Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18772) SPORT FORUM FIRMY (5368) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

Wyborcze wydanie "Naszych Spraw". Jutro rozmawiamy z kobietami na listach. Pytania: alert@lm.pl

Polecamy:

Znowu na ławie oskarżonych

Dodano: 13.06.2014 13:14
Źródło: LM.pl

Na wokandę konińskiego sądu wróciła sprawa śmiertelnego wypadku w Spławiu. Piotr T. odpowiada teraz również za nieudzielenie pomocy.

Tragedia na drodze krajowej nr 92 rozegrała się w nocy z 11 na 12 września 2009 roku. Filip W., 25-letni policjant z Poznania wracał ze swoją 20-letnią przyjaciółką Katarzyną Z. z imprezy w Spławiu. W idącą pieszo parę uderzył samochód ciężarowy. Leżące w przydrożnym rowie ciała Filipa i Katarzyny znaleźli na drugi dzień okoliczni mieszkańcy.

Konińska policja do kierowcy auta ciężarowego dotarła poprzez zabezpieczone na miejscu wypadku lusterko samochodowe. Piotr T. przyznał, że przejeżdżał przez Spławie i w coś uderzył, ale myślał że to była sarna i dlatego się nie zatrzymał.

Po kilku latach wyjaśnień świadków, opinii kolejnych zespołów biegłych, w listopadzie 2013 roku sąd uznał że Piotr T. nie jest winny spowodowania śmiertelnego wypadku. Zdaniem sądu trudno było jednoznacznie stwierdzić, czy zawinił kierowca, czy też piesi.

Prokuratura Rejonowa w Koninie od wyroku się odwołała, a Sąd Okręgowy uchylił go i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. - Dodatkowo oskarżyliśmy Piotra T. o nieudzielenie pomocy, za które grozi kara do 3 lat więzienia – mówi Jadwiga Kwiatkowska, prokurator rejonowy w Koninie.

Proces ruszył w czerwcu. Rozpatrywane jest teraz łącznie oskarżenie o spowodowanie śmiertelnego wypadku i nieudzielenie pomocy poszkodowanym. - Sąd wystąpił o opinię biegłych z zakresu ruchu drogowego i medycyny sądowej – mówi Robert Kwieciński, rzecznik Sądu Okręgowego w Koninie.

Rozprawa została odroczona bezterminowo.  

fot. archiwum

  • Znowu na ławie oskarżonych

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dziwny kraj.. co sąd to inny wyrok ... raz winny raz nie....
Dodano: 13.06.2014 13:25    Przez: ~gvng
Adwokat Lebekind powiada do zięcia, który niedawno skończył studia prawnicze:- Chłopcze kochany, nie mogę dać naszej Semele żadnego wiana, ale przekażę ci chociaż największą sprawę sposród tych, które prowadzę. Zarobisz na niej kupę forsy.Kilka miesięcy później do kancelarii tescia wpada uradowany zięć i woła:- Tato, wygrałem tę sprawę!- Ty głupcze! Ta sprawa dawała mi utrzymanie przez piętnascie lat!
Dodano: 13.06.2014 15:33    Przez: ~Dowcip z życia
Przecież wiadomo o co chodzi, nawet w artykule podkreśla się że zginął POLICJANT. Teraz gościa będą męczyć, jak nie za jedno to za rok może dwa biegłym lub sędziemu przypomni się że jest inny sposób i tak z 15 lat. Dla używających mózgu - jeśli zgarnął ich lusterkiem (wiadomo że nie przejechał) to gdzie była ta para, na jezdni czy na poboczu? Pierwsze słyszę żeby samochodem jeździć po poboczu, więc ludziska szli po asfalcie. Samochód ciężarowy nie jest bezszelestny, więc na pewno go słyszeli. Ale jak że przecież pieszy ma prawo do wszystkiego, ba ...jeszcze POLICJANT. Więc są skutki tej bezmyślności. Szkoda mi tylko tego gościa - kierowcy.
Dodano: 13.06.2014 18:05    Przez: ~CHEMITZ
Szli prawą stroną drogi a wiedzę jak należy się zachowywać powinien policjant posiadać
Dodano: 13.06.2014 15:18    Przez: ~aaa
5 lat i sprawa dalej się toczy. Nieźle.
Dodano: 13.06.2014 13:29    Przez: ~asd

KOMENTARZE

Dziwny kraj.. co sąd to inny wyrok ... raz winny raz nie....
Dodano: 13.06.2014 13:25    Przez: ~gvng
5 lat i sprawa dalej się toczy. Nieźle.
Dodano: 13.06.2014 13:29    Przez: ~asd
Z tym sędziom będzie się toczyć kolejne 5lat za nasze podatki a na końcu i tak zostanie uniewinniony
Dodano: 13.06.2014 20:36    Przez: ~obywatel
pijani wracający z imprezy idąc ulicą to nie złe zagrożenie , nie zawsze jest wina kierowcy
Dodano: 13.06.2014 13:41    Przez: ~bezrobotny=(
zawsze sądy powinny być bezwzględne dla takich łotrów
Dodano: 13.06.2014 13:47    Przez: ~Karolina
Dlaczego ucekł z miejsca wypadku ???!!! Dlaczego nie pomógł ofiarom wypadku ???!!! Dlaczego się ukrywał ???!!! Tylko surowa kara dla niego.
Dodano: 13.06.2014 14:47    Przez: ~Koniniak
bo myślał, że to sarna ?? hmmm dziwne, bo przejeżdżając sarnę i uszkadzając auto można dostać odszkodowania jak znaku o zwierzynie leśniej nie ma...
Dodano: 13.06.2014 15:31    Przez: ~sdsd
U nas zaczyna się gościa usadzać z możliwie najcięższego paragrafu. Najchętniej prokuratura oskarżałaby o ludobójstwo. Drobniejsze przestępstwa za które mógłby gość siedzieć się pomija. Później okazuje się, że zbrodni udowodnić nie można, drobniejsze sprawki się przeterminują, umarzają, zbrodzień na wolność wychodzi choć miał za co siedzieć i my, społeczeństwo wypłacamy milionowe odszkodowania.
Dodano: 13.06.2014 15:39    Przez: ~912
Szli prawą stroną drogi a wiedzę jak należy się zachowywać powinien policjant posiadać
Dodano: 13.06.2014 15:18    Przez: ~aaa
Jak udowodnisz, że wiedzę posiadał skoro nie żyje?
Dodano: 13.06.2014 16:10    Przez: ~patron z trybunału
Zastanawiam się nad głupotą pieszych, szli prawą stroną w ciemności, blask świateł nadjeżdżającego pojazdu z tyłu widać z daleka, dlaczego oni nie zeszli na pobocze, tylko udawali bohaterów. Muszą sobie zdawać sprawę że podczas mijania się pojazdów (oślepienie) są oni w pewnym czasie zupełnie niewidoczni. No chyba że byli na rauszu.
Dodano: 13.06.2014 23:37    Przez: ~szofer
Wymrą świadkowie, Konin zaorają, wnukowie sędziów sprawę prowadzić będą.
Dodano: 13.06.2014 15:24    Przez: ~Qń
Adwokat Lebekind powiada do zięcia, który niedawno skończył studia prawnicze:- Chłopcze kochany, nie mogę dać naszej Semele żadnego wiana, ale przekażę ci chociaż największą sprawę sposród tych, które prowadzę. Zarobisz na niej kupę forsy.Kilka miesięcy później do kancelarii tescia wpada uradowany zięć i woła:- Tato, wygrałem tę sprawę!- Ty głupcze! Ta sprawa dawała mi utrzymanie przez piętnascie lat!
Dodano: 13.06.2014 15:33    Przez: ~Dowcip z życia
niewinny!
Dodano: 13.06.2014 15:26    Przez: ~kordel łoker
Biedny człowiek. Nawet jeśli nieumyślnie spowodował śmierć tych ludzi, to tak ciężkie oskarżenia i 5 lat sprawy sądowej to przesada. Przecież on nie rozjechał tych ludzi będąc pijanym, dla zabawy czy z brawury, Piesi przyczynili się do tego wypadku i prokuratura próbuje go na siłę skazać.Trzymaj się Piotr! Polski bezmiar sprawiedliwości tamtym ludziom życia nie przywróci ale koniecznie chce zniszczyć Twoje...
Dodano: 13.06.2014 16:32    Przez: ~_Kierowca
Przecież wiadomo o co chodzi, nawet w artykule podkreśla się że zginął POLICJANT. Teraz gościa będą męczyć, jak nie za jedno to za rok może dwa biegłym lub sędziemu przypomni się że jest inny sposób i tak z 15 lat. Dla używających mózgu - jeśli zgarnął ich lusterkiem (wiadomo że nie przejechał) to gdzie była ta para, na jezdni czy na poboczu? Pierwsze słyszę żeby samochodem jeździć po poboczu, więc ludziska szli po asfalcie. Samochód ciężarowy nie jest bezszelestny, więc na pewno go słyszeli. Ale jak że przecież pieszy ma prawo do wszystkiego, ba ...jeszcze POLICJANT. Więc są skutki tej bezmyślności. Szkoda mi tylko tego gościa - kierowcy.
Dodano: 13.06.2014 18:05    Przez: ~CHEMITZ
1 z 3
123>>