Dzisiaj jest niedziela 17 listopada 2019, imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19728) SPORT FORUM FIRMY (5414) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 9oC
Jutropogoda
11 / 9oC
Pojutrzepogoda
9 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pierwszy mecz KKF Automobile Torino w Koninie. Wyg ... (1)Konin. Most im. J. Piłsudskiego został podświetlon ... (1)

Połamany motocyklista

Dodano: 3.09.2014 18:54
Źródło: LM.pl

Kierowca motocykla trafił do turkowskiego szpitala po wypadku, do którego doszło w Laskach (gmina Przykona).

Ze wstępnych ustaleń wynika, że prowadzący opla corsę 71-letni mężczyzna skręcał w lewo i w ten sposób zajechał drogę nadjeżdżającemu motocykliście. Kierowca jednośladu najprawdopodobniej nie był jednak bez winy. Prędkość z jaką się poruszał mogła znacznie przekraczać obowiązującą na tej trasie.

W wyniku zderzenia 44-letni motocyklista z Konstantynowa Łódzkiego doznał złamania kości obu podudzi i nadgarstka.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Przykona,   policja,   wypadek,   motocyklista,   komunikacja

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

kordel loker - Dziadzią to ten PAN może być dla swoich wnuków a nie dla Ciebie obrońco szaleńców. Dlaczego zawsze broni się motocyklistów za wszelką cenę? Przypomnę Ci ignorancie, że wiek emerytalny wynosi w naszym kraju 67 lat, więc równie dobrze ten "dziadzia" mógł jeździć do niedawna zawodowo. Trudno jest ocenić prędkość zbliżania kiedyś jakiś debil na motocyklu kilkakrotnie przekracza dopuszczalną prędkość. Życzę kierowcy, aby jak najszybciej wrócił na drogi a motocykliście, aby nie wymagał, że inni muszą myśleć za niego. Gubi Was bufony chało "patrz w lusterka, motocykle są wszędzie" - potem sami wierzycie, że ktoś ma myśleć za was, a motocykle wcale nie mają prawa być wszędzie tylko tam gdzie wskazują przepisy.
Dodano: 3.09.2014 20:05    Przez: ~Kierowca zawodowy
Smieszy mnie ta naklejka: Motocykle sa wszedzie.... Ja bym zmienij na: Szalency na motorach sa wszedzie. Jak zaczniesz jezdzic 50-60 w miescie i 90 poza obszarem to nic Ci sie nie stanie.....
Dodano: 4.09.2014 09:08    Przez: ~Motocyklista
Na wykonanie ostrożnego manewru skrętu w lewo potrzeba nie mniej jak 5 sekund. W tym czasie pojazd poruszający się z prędkością 72km/h pokonuje 100 m. Pędzący 140 km/h motocyklista może pokonać w tym czasie prawie 200 m i w momencie rozpoczęcia skrętu w lewo przez kierowcę samochodu może być poza jego polem widzenia.Gdyby motocyklista poruszał się z dozwoloną prędkością, to nawet 71 letni kierowca samochodu miałby dość czasu na reakcję i ustąpienie mu pierwszeństwa.
Dodano: 3.09.2014 20:34    Przez: ~O!

KOMENTARZE

oj. Powrotu do zdrowia. Motocykliście cytuję najprawdopodobniej mandat za niezmierzoną prędkość a panu za nie ustąpienie pierszeństwa
Dodano: 03.09.2014 19:36    Przez: ~assa
Na wykonanie ostrożnego manewru skrętu w lewo potrzeba nie mniej jak 5 sekund. W tym czasie pojazd poruszający się z prędkością 72km/h pokonuje 100 m. Pędzący 140 km/h motocyklista może pokonać w tym czasie prawie 200 m i w momencie rozpoczęcia skrętu w lewo przez kierowcę samochodu może być poza jego polem widzenia.Gdyby motocyklista poruszał się z dozwoloną prędkością, to nawet 71 letni kierowca samochodu miałby dość czasu na reakcję i ustąpienie mu pierwszeństwa.
Dodano: 03.09.2014 20:34    Przez: ~O!
NIE PATRZĘ W LUSTERKA, MAM OD TEGO PRZEDNIĄ SZYBĘ !MOTOCYKLISTO MYŚL ZA SIEBIE !
Dodano: 03.09.2014 20:36    Przez: ~O!
czyli czyja wina według Ciebie?
Dodano: 04.09.2014 11:30    Przez: ~asd
ale dzięki takiemu myśleniu jak Twoje są wypadki z udziałem motocyklistów.....
Dodano: 05.09.2014 08:34    Przez: ~***34j
Motocyklisto (kierowco specjalnej troski), patrz na prędkościomierz, samochody są wszędzie!
Dodano: 04.09.2014 08:36    Przez: ~!!!
Identyczny wypadek mial miejsce kilka lat temu na Zofii k. Sompolna(feralne skrzyzowanie). Dziadek w corsie nie zauhwazyl pedzacego motocykla. Corsa vs Honda cbr 1000RR. Z notatki Policji: zderzyly sie 2 pojazdy o pojemnosci 1000;)
Dodano: 04.09.2014 09:03    Przez: ~Xxxx
Smieszy mnie ta naklejka: Motocykle sa wszedzie.... Ja bym zmienij na: Szalency na motorach sa wszedzie. Jak zaczniesz jezdzic 50-60 w miescie i 90 poza obszarem to nic Ci sie nie stanie.....
Dodano: 04.09.2014 09:08    Przez: ~Motocyklista
jak ktos nie chce zauwazyc innego, mniejszego pojazdu na drodze, to i tak nie zauwazy. To samo jest w stosunku cieżarówka-osobówka.
Dodano: 04.09.2014 11:33    Przez: ~xzxc
jezdze najczesciej 50-60 po miescie ( choc zdarza sie szybciej, któremu samochodziarzowi się nie zdarza niech pierwszy rzuci kamień) i 90-100 po za terenem zabudowanym ( i tu zdarza sie szybiej choc nie duzo bo na motocyklu bez owiewek predkosc powyzej 120 to zadna przyjemnosc) i juz nie raz przy prędkości 50-60 w miescie musialem uciekac gdzies na boki, ledwo wymijajac samochody które wymuszały na mnie pierwszeństwo bo ich kierowcom nie chciało się rozejrzeć. Raz zaliczyłem przez to ślizg po którym paniusia prawie płacząc tlumaczyła, że ona nie widziała. Jak nie widzi to niech za kółko nie wsiada.
Dodano: 04.09.2014 11:38    Przez: ~p
Nie ma trzeciego pasa ruchu na środku jezdni, nie ma ograniczeń do "ile się da" dla motocyklistów, lubicie ryzyko ryzykujcie z głową bo skończycie... i już nie będzie nic. U mnie na wiosce w dobrą pogodę co chwilę słyszę jak ktoś przpi*dala przynajmniej 150 w zabudowanym (tirowcy z 90 też nie schodzą), no sobie jeździjcie ale liczcie się z tym że ktoś wyjeżdżając z działki was nie zobaczy bo was w momencie wyjeżdżania po prostu nie będzie w zasięgu wzroku, a potem tragedia i płacz matki ojca, ale to tak samo jakbyś sobie samobója jebn@ł, każdy popłacze ale szybko się przyzwyczai bo to nie morderstwo a samobój