Dzisiaj jest środa 8 kwietnia 2020, imieniny: Dionizego, Cezaryny, Radosława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17035) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (19) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 10oC
Jutropogoda
15 / 5oC
Pojutrzepogoda
13 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Made by ....

Dodano: 29.07.2014 11:32

W ubiegłym roku w Koninie działalność rozpoczęło 680 firm, zakończyło 640. Choć bilans może nie napawać optymizmem, to nie da się ukryć, że średnio 3 osoby dziennie (dni robocze) rejestrujące swoją działalność, to już coś.

Stąd w Pracowni Miejskiej zrodził się pomysł na kampanię “Made by Koninianin. Made by Koninianka.”

Celem kampanii jest pokazanie Koninian i Koninianek i ich firm, które odnoszą sukces na rynku. Chcemy dać osobom myślącym o rozpoczęciu swojego biznesu szansę na podejrzenie dobrych praktyk, porozmawianie z tymi, którym się to udało i na nawiązanie kontaktów, które pomogą im w realizacji celu.

Bycie przedsiębiorczym to złożona umiejętność, która wymaga przede wszystkim ciężkiej pracy, pasji, aktywnego uczenia się i wiedzy. Z przedsiębiorczością nie trzeba się urodzić, ale trzeba mieć chęci i motywację aby ją w sobie odnaleźć a następnie ją doskonalić i rozwijać.

następna
strona 1/2

Sonda

Kogo chciałbyś zaprosić na spotkanie Made by Koninianin ?

Myślisz o założeniu swojego biznesu, ale najpierw chciałbyś porozmawiać z kimś, kto już to zrobił? Widzisz młodych ludzi w Koninie, którzy odnoszą sukcesy na rynku i chcesz się dowiedzieć, jak to robią?

Pomóż nam odszukać konińskich inspiratorów i zgłoś przedsiębiorcę, którego znasz lub chcesz poznać.

Żeby nominować osobę do spotkania wystarczy wpisać jej nazwisko i nazwę firmy w naszej sondzie

Zgłoszeń nie przyjmujemy od dnia 26.08.2014 godz. 23:59.

  • Made by
  • Made by ....

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Śmiech na sali. Otwiera się działalność typu : fryzjer ( 1 osobowa). Zamyka się Avans ( kilkaset osób zatrudnionych). Przestańcie ludziom mydlić oczy bo materiał przedstawia realia w tym mieście w przekoloryzowanym świetle. Młodzi z miasta pouciekali do Poznania. Większość firm w tym mieście to jednoosobowe DG. Kolejna pracownia ? A co Wy tam zrobić chcecie ? Pomysł na biznes? Jedynym biznesem na tym będzie dochód osób, które to prowadzą. Żaden normalny przedsiębiorca nie będzie się z nikim dobrymi radami dzielił aby nie robić sobie konkurencji. Logika to jest ludzie. Mieszkańcy tego miasta nie mają pieniędzy i ludność stale się pomniejsza. W tym mieście nie da się zrobić dobrego interesu. Przestańcie w końcu ludziom oczy mydlić.
Dodano: 29.07.2014 11:38    Przez: ~grom
Sam chciałem otworzyć DG. Niestety po przeli/czeniu ZUS-u (ponad 1000 zł miesięcznie)Kosztów pracownika na najniższej krajowej ( prawie 2500 zł miesięcznie z czego pracownik dostaje na ręke niecałe 1200 zł)Podatku dochodowego, kosztów księgowej i wzięciu pod uwage tego, że co chwile urzędy beda walić mi kontrolami na każdej możliwej płaszczyźnie zrezygnowałem. Szkoda nerwów. Lepiej wyjechać za granice.
Dodano: 29.07.2014 11:59    Przez: ~rrr
W tym mieście to porażka otworzyć swój biznes: 1050ZUS, jeśli masz swój budynek to podatek od nieruchomości wcale nie taki mały, jak nie masz to dochodzi Ci koszt wynajmu, prąd, śmieci, księgowy,podatek od dochodu, dojazdy i inne opłaty nie mówiąc o częstych kontrolach.Ja sam prowadzę działalność i wynajmuję niewielki lokal to średni koszt miesięczny to około 5000-6000 zł wiosną latem a zimą około 1000 więcej.Paca od rana do wieczora nawet w soboty. Dlatego do końca roku prowadzę i wyjeżdżam z tego kraju.Mam dość już tego miasta, które szybko się kurczy bo rządzący nic nie robią ,żeby było lepiej.Dlatego WSZYSTKICH OSTRZEGAM NIE ZAKŁADAJCIE WŁASNYCH FIRM W TYM MIEŚCIE, NIE UFAJCIE OPOWIASTKOM JAK TO JEST FANIE MIEĆ WŁASNY BIZNES, TO BZDURA.ZAŁOŻENIE DZISIAJ WŁASNEJ FIRMY TO ZAŁOŻENIE SOBIE PĘTLI NA SZYJĘ!!!!!!
Dodano: 29.07.2014 12:39    Przez: ~rozczarowany
W tym upadłym "mieście" nie da się bez znajomości i "układzików" rozwinąć/utrzymać działalności gospodarczej, można tylko do niej dopłacać i poprawiać statystyki rejestracji... Tylko bycie "plecakiem" może "promować" Twoją działalność!!!
Dodano: 29.07.2014 12:44    Przez: ~nieznajomy

KOMENTARZE

Śmiech na sali. Otwiera się działalność typu : fryzjer ( 1 osobowa). Zamyka się Avans ( kilkaset osób zatrudnionych). Przestańcie ludziom mydlić oczy bo materiał przedstawia realia w tym mieście w przekoloryzowanym świetle. Młodzi z miasta pouciekali do Poznania. Większość firm w tym mieście to jednoosobowe DG. Kolejna pracownia ? A co Wy tam zrobić chcecie ? Pomysł na biznes? Jedynym biznesem na tym będzie dochód osób, które to prowadzą. Żaden normalny przedsiębiorca nie będzie się z nikim dobrymi radami dzielił aby nie robić sobie konkurencji. Logika to jest ludzie. Mieszkańcy tego miasta nie mają pieniędzy i ludność stale się pomniejsza. W tym mieście nie da się zrobić dobrego interesu. Przestańcie w końcu ludziom oczy mydlić.
Dodano: 29.07.2014 11:38    Przez: ~grom
Jak widać na przykładzie tym chłopakom od filmów sie udało. Dlaczego?
Dodano: 29.07.2014 12:25    Przez: ~piorun
Sam chciałem otworzyć DG. Niestety po przeli/czeniu ZUS-u (ponad 1000 zł miesięcznie)Kosztów pracownika na najniższej krajowej ( prawie 2500 zł miesięcznie z czego pracownik dostaje na ręke niecałe 1200 zł)Podatku dochodowego, kosztów księgowej i wzięciu pod uwage tego, że co chwile urzędy beda walić mi kontrolami na każdej możliwej płaszczyźnie zrezygnowałem. Szkoda nerwów. Lepiej wyjechać za granice.
Dodano: 29.07.2014 11:59    Przez: ~rrr
W tym mieście to porażka otworzyć swój biznes: 1050ZUS, jeśli masz swój budynek to podatek od nieruchomości wcale nie taki mały, jak nie masz to dochodzi Ci koszt wynajmu, prąd, śmieci, księgowy,podatek od dochodu, dojazdy i inne opłaty nie mówiąc o częstych kontrolach.Ja sam prowadzę działalność i wynajmuję niewielki lokal to średni koszt miesięczny to około 5000-6000 zł wiosną latem a zimą około 1000 więcej.Paca od rana do wieczora nawet w soboty. Dlatego do końca roku prowadzę i wyjeżdżam z tego kraju.Mam dość już tego miasta, które szybko się kurczy bo rządzący nic nie robią ,żeby było lepiej.Dlatego WSZYSTKICH OSTRZEGAM NIE ZAKŁADAJCIE WŁASNYCH FIRM W TYM MIEŚCIE, NIE UFAJCIE OPOWIASTKOM JAK TO JEST FANIE MIEĆ WŁASNY BIZNES, TO BZDURA.ZAŁOŻENIE DZISIAJ WŁASNEJ FIRMY TO ZAŁOŻENIE SOBIE PĘTLI NA SZYJĘ!!!!!!
Dodano: 29.07.2014 12:39    Przez: ~rozczarowany
ja lubie pracować od rana do wieczora, a może zastanów sie nad czym czy dlatego ci nie wyszło bo masz własnie takie podejście?
Dodano: 29.07.2014 12:58    Przez: ~pracoholik
W tym upadłym "mieście" nie da się bez znajomości i "układzików" rozwinąć/utrzymać działalności gospodarczej, można tylko do niej dopłacać i poprawiać statystyki rejestracji... Tylko bycie "plecakiem" może "promować" Twoją działalność!!!
Dodano: 29.07.2014 12:44    Przez: ~nieznajomy
Przyjdź na spotkanie i zapytaj się im czy po znajomości pracują i czy są "plecakiem"
Dodano: 29.07.2014 12:51    Przez: ~Kuba
Rozpoczęło 680, zakończyło 640, niby na plusie, ale pytanie o strukturę. Ci co zaczynają to w zdecydowanej większości firmy jednoosobowe, ci co zakończyli to być może większe, więc były zwolnienia pracowników. Bilans w ilości podmiotów dodatni, ale jeśli chodzi o zatrudnienie, to najprawdopodobniej ujemny. Działalność gospodarcza nie jest dla wszystkich, większość ją rozpoczynających czyni to nie dlatego, że jest to ich wybór, to często ostatnia deska ratunku, w ten sposób próbują uciec przed bezrobociem. Niestety, jednemu na dziesięciu udaje się przetrwać dłużej niż rok, na stałe funkcjonuje jeszcze mniej. W Polsce brakuje rodzimego kapitału, który mógłby tworzyć miejsca pracy i konkurować z zagranicznym. Drobną działalnością nie da się tego zastąpić, nie te czasy, poza tym wrogość państwa wobec przedsiębiorców, każdy prowadzący działalność gospodarczą, to w/g aparatu skarbowego przestępca.
Dodano: 29.07.2014 13:12    Przez: ~ozon
gdyby to wszystko to piękne było to by co drugi dzień jeleni na lmie nie szukali...
Dodano: 29.07.2014 13:48    Przez: ~bzdura
CORAZ WIECEJ PRACODAWCÓW PROPONUJE PRACOWNIKOM TAKIE ROZWIAZANIE
Dodano: 29.07.2014 14:15    Przez: ~biznesmen jednoosobow ...
Hmm... sądziłem, że spotkania mają być dla przedsiębiorców z przedsiębiorcami... no, dla chętnych do założenia firmy z tymi, którzy już je prowadzą, którzy firmy zakładali i mogą opowiedzieć o zasadach, jakimi kieruje się biznes, gdzie są możliwe wpadki, a gdzie należy widzieć szansę na sukces... Jak widać, nie udało się. Takie spotkania, w tym układzie, nic nie wnoszą.
Dodano: 29.07.2014 15:35    Przez: ~też przedsiębiorca
Przy okazji, firmę mam zarejestrowaną w Koninie, ale klientów mam w innych częściach Polski. Konin jest miastem, w którym większość biznesu to będzie świadczenie sobie usług wzajemnych. Jedynym rozwiązaniem i szansą jest, by Urzędowi powiódł się plan z terenem inwestycyjnym na Międzylesiu i tam powstały firmy produkcyjne, małe i średnie, a nawet i mikro, ale produkcyjne. Jednak żadna Pracownia i jej działania takich firm nie sprowadzą, to poważne działanie dla poważnych ludzi.
Dodano: 29.07.2014 15:38    Przez: ~też przedsiębiorca
To zadanie dla ZARADCY