Dzisiaj jest piątek 24 maja 2019, imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19416) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 12oC
Jutropogoda
18 / 10oC
Pojutrzepogoda
14 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Historia konińskiego undergroundu odżyje w pałacu ... (4)Spotkanie z artystką i wspólne sadzenie rokitnika ... (5)

Powa monitorowana

Dodano: 30.05.2014 14:33
Źródło: LM.pl

Stan ostrzegawczy w gminie Stare Miasto. Przybywa wody w zbiorniku na rzece Powa.

Wójt Ryszard Nawrocki po spotkaniu sztabu kryzysowego wydał zarządzenie o ogłoszeniu stanu pogotowia przeciwpowodziowego. - Na ten moment nie ma nowych podtopień, ale mamy dyżury i monitorujemy sytuację na bieżąco – mówi wójt Nawrocki.

Do zbiornika Powa spływa woda z pół i łąk. Można się zatem spodziewać, że jej stan będzie coraz wyższy. Nie powinny się już pojawić takie szkody jak kilka dni temu, ale podtopione mogą zostać piwnice i grunty. Jak mówi Ryszard Nawrocki, najbardziej zagrożone są miejscowości położone w dorzeczu Powy: Lisiec Wielki i Mały, Karsy oraz Stare Miasto.

Nadal trwa szacowanie strat w Liściu Wielkim. Wstępnie wiadomo, że podtopione zostało 500 ha. Jeszcze nie wiadomo jak duże są straty materialne. 

  • Powa monitorowana

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

czas na kanalize panie wojcie a nie śmieszne biblioteki
Dodano: 30.05.2014 20:00    Przez: ~nk

KOMENTARZE

czas na kanalize panie wojcie a nie śmieszne biblioteki
Dodano: 30.05.2014 20:00    Przez: ~nk
Czas zawiadomić załosnego donka przyjedzie uroni łzę w swietle kamer.
Dodano: 31.05.2014 07:19    Przez: ~Mirek
Ja dzisaj jechalem na weglewskie holendry widzalem ja jin zalewa droge i majam laki zalane i rolnikam gmina golina nic dla ty ludzi nie robi i pola zalane bendze jak 4 lat temu zeby gdos zaiteresowal ludzmi
Dodano: 30.05.2014 20:13    Przez: ~ lat
Ja tam widzalam to jest prawda na weglwskie holendra kolo weglewa zalewa tam ludzi 4 lata tam bylo powdze ja tam byla 4 lat tem
Dodano: 30.05.2014 20:19    Przez: ~ ania konin
Spróbuj napisać coś krótkimi zdaniami.
Dodano: 31.05.2014 08:29    Przez: ~PS
Ludzie!!! Jak już piszecie komentarz, to piszcie tak jak Bóg nakazał!!! Zero przecinków, interpunkcji, małe i duże litery też obowiązują!!! No błagam!!! Czytając wasze komentarze zastanawiam się czy jesteście debilami bez szkoły ??? Trochę szacunku dla czytających te komentarze...
Dodano: 31.05.2014 11:47    Przez: ~Małgorzata
A co to zero przecinków, interpunkcji, zdania, małe i duże litery?
Dodano: 31.05.2014 20:56    Przez: ~mgr. polonistyczka
Szkoda ze nie ma walow to moze Jarus pisiorek by przyjechal,bo on bardzo lubi chodzic po walach (lepiej widzi )
Dodano: 31.05.2014 18:26    Przez: ~aga
Niestety....Społeczeństwo (mam tu na myśli rolników) jest dzięki polityce D.onalda zbyt biedne by ubezpieczać gospodarstwa czy domostwa na wypadek powodzi czy innych klęsk...Później D.onek w świetle kamer wspaniałomyślnie obieca po 6 000 Polskich Nic nie wartych Złotówek na usunięcie szkód, co wystarczy raczej na zestaw "zmiotka szufelka". On jest dzięki temu boCHAterem. Kim natomiast są zwykli ludzie ? Ci którym woda niejednokrotnie dorobek całego życia....Dla niego i całego "Ż"ądu - nikim... Liczą się Erło-wybory i kasa jaka z nich będzie do portfelika spływała oraz medialna sława.
Dodano: 01.06.2014 00:44    Przez: ~link
Jak sie ktoś buduje w miejscu gdzie kiedyś zawsze była woda to niech ma pretensje do siebie i swej głupoty anie czeka na .pomoc..Głupota nie leczona przez lata bywa zarazliwa zwłaszcza przekazywana z pokolenia na pokolenie
Dodano: 01.06.2014 14:37    Przez: ~emeryt
Rolnicy ! Czyścić rowy ,nie siedzieć .Tylko rolnicy mają dopłaty do ubezpieczeń ,aż 50 procent,jeszcze mało ?,wszystko z budżetu??!!!!!!!!!!!Żadna grupa zawodowa nie ma takich dopłat,żadeń przedsiebiorca ani rzemieślnik.Nawet rolnik ma dopłatę do samochodu osobowego,jeszcze mało?!Rzeki zawsze zalewały łąki i pola i tak jest na całym globie ziemskim nie tylko w Polsce rzeki wylewją.Trzeba się ubezpieczać i to w 100 procentach.
Dodano: 02.06.2014 08:31    Przez: ~zzk