radomska
I bardzo dobrze. Tak to jest jak się wszyscy boją szefa i nie mają swojego zdania Ważne by utrzymać stołek , najlepiej jeszcze dla syna. Semper Eadem - Bądż Sobą jak mawiała Królowa Elżbieta II .Może się Inni obudzą i podejmą wyzwanie uczciwości.
Dodano: 28.05.2014 13:59    Przez: ~Elew
JAK ?,,MOŻNA'' KUPIĆ ,,ANDROGEN''BEZ RECEPTY ? , PÓJŚĆ ,PŁACĄC USUNĄĆ ,,PŁEĆ'' , TO NIE POWINNO ISTNIEĆ ,COŚ ?,CO TABU ? ,A KARA ?. ...
Dodano: 28.05.2014 18:28    Przez: ~T
Dyrektor poczuł się wesołowskim(biskupem) i chciał wszystko zataić.
Dodano: 28.05.2014 19:25    Przez: ~krewa
a ciekawe co z młodym, przecież też była informacja, że jest zawieszony. Były dyrektor też najpierw był zawieszony.
Dodano: 28.05.2014 21:07    Przez: ~tur
czekam aż jebnie ten gejowski system
Dodano: 30.05.2014 10:36    Przez: ~życzliwa

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.