Dzisiaj jest piątek 23 sierpnia 2019, imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19498) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 16oC
Jutropogoda
24 / 18oC
Pojutrzepogoda
25 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)Dojazdy MZK do konińskich szkół na godzinę 08.00. ... (0)

Od rana policjanci kontrolują prędkość na drogach

Dodano: 18.05.2015 13:03

Niemal wszyscy policjanci z wydziału ruchu drogowego od wczesnych godzin rannych kontrolują w Koninie i całym powiecie kierowców i prędkości, z jaką się poruszają.

- Mundurowi wykorzystają kilka ręcznych mierników prędkości oraz radiowozy z wideorejestratorami, zarówno oznakowane jak i nieoznakowane – poinformował naszą redakcję st. asp. Marcin Jankowski z Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Od dzisiaj obowiązują nowe, zaostrzone przepisy ruchu drogowego. Kilka z nich dotyczy właśnie piratów drogowych, którzy od dzisiaj w łatwy sposób mogą stracić prawo jazdy. Wystarczy, że przekroczą dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 50 km/h, a kontrolujący policjant natychmiast zatrzyma prawo jazdy, które decyzją starosty zostanie odebrane kierowcy na trzy miesiące. - Jeżeli w tym czasie zdecyduje się jednak na kierowanie samochodem, to okres ten zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeżeli i to nie wystarczy, starosta wyda decyzję o całkowitym cofnięciu uprawnień kierowcy, który będzie musiał przejść taką samą drogę, jak ubiegający się o takie uprawnienia po raz pierwszy – dodał rzecznik konińskiej policji.

Nadmierna prędkość to wciąć częsta przyczyna poważnych wypadków drogowych. Drobne kolizje spowodowane przy małych prędkościach nie generują tak dużych obrażeń ciała i strat materialnych jak wypadki spowodowane przy nadmiernej prędkości.

  • Od rana policjanci kontrolują prędkość na drogach

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

przepisy OK - kontrole tez OK - ale niech policjanty wyjda z krzoków i strazniki wiejskie - JESLI ma to SŁUZYC POPRAWIE BEZPIECZEŃSTWA niech bedą WIDOCZNI!!!!!!!!!!! - niechaj beda powtarzam, apeluje i prosze jako obywatel - WIDOCZNI!!!!!
Dodano: 18.05.2015 13:44    Przez: ~obywatel
Ledwo zmienili przepisy i już wyszli polować. Żeby na jak najwięcej osób mieć papiery
Dodano: 18.05.2015 13:15    Przez: ~erguy
Ten cały taryfikator to o kant d**y. Nie powinny być narzucone stałe wartości za mandat tylko procentowo w zależności od zarobków. Jak dostaniesz 300zł to już dużo dla normalnego obywatela a bogol będzie się z tego śmiał i zapieprzał i tak...
Dodano: 18.05.2015 15:43    Przez: ~gościu
policjanci powinni stac na wiochach gdzie wyzelowana mlodziez swoimi bolidami nagminnie lamie przepisy, jezdza po pijaku, dragach z predkoscia 150 km na godzine przez wies, sciagaja sie swoim calibrami czy paskami, oczywiscie zapiac pas to obciach dla nich, niech policja sie udaje w takie dzikie tereny, gdzie asfalt przypomina szwajcarski ser a jezdnia zwana dwukierunkowa jest szerokosci pol pasa autostardy...
Dodano: 18.05.2015 14:38    Przez: ~jedrek ze wsi
DOKŁADNIE ZGADZAM SIE OBECNIE SŁUŻB JEST WIECEJ NIZ KIEDYS BYŁO POLICJI I MILICJI RAZEM A JAKOS ICH NIE WIDAC NAWET NA JUVENALIACH NIE BYŁO POLICJI W KRZAKACH SIEDZA A PO MIESCIE IDZIESZ I W BIAŁY DZIEN CIE OBRABUJA ALBO POBIJA
Dodano: 18.05.2015 14:57    Przez: ~TAKTAKTAK

KOMENTARZE

I bardzo dobrze, zapraszam policję jeszcze na okoliczne wsie a szczególnie do Słupcy.
Dodano: 18.05.2015 13:10    Przez: ~PozdrawiamKonin
otwórz bramki na autostradzie a tą Twoją wieś i tę boże zlituj się słupce będziemy omijali szerokim łukiem.
Dodano: 18.05.2015 14:31    Przez: ~niszczyciel
Bardzo odobrze robia niech wylapia tych zwlaszcza mlodych szalencow z kierownica bo to oni lamia najczesciej wszelkie ograniczenia na drogach karac poprostu jescze. Raz karac
Dodano: 18.05.2015 17:04    Przez: ~bono konin
proponuję zastosować maść na ból dupy :D powinna pomóc :D
Dodano: 18.05.2015 21:26    Przez: ~niszczyciel
Ledwo zmienili przepisy i już wyszli polować. Żeby na jak najwięcej osób mieć papiery
Dodano: 18.05.2015 13:15    Przez: ~erguy
Ten cały taryfikator to o kant d**y. Nie powinny być narzucone stałe wartości za mandat tylko procentowo w zależności od zarobków. Jak dostaniesz 300zł to już dużo dla normalnego obywatela a bogol będzie się z tego śmiał i zapieprzał i tak...
Dodano: 18.05.2015 15:43    Przez: ~gościu
Walnij się w łeb, a jak ustalić na drodze twoje zarobki ?. Chyba, że będziesz woził w aucie PIT.
Dodano: 18.05.2015 21:24    Przez: ~jegr
Bogol widocznie sobie zasłużył wiedzą, doświadczeniem, zaradnością czy innymi, żeby nim być. Trzeba było się uczyć, też byś był. Zarobki nie mogą wpływać na wysokość mandatu.
Dodano: 19.05.2015 07:49    Przez: ~oh
Będą łapać tych o 50 za szybko? Czy jak zwykle na 50 tce jadąc o 10 więcej w imię ,, Policjant przyjazny obywatelowi,, .... ?
Dodano: 18.05.2015 13:27    Przez: ~Prawo Wjazdu
hieny na łowach
Dodano: 18.05.2015 13:30    Przez: ~aco
przepisy OK - kontrole tez OK - ale niech policjanty wyjda z krzoków i strazniki wiejskie - JESLI ma to SŁUZYC POPRAWIE BEZPIECZEŃSTWA niech bedą WIDOCZNI!!!!!!!!!!! - niechaj beda powtarzam, apeluje i prosze jako obywatel - WIDOCZNI!!!!!
Dodano: 18.05.2015 13:44    Przez: ~obywatel
Ale oni się wstydzą swojej roboty...
Dodano: 18.05.2015 14:01    Przez: ~Icek
ten apel mają w D. mają zabrać jak najwięcej praw jazdy i tyle. Milicja to okupanci naszej RP na usługach żydo-post-komunistycznego rządu Komoruskiego i spółki jego kumpli z SB.
Dodano: 18.05.2015 14:30    Przez: ~niszczyciel
DOKŁADNIE ZGADZAM SIE OBECNIE SŁUŻB JEST WIECEJ NIZ KIEDYS BYŁO POLICJI I MILICJI RAZEM A JAKOS ICH NIE WIDAC NAWET NA JUVENALIACH NIE BYŁO POLICJI W KRZAKACH SIEDZA A PO MIESCIE IDZIESZ I W BIAŁY DZIEN CIE OBRABUJA ALBO POBIJA
Dodano: 18.05.2015 14:57    Przez: ~TAKTAKTAK
Gonic i jeb..c kary brawo policja w koncu skonczy sie brawura na drogach.
Dodano: 18.05.2015 19:38    Przez: ~andi
POPIERAM
Dodano: 18.05.2015 21:21    Przez: ~,,,
ciekawe co bd jak CB zgnoją i zjebią :D
Dodano: 19.05.2015 04:52    Przez: ~niszczyciel
Dopiero co na forum podałam, że będą wzmożone kontrole z powodu utraty kilka dni temu nieoznakowanego samochodu. To samo jest w Turku od wypadku ich policyjnego auta. Zaostrzenie przepisów, które popieram, nie jest raczej powodem dzisiejszej akcji. Będzie ich więcej, jak w Turku.
Dodano: 18.05.2015 14:03    Przez: ~Ja
W sumie to ok. Tylko niech nie kontrolują w bezsensownych i wiecznie tych samych miejscach. Mogliby być bardziej twórczy w dobieraniu miejsc kontrolowania. Ps. Mają trochę pecha. Nieoznakowana skoda wypadła z akcji.
Dodano: 18.05.2015 14:06    Przez: nalsi
ciekaw jestem ilu kierowcom zabrano dzis prawo jazdy za przekroczenie 50 km/h na terenie zabudowanym
Dodano: 18.05.2015 14:35    Przez: ~max mad driver
policjanci powinni stac na wiochach gdzie wyzelowana mlodziez swoimi bolidami nagminnie lamie przepisy, jezdza po pijaku, dragach z predkoscia 150 km na godzine przez wies, sciagaja sie swoim calibrami czy paskami, oczywiscie zapiac pas to obciach dla nich, niech policja sie udaje w takie dzikie tereny, gdzie asfalt przypomina szwajcarski ser a jezdnia zwana dwukierunkowa jest szerokosci pol pasa autostardy...
Dodano: 18.05.2015 14:38    Przez: ~jedrek ze wsi
Tak jest popieram, np. we wsiach nad Gopłem jeżdżą sobie rolnicy po pijaczku z grilla lub kolacyjki zakrapianej u szwagra albo turyści znad jeziorka do sklepu po piwku i nikt tego nie widzi , a szczególnie policja która wypuszcza z własnego podwórka pijanych panów . . . Tragedia na takich wioseczkach to największe pijaństwo i się nie boją , bo do domku tylko parę metrów. Policjo apeluję zróbcie coś z tym!!!
Dodano: 18.05.2015 22:40    Przez: ~Jak piję to nie prow ...
Hajs musi się zgadzać!
Dodano: 18.05.2015 14:44    Przez: ~Policja
1 z 3
123>>