Dzisiaj jest poniedziałek 10 sierpnia 2020, imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16927) SPORT FORUM FIRMY (5515) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 20oC
Jutropogoda
26 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Regaty zakończone po jednym biegu, pogoda dała się ... (1)5 września odbędzie się gala MMA Brave Combat Fede ... (0)

Dla rodzin zastępczych

Dodano: 30.12.2014 08:57

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie zakończył realizację programu dla rodziców zastępczych  „Czekając na miłość rodzicielską". 

Program był współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, realizowany w ramach otwartego konkursu ofert w ramach „Resortowego Programu wspierania rozwoju rodzinnej pieczy zastępczej na rok 2014” dla kandydatów na rodziców zastępczych.

Z myślą o dzieciach i ich opiekunach pracownicy konińskiego MOPR-u napisali program szkoleniowy, którego głównym celem było przygotowanie kandydatów do świadomego i dojrzałego pełnienia roli rodziny zastępczej oraz do zapewnienia troskliwej opieki dzieciom i stworzenia jak najlepszych warunków dla prawidłowego ich rozwoju. Szkolenie kandydatów prowadzone było w oparciu o autorski program "Czekając na miłość rodzicielską" - program szkolenia dla kandydatów na rodziny zastępcze. Udział w szkoleniu był bezpłatny, wzięło w nim udział 6 osób. Wśród osób, które ukończyły szkolenie są takie rodziny, które już wychowują dzieci w rodzinie zastępczej, ale również takie, które chcą dopiero przyjąć dziecko do swojej rodziny. Z tej grupy przeszkolonych, dwie rodziny deklarują chęć pełnienia funkcji zawodowej rodziny zastępczej.

Szkolenie rodzin zastępczych trwało około 60 godzin i obejmowało cześć wykładową, warsztatową oraz praktyki. Prowadzone było przez 5 pedagogów oraz 2 psychologów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie. Pod koniec roku odbyło się spotkanie podsumowujące program „Czekając na miłość rodzicielską” - szkolenie dla kandydatów na rodziny zastępcze w siedzibie MOPR w Koninie. Certyfikaty ukończenia szkolenia wręczył uczestnikom Sławomir Lorek, zastępca prezydenta Konina, zachęcając jednocześnie do propagowania tego typu pomocy.

 

 

 

  • Dla rodzin zastępczych
  • Dla rodzin zastępczych

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:MOPR,   Konin,   rodziny zastępcze,   piecza zastępcza,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Życzę wytrwałości nowym rodzinom zastępczym dla tych biednych dzieciaczków.Pozdrawiam
Dodano: 30.12.2014 09:45    Przez: ~ c vc
Nowym rodzinom zastępczym, którym płaci się po kilkaset nawet tysiące złotych? A co z naszymi dziećmi? Co z rodzicami, którzy są biologicznymi dla swoich dzieci, oni się nie liczą? Potraficie zabrać kilkadziesiąt złotych bo zarobek matki przekracza 4 zł? Chore państwo!!! Jeżeli macie możliwość wyjeżdżajcie ludzie za granicę bo tutaj w tym chorym kraju można się dorobić ale GARBA!!
Dodano: 30.12.2014 15:01    Przez: ~mama
Popieram, prawdziwi rodzice jak nie mają na chleb to zabiera im się dzieci i daje innym na wychowanie płacąc spore pieniądze. A rodzicom pozostaje płacz i tęsknota. Dlaczego Państwo Polskie pomaga biednym poprzez zabieranie dzieci?????
Dodano: 31.12.2014 09:39    Przez: ~też mama :)))
mama: chore są Twoje spostrzeżenia...
Dodano: 30.12.2014 15:24    Przez: ~pik ♠
Chcialabym sie dowiedziec co z rodzinami spokrewnionymi gdzie te podwyzki pan bronislaw komorowski zabral dzieciom podwyzki nie podpisal ustawy oszukal biedne sieroty ja wychowuje wnula ktory stracil matke jak starostwo podchodzi do tego ze sieroty sa traktowane bardzo zle kiedy doczekamy sie tak jak rod,ziny nie spokrewnione maja 2300 zl czy one maja inne zoladki od tych spokrewnionych jestem z powiatu plockiego
Dodano: 06.12.2016 17:33    Przez: ~Aga
A co z rodzinami spokrewnionymi niech nam powie starostwo co z sierotami czemu obca rodzina dostaje 2300zl a spokrewniona jalmuzne od was pan komorowski nie podpisal rodzinom podwyzki i tak zalatwil biedne sieroty i co dalej odpowiedzcie ludziom czy te dzieci maja inne zoladki od tamtych dzieci
Dodano: 06.12.2016 17:39    Przez: ~Aga

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.