Dzisiaj jest czwartek 22 kwietnia 2021, imieniny: Leona, Kai, Heliodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17609) SPORT FORUM FIRMY (5597) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 3oC
Jutropogoda
8 / 1oC
Pojutrzepogoda
9 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wystawa oryginalnych prac Marca Chagalla w Muzeum ... (1)Wierzbinek.Konkurs na wiosenne inspiracje z książk ... (1)

Powa monitorowana

Dodano: 30.05.2014 14:33
Źródło: LM.pl

Stan ostrzegawczy w gminie Stare Miasto. Przybywa wody w zbiorniku na rzece Powa.

Wójt Ryszard Nawrocki po spotkaniu sztabu kryzysowego wydał zarządzenie o ogłoszeniu stanu pogotowia przeciwpowodziowego. - Na ten moment nie ma nowych podtopień, ale mamy dyżury i monitorujemy sytuację na bieżąco – mówi wójt Nawrocki.

Do zbiornika Powa spływa woda z pół i łąk. Można się zatem spodziewać, że jej stan będzie coraz wyższy. Nie powinny się już pojawić takie szkody jak kilka dni temu, ale podtopione mogą zostać piwnice i grunty. Jak mówi Ryszard Nawrocki, najbardziej zagrożone są miejscowości położone w dorzeczu Powy: Lisiec Wielki i Mały, Karsy oraz Stare Miasto.

Nadal trwa szacowanie strat w Liściu Wielkim. Wstępnie wiadomo, że podtopione zostało 500 ha. Jeszcze nie wiadomo jak duże są straty materialne. 

  • Powa monitorowana

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

czas na kanalize panie wojcie a nie śmieszne biblioteki
Dodano: 30.05.2014 20:00    Przez: ~nk

KOMENTARZE

czas na kanalize panie wojcie a nie śmieszne biblioteki
Dodano: 30.05.2014 20:00    Przez: ~nk
Czas zawiadomić załosnego donka przyjedzie uroni łzę w swietle kamer.
Dodano: 31.05.2014 07:19    Przez: ~Mirek
Ja dzisaj jechalem na weglewskie holendry widzalem ja jin zalewa droge i majam laki zalane i rolnikam gmina golina nic dla ty ludzi nie robi i pola zalane bendze jak 4 lat temu zeby gdos zaiteresowal ludzmi
Dodano: 30.05.2014 20:13    Przez: ~ lat
Ja tam widzalam to jest prawda na weglwskie holendra kolo weglewa zalewa tam ludzi 4 lata tam bylo powdze ja tam byla 4 lat tem
Dodano: 30.05.2014 20:19    Przez: ~ ania konin
Spróbuj napisać coś krótkimi zdaniami.
Dodano: 31.05.2014 08:29    Przez: ~PS
Ludzie!!! Jak już piszecie komentarz, to piszcie tak jak Bóg nakazał!!! Zero przecinków, interpunkcji, małe i duże litery też obowiązują!!! No błagam!!! Czytając wasze komentarze zastanawiam się czy jesteście debilami bez szkoły ??? Trochę szacunku dla czytających te komentarze...
Dodano: 31.05.2014 11:47    Przez: ~Małgorzata
A co to zero przecinków, interpunkcji, zdania, małe i duże litery?
Dodano: 31.05.2014 20:56    Przez: ~mgr. polonistyczka
Szkoda ze nie ma walow to moze Jarus pisiorek by przyjechal,bo on bardzo lubi chodzic po walach (lepiej widzi )
Dodano: 31.05.2014 18:26    Przez: ~aga
Niestety....Społeczeństwo (mam tu na myśli rolników) jest dzięki polityce D.onalda zbyt biedne by ubezpieczać gospodarstwa czy domostwa na wypadek powodzi czy innych klęsk...Później D.onek w świetle kamer wspaniałomyślnie obieca po 6 000 Polskich Nic nie wartych Złotówek na usunięcie szkód, co wystarczy raczej na zestaw "zmiotka szufelka". On jest dzięki temu boCHAterem. Kim natomiast są zwykli ludzie ? Ci którym woda niejednokrotnie dorobek całego życia....Dla niego i całego "Ż"ądu - nikim... Liczą się Erło-wybory i kasa jaka z nich będzie do portfelika spływała oraz medialna sława.
Dodano: 01.06.2014 00:44    Przez: ~link
Jak sie ktoś buduje w miejscu gdzie kiedyś zawsze była woda to niech ma pretensje do siebie i swej głupoty anie czeka na .pomoc..Głupota nie leczona przez lata bywa zarazliwa zwłaszcza przekazywana z pokolenia na pokolenie
Dodano: 01.06.2014 14:37    Przez: ~emeryt
Rolnicy ! Czyścić rowy ,nie siedzieć .Tylko rolnicy mają dopłaty do ubezpieczeń ,aż 50 procent,jeszcze mało ?,wszystko z budżetu??!!!!!!!!!!!Żadna grupa zawodowa nie ma takich dopłat,żadeń przedsiebiorca ani rzemieślnik.Nawet rolnik ma dopłatę do samochodu osobowego,jeszcze mało?!Rzeki zawsze zalewały łąki i pola i tak jest na całym globie ziemskim nie tylko w Polsce rzeki wylewją.Trzeba się ubezpieczać i to w 100 procentach.
Dodano: 02.06.2014 08:31    Przez: ~zzk

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.